czwartek, 16 stycznia 2014

Kroki Finstepu na ME 2014, czyli SD par tanecznych

Anna Cappellini / Luca Lanotte na prowadzeniu po tańcu dowolnym par. Drugi taniec, zaledwie o 0,04 gorszy wykonali Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS), a trzeci, już z większą stratą do liderów, Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR).Justyna Plutowska i Piotr Gerber (POL) znaleźli się w finałowej 20. 
Polacy za taniec krótki uzyskali  52.14 i obecnie plasują się na miejscu 17.Pary taneczne w pierwszym dniu zmagań brylowały w rytmach Quickstepu bądź Quickstepu w połączeniu z Foxtrotem, Charlestonem i Swingiem.

Oprócz widowiskowych i nieraz mrożących krew w żyłach podnoszeń oraz precyzyjnych kroków w rozdzieleniu, przed duetami stało wyzwanie w postaci synchronicznych Twizzli oraz dwóch sekwencji Finstepu.

Poza techniką, tradycyjnie i zgodnie z regulaminem, duety musiały wykazać się różnorodnością i pomysłowością w prezentowaniu tańców do jednego stylu, a co znalazło odzwierciedlenie w ocenie za komponenty.

Na nieco ponad 20 dni przed Olimpiadą moją uwagę przyciągają poziomy za obowiązkowe sekwencje kroków, od których nie ma ucieczki. Wiadomo, w pozostałych elementach (oprócz Twizzli) można coś zmienić, ulepszyć, zakamuflować...;). Ale kroki Finstepa muszą zgadzać się z opracowanym rysunkiem.
Na zawodach z cyklu GP nawet u czołowych duetów, bywało różnie w kwestii poziomów.

Czołówka:
Na tafli w Budapeszcie prowadzący Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) za obowiązkowe sekcje kroków zdobyli 4 i 3 poziom. Na najwyższy poziom wykonali także Twizzle i podnoszenie, a na 3 kroki w rozdzieleniu. Wspaniała jakość wykonania, umożliwiła im podniesienie wartości bazowej o 4,78 pkt.i tak za technikę uzbierali 34.28pkt, a w sumie za SD - 69.58.

Na miejscu drugim z dorobkiem 69.54 uplasowali się Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS). Finstep zdobył 4 i 3 poziom. A za pozostałe elementy (oprócz za kroki z poziomu 2) przyznano im same 4. Jakość elementów pozwoliła im na zwiększenie noty bazowej (28.00) o 5.71 pkt, ale technicznie nie pokonali Anny i Luci, udało im się to w warstwie za komponenty (nieznacznie, ale zawsze).

Na miejscu trzecim  plasują się Brytyjczycy. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR) za SD uzyskali 61.76. Finstep uzyskał poziom 4 i 2, podnoszenie 4, a Twizzle i kroki w rozdzieleniu 3. Penny i Nicholas pełni entuzjazmu zaprezentowali mieszankę qickstepu, foxtrota i swinga.

Przyzwoity Finstep +  nagrodzona jakość wykonania elementów:
Debiutanci, którzy zajęli wysokie czwarte miejsce, Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS / 60.63) za sekcje kroków finstepa uzyskali 2 i 3 poziom.
Wyprzedzeni przez młodszych rodaków, piąci Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko (RUS / 60.35) za sekcję pierwszą zdobyli poziom 4, ale za drugą jedynie 1.

Wysoki poziom Finstepu:
Pozostałe duety nie przekroczyły wyniku 60 pkt, ale wiele z nich pomimo, że jakość była oceniona in plus 1 lub na zero, w swych tańcach zaprezentowały finstep na najwyższym poziomie. Należą do nich:
Szóści Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE / 59.82), którzy poziom 4 uzyskali za pierwszą sekcję finstepu, jedenaści Sara Hurtado / Adrià Díaz (ESP), którzy poziom 4 uzyskali za sekcję drugą oraz dwunaści Federica Testa / Lukas Csolley (SVL / 54.84) zdobywając poziom 4 za obydwie. 
Ponad to za drugą sekcję finstepa poziom 4, uzyskali czternaści - Irina Shtork / Taavi Rand (EST / 53.88) oraz osiemnaści - Laurence Fournier Beaurdy / Nikolaj Sorensen (DEN / 51.92).

Nasz debiutujący na ME duet Justyna Plutowska i Piotr Gerber z rekordem sezonu 52.15 po tańcu krótkim zajmują miejsce 17. Najwyższy poziom uzyskali za podnoszeni, natomiast za sekcje kroków obowiązkowych oraz Twizzle poziom 3. 2 poziom przyznano im za kroki w rozdzielaniu. Lekka, pogodna propozycja Polaków w części za komponenty uzyskała 24.35. Szczególnie do gustu sędziów przypadła choreografia.

Wyniki SD par tanecznych

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.