niedziela, 11 marca 2012

Mały test przed MŚ - Haga 2012

Właśnie zakończyły się zawody typu Challenge Cup, które odbyły się w Holandii. Piszę o nich ponieważ w tym roku na tafli pojawiło się kilka sławnych i topowych solistów i solistek. Dzięki czemu mam mały podgląd ich umiejętność przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.


Wśród panów:
B.Joubert
Zwyciężył Brian Joubert (FRA), a to dobrze prognozuje przed Mistrzostwami Świata. Jego short program zawierał kombinację 4T+2T oraz 4S, ale w obydwu przypadkach nie obyło się bez kłopotów. Za swój program uzyskał 78.79 punktów i był drugi po swoim rodaku Florencie Amodio. Jednak ten podczas treningu doznał kontuzji i musiał wycofać się z rywalizacji. Brian świetnie to wykorzystał  i dopomógł swojemu szczęściu wykonując w programie dowolnym siedem potrójnych skoków oraz poczwórnego Toe Loopa, tym razem bez błędnie. W Matrix'ie zawiódł jedynie 3A. Wielokrotny Mistrz europy osiągną za program dowolny - 148.49, a za całość 227.28.

Na drugim miejscu uplasował się Jeremy Abbott (USA). W swoim short programie wykonał 4T oraz 2A, zakańczając oba skoki upadkami. Pozostałe elementy już pewniejsze i ocena za Swing Kids - 77.92 pkt. W programie dowolnym znów włączył nieudanego 4T. Ponad to skakał sześć skoków potrójnych (z różnym skutkiem) oraz pojedynczego Flipa. Jeremy choć słabszy technicznie zdecydowanie pobija Francuza notą za komponenty i stąd także nota za wykonanie Symphony -145.81, a w sumie 223.78.

Trzeci jest Samuel Contesti (ITA), który w pierwszej części konkurencji uzyskał 77,15 pkt. W swoim SP (Hungarian March) wykonał czysto kombinacje 3Lz+3T oraz 3F. W programie dowolnym (La vie en rose) ilością zgromadzonych punktów (144.82) nie odstawał od Amerykanina i Francuza. Technicznie był lepszy od Jeremiego, a notą za komponenty od Brian'a. Nie zmienia to faktu, że wśród siedmiu potrójnych skoków, były takie całkiem nieudane.

Zawody zakończyły się awansem czołówki o jedno miejsce, a to za sprawą (jeszcze raz wspomnę) wycofania się Florent'a Amodio.

Na miejsce czwartym uplasował się Jorik Hendrickx z Belgii (213.39), na miejscu piątym Peter Liebres z Niemiec (209.52), a na szóstym Rosjanin Ivan Bariev z notą 205.51.

Wśród pań na tafli pojawiły się dwie gwiazdy tj. Carolina Kostner (ITA) oraz Alissa Czisny (USA).

Po short programie liderką została Carolina Kostner, a to dzięki nocie 64.86 uzyskaną za bezbłędny pokaz 3T+2T, 3Lo oraz 2A wykonanych do dźwięków Allegretto. W programie dowolnym poprawnie wyskakała sześć skoków z trzema obrotami, w tym kombinację 3Flip + 2Toe Loop oraz 3Salchow+2Toe Loop. Tylko raz Carolina osiągnęła za swe piruety poziom czwarty, bowiem za pozostałe dwie kombinacje sędziowie przyznali poziom drugi. Tak czy inaczej Carolina za swój program dowolny (Adagio Mozarta) uzyskała 132.84, by w sumie cieszyć się z miejsca pierwszego i ocenie - 197.73.Na drugie miejsce wskoczyła Valentina Marchei (ITA), która po programie krótkim była trzecią. W swoim Strictly Dancing wyskakała kombinację 3Lz+2T, 3S i 2A uzyskując 57.55 pkt. W programie dowolnym - do mieszanki Voodoo Daddy - powtórzyła kombinację 3Lz+2T. a także wykonała poprawnie 3S+2T. Zaskoczyła poprawnym 3Lz, by zaraz potem upaść w 3T oraz skoczyć jedynie 1A. Program dowolny uzyskał notę 113.45. W sumie Valentina zakończyła zmagania z notą 171.00 punktów.

Na miejscu trzecim jest Alissa Czisny (USA), która w nie najlepszym shorcie do utworu La Vie En Rose, wywalczyła notę 59.82. Podczas programu podjęła próbę kombinacji z potrójnym Lutzem i niestety zaliczyła upadek, ponad to 2A również nie był czysty. Na szczęście obroniła się piruetami z poziomu czwartego dzięki czemu w pierwszej części konkurencji mogła cieszyć się z miejsca drugiego.
Rozczarowanie przyszło w programie dowolnym. Nie było skoku, który nie przyniósłby jej porażki. Problemy zaczęły się już od samego początku i ciągnęły się od pojedynczego Axla do potrójnego Lutza, przez potrójnego Rittbergera włącznie. Alissa skakała rozpaczliwie, zaliczając nawet dwa upadki. Jedynym poprawnym skokiem tego wieczoru w wykonaniu Amerykanki był podwójny Lutz. Jej Valse Triste uzyskał zaledwie 92.92 pkt, a za całość zgromadziła152.74 pkt. I choć ma zapewnione miejsce na mistrzostwa, to jej kondycja nie rokuje zbyt dobrze.

Na zawodach pojawiła się również Viktoria Helgesson (SWE), która po słabszym programie krótkim, zajmowała miejsce ósme. W programie dowolnym potrafiła się zmobilizować i powalczyć o lepszą lokatę, dzięki czemu zawody zakończyła na miejscu czwartym z notą - 142.47.


Dokładne informacje o zawodach można przeczytać na oficjalnej stronie

A wiele z programów można obejrzeć dzięki specjalnemu kanałowi na YouTube - TUTAJ, a dokładne wyniki można sprawdzić - TUTAJ.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.