piątek, 2 marca 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów dzień 3

Jak przewidywałam, dwa pierwsze miejsca wśród par tanecznych pozostały bez zmian. Wygrali Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS) za nimi Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS), natomiast brąz wywalczyli Amerykanie Alexandra Aldridge / Daniel Eaton.
Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin - wtop.com

Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS/90.03) - zaprezentowali kroki na poziomie trzecim oraz poduszenia, piruety czy Twizzle na poziomie czwartym. Phantom of the Opera spotkał się z przychylnością sędziów i wygrał zarówno notą techniczną jak i oceną za komponenty. Bez wątpienia to był najlepszy występ młodych Rosjan, potwierdzony nowym rekordem sezonu - 153.81

Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS/85.06) - ich 147.74 to już sporta strata do liderów. Nie zmienia to faktu, ze ich Live and Let Die został wykonany czysto i bezbłędnie, ze sporą dawkę innowacyjnych podnoszeń, czy żywiołowych kroków. Poziom Twizzli został również zakwalifikowany na poziom czwarty, co udowadnia siłę tej pary.

Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA/83.38) - w ich Lord of the Dance dominowały poziomy czwarte jedynie kroki uzyskały poziom trzeci. Identyczny zestaw elementów co u zwycięzców, jednak oceny za wykonanie nieznacznie niższe, stąd taki a nie inny wynik. Brązowi medaliści awansowali z miejsca piątego uzyskując łączną notę 141.14 pkt.

Anna Yankovskaya / Sergey Mozgov (RUS) - w sumie uzyskali 140.83pkt. Niestety przydarzyła im się nie miła przygoda. W trakcie programu musieli się zatrzymać, bo pojawiły się jakieś problemy z zapięciem łyżwy u Sergey'a. 
Nowe odkrycie juniorów - Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA) - ostatecznie zakończyli zawody na miejscu piątym, osiągając 138.70 pkt.Liderkami po programie krótkim są panie: Julia Lipnitskaia (RUS), Gracie Gold (USA) i Adelina Sotnikova (RUS).

Julia Lipnitskaia (RUS/63.09) - zachwyciła piruetami (poziom 4) i bezbłędnymi skokami w postaci 2A, kombinacji 3T+3T oraz 3Lz. Wszystkie elementy zostały docenione w postaci dodatkowych punktów za jakość wykonania.
Swój program krótki wykonała do znanej dobrze melodii Czarne oczy.

Gracie Gold (USA/ 58.00) - miała czysty program (The Dance of the Sugar Plum Fairy), z nieco trudniejszymi skokami bo miała kombinację 3F+3T, jednak sędziowie uznali, że jest to program poprawny i tylko niektóre elementy zostały wyżej wycenione. Będąc w czołówce, jak na razie ma najsłabsze komponenty.

Adelina Sotnikova (RUS/56.57) - poprawnie wykonała  wszystkie swoje skoki (3Lz,3T+3T,3Lz), ale niestety ten dzień nie był udany dla Adeliny pod względem piruetów. 

Pozostałe panie, będą musiały się postarać, chcąc pokonać tak dobre zawodniczki. Bo straty trzeciego  miejsca już są znaczące. Natomiast mniejsze różnice dzielą panie będące w pierwszej dziesiątce.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.