sobota, 3 marca 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów dzień 4

Wśród panów zwycięstwo odniósł Han Yan (CHN), wyprzedzając dwóch Amerykanów Joshua Farris'a (USA) oraz Jason Brown'a (USA).
PODIUM Mistrzostwa świata Juniorów 2012 - stamfordadvocate.com

Han Yan (CHN) za Zigeunerweisen uzyskał 147.57pkt, a w sumie aż 222.45. Z powodzeniem wykonał takie skoki jak 4T, 3A czy 3Lz. Na drugie miejsce spadł Joshua Farris(USA) zdobywając za swój program dowolny 146.54pkt. W swoim Rachmaninov's Piano Concerto No.3 zaprezentował 3A solo oraz w kombinacji z 2T, a także pięć innych potrójnych skoków. Srebro wywalczył z dorobkiem 221.97 pkt.  Drugi z Amerykanów Jason Brown (USA) wyskakał aż siedem skoków potrójnych w tym w kombinację 3F+2T+2Lo. Za dwie kombinację piruetów osiągnął poziomy czwarte, a ich końcowa ocena została wzmocniona przez dodatnie punkty sędziów. Program Flow Like Water zdobył 144.70 pkt, kończąc rywalizację z awansem i dorobkiem 214.90 pkt.

Na czwarte miejsce spadł Denis Ten (KAZ), który chciał zaprezentować 4T, ale zakończył go upadkiem. Piąty Zhan Bush (RUS) obronił się dzięki lepszemu SP, bo w swym programie dowolnym nie obyło się bez wywrotki. I He Zhang (CHN) wykonując treningowo swój program dowolny, bez większych problemów uzyskał lepszą notę. Suma summarum He zawody zakończył na miejscu szóstym.

Wśród młodych pań, podium bez zmian. Złoto zdobyła Julia Lipnitskaia (RUS), srebro Gracie Gold (USA), a brąz Adelina Sotnikova (RUS).

Julia Lipnitskaia (RUS) i jej Romeo and Juliet.
Julia Lipnitskaia - stamfordadvocate.com
Już po raz kolejny jej piruety osiągnęły poziom czwarty. Jak również wszystkie zaplanowane skoki wykonała bez najmniejszego błędu, a były one z najwyższej półki, tj.2A+3T+2T, 2A+3T, 3Lz, 3Lo, 3F+2T, 3F, 3S. Za swój program dowolny uzyskała 123.96 a złoto wywalczyła 187.05 punktami. 

Najlepsza Amerykanka Gracie Gold (USA) zaprezentowała The Untouchables. Rozpoczęła od imponującej kombinacji 3Lz+3T by zaraz przejść do następnej 2A+3T. W sumie zdobyła 171.85pkt, w tym za program dowolny - 113.85. 

Kolejna Rosjanka na podium to dobrze znana w świecie seniorów Adelina Sotnikova (RUS). W swoim Liebestraum miała siedem skoków z trzema obrotami, ale wykonanie było dalekie od zaplanowanego. Swój program uratowała niewątpliwie zachwycającymi piruetami. Jej wynik to 111.88 za program dowolny, a za całość - 168.45.

Satoko Miyahara (JPN) - swój FP nie wykonała najlepiej (choć nieźle), ale dzięki SP i innym zawirowaniom w stawce zachowała czwartą pozycję. Piąta jest Zijun Li (CHN), która awansowała o jedną pozycję. A aż z miejsca 12 na szóste "powędrowała" Polina Shelepen (RUS) - jej sam program dowolny uzyskał notę 108.03 i był to czwarty program wieczoru.


Wszystkie wyniki można sprawdzić na stornie ISU - TUTAJ


To już koniec rywalizacji juniorów w sezonie 2011/2012. Teraz chwila oddechu bo nim nastanie jesień ponownie staną do rywalizacji.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.