czwartek, 23 lutego 2012

Przed Mistrzostwami Świata Juniorów - Solo

W dniach 27.02-04.03, jak co roku, odbędą się  Mistrzostwa Świata Juniorów. Gospodarzem tegorocznych zawodów jest Białoruś a konkretnie Mińsk.
Postaram się teraz napisać, kilka słów o zawodnikach, którzy nie są już - powiedzmy - anonimowi. Wskażę ich największe osiągnięcia, umiejętności czy poszczególne sukcesy sezonu 2011/2012, tak by przed MŚ Juniorów mieć mały ogląd sprawy ;).


Na pierwszy ogień idą panie

Reprezentacja Rosji:

Adelina Sotnikova - mistrzyni świata Juniorów z ubiegłego roku oraz srebrna medalistka tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Ponad to w tym sezonie brała udział w zawodach seniorskich. Była na liście rezerwowej Finału Grand Prix (dwa razy zajęła miejsce 3 na Rostelecom i Cup of China), natomiast w swoim kraju może poszczycić się tytułem mistrzyni.

Julia Lipnitskaia - zwyciężczyni Juniorskich zawodów cyklu Grand Prix. Choć skoki nie są stabilne to piruety są niewątpliwie jej mocną stroną. Jest to druga zawodniczka swojego kraju w kategorii seniorów.

Polina Shelepen - zdobywczyni srebrnego medalu w finale Junior Grand Prix.

Reprezentacja USA:

Christina Gao - częściej widuje się ją w kategorii seniorów. Na zawodach z cyklu Grand Prix, najlepiej była 5 (Cup of China). Piątą też jest na krajowych zawodach USA. W juniorach najlepiej była czwarta na zeszłorocznych MŚJ 2011.

Gracie Gold
Gracie Gold - swój udział wywalczyła, na mistrzostwach swojego kraju w kategorii juniorów, osiągając złoty medal. W swoim programie wykonała wszystkie skoki potrójne jakie wykonują panie oraz 2A (w tym kombinacje 3Lz+3T). Na pewno wysłanie jej na zawody nie może być złym wyborem :)

Vanessa Lam - to piąta zawodniczka finału Junior Grand Prix.

Reprezentacja Japonii:

Satako Miyahara - najlepsza Japońska juniorka oraz szósta seniorka.

Miu Sato - piąta seniorka oraz 11 w rankingu Juniorek (na podstawie listy JGP).

Risa Shoji - siódma seniorka swojego kraju. W juniorach osiągnęła szóste miejsce w finale JGP oraz ponownie szóste na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.

Reprezentacja Chin:

Zijun Li - czwarta na zawodach JGP i brązowa medalistka YOG. Wystąpiła i wygrała krajowe zawody w kategorii seniorów. Patrząc na raporty, to skoki choć z trzema obrotami, nie są jeszcze pewną stroną Chinki.

Ziguan Zhao - jest to 25 zawodniczka w rankingu zawodów JGP oraz piąta w swoim kraju (jako seniorka).
Ziguan choć ma miejsce w reprezentacji musi przejść przez eliminacje.


Wśród juniorek swoje wzrastające umiejętności zaprezentuje dziesiąta na Mistrzostwach Europy Joshi Helgesson ze Szwecji. Chociaż, będzie musiała przejść przez etap eliminacji, sądzę, że nie będzie miała z tym problemów. Ten etap będzie musiała przejść również reprezentantka Polski - Alexandra Kamieniecki. Natomiast udział ma już zapewniony, najlepsza Słowaczka i 14 na ME Monika Simancikova.


A teraz panowie
Reprezentacja USA:

Jason Brown - zwycięzca Finału Junior Grand Prix z rekordem sezonu 208,41 pkt. Prezentuje zarówno potrójnego Flipa jak i Lutza. Jedynie w shorcie pokazał 3A, mam nadzieje, że na MŚ również w programie dowolnym wykona 3 obroty.

Joshua Farris - brązowy medalista Finału Junior Grand Prix - z dorobkiem 203,98 pkt. On oprócz 3Lz i 3F, skacze także 3A.

Timothy Dolensky - w rankingu po cyklu Junior Grand Prix - jest dziesiąty. Natomiast myślę, że jego udział w MŚJ przesądziło drugie miejsce na krajowych mistrzostwach juniorów. Timothy skacze 3Lz i 3F, ale bez prób 3A.

Reprezentacja Japonii:


Ryuju Hino - piąty zawodnik Finału JGP, podejmujący próby skakania wszystkich potrójnych skoków. Oraz zwycięzca krajowych zawodów w kategorii juniorów. Przystąpił też do zmagań w kategorii seniorów, gdzie zajął miejsce 10.

Keiji Tanaka - szósty zawodnik Finału GP Juniorów. A także (jeszcze) aktualny vice mistrz Mistrzostw Świata Juniorów 2011.

Shoma Uno - w rankingu po finale JGP jest 12. Jego sukcesem jest niewątpliwie drugie miejsce na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG).

Reprezentacja Chin:

Han Yan - złoty medalista YOG (Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich), srebrny medalista z Finału Grand Prix Juniorów. Han skacze zarówno poczwórnego Toe Loopa jak i potrójnego Axla. Czy można chcieć więcej?!

Han Yan
He Zhang - jest to zawodnik, który był drugi na liście rezerwowej do finału JGP.

Reprezentacja Rosji:

Zhan Bush - czwarty zawodnik krajowych zawodów w kategorii seniorów.

Artur Dimitriev - piąty zawodnik krajowych zawodów w kategorii seniorów. I pierwszy z listy rezerwowej do Finału Grand Prix Juniorów.

Reprezentacja Kanady:
Liam Firus - w rankingu jest 16, na zawodach krajowych w kategorii seniorów 6.
Nam Nguyen - o miejsce niżej, czyli odpowiednio 17 i 7. Zobaczymy go na zawodach, jeśli przejdzie przez eliminacje.

Z bardziej znanych łyżwiarzy na tafli pojawi się Denis Ten (KAZ). A June Hyoung Lee (KOR), który zajął czwarte miejsce na YOG oraz był trzeci na liście rezerwowej wejścia do finału JGP, będzie musiał przejść przez rundę eliminacyjną.
Będzie i nasz Kamil Dymowski, który o wejście do najlepszych będzie walczył w eliminacji.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.