piątek, 3 stycznia 2014

Isabella Tobias / Deividas Stagniunas (LTU) jadą na Olimpiadę

Prezydent Dalia Grybauskaitė po ponownym rozpatrzeniu sprawy nadania obywatelstwa Isabelli, zmieniła zdanie. I tak Isabella i Deividas wystąpią na tafli w Soczi, a to oznacza, że Justyna i Piotr tracą szanse na Olimpijski start.
 
Pani prezydent uznała, że skoro wywalczyli prawo startu, a i Isabella udowodniła, że świetnie zna język litewski. Na decyzję wpłyną także fakt, że Isabella i Deividas będą jedynymi reprezentantami Litwy w łyżwiarstwie figurowym. Miejsce na Olimpiadzie uzyskali dzięki 15 lokacie na MŚ 2013.
 
Podobnie Alexei Byczenko (ISR) uzyskał ostateczną zgodę Izraelskiego komitetu by wystartować w Soczi. Swoją kwalifikację wywalczył zajmując 5 miejsce na zawodach na Nebelhorn Trophy. 
Ponad to Izrael złagodził reguły i obok solisty wyśle także swoją parę sportową. Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski (ISR) nie byli pewni, czy dla komitetu ich umiejętności są wystarczające. Bowiem są duetem, który wywalczył ostatnie olimpijskie miejsce ;).Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.