piątek, 17 stycznia 2014

ME 2014: Poczwórne skoki w shorcie solistów

W drugim dniu zmagań soliści zaprezentowali swoje krótkie program. 
 I kto by przypuszczał, że tak to się dziś  rozwiąże ? 

Z wynikiem 91.56 prowadzi powracający do światowej czołówki Javeir Fernandez (ESP). Na miejscu drugim  uplasował się Sergei Voronov (RUS), a na trzecim jest Tomas Verner (CZE). Maciej Cieplucha (POL) zaraz po swoim występie zakwalifikował się do najlepszej 24 Europy. Obecnie zajmuje miejsce 15 !!!!


Soliści w sezonie 2013/2013 muszą skoczył 2 lub 3 Axla, dowolny skok 3 lub 4 po krokach oraz kombinację skoków (2-3, 3-3, 4-2/3). Program musi zawierać trzy elementy "piruetowe" oraz sekwencję kroków.

Na 35 startujących panów, najlepiej z elementami, ich jakością oraz z doborem komponentów poradzili sobie Javier Fernandez (ESP), Sergei Voronov (RUS), Tomas Verner (CZE), Michal Brezina (CZE), Alexander Majorov (SWE) czy  Florent Amodio (FRA).

Czołówka:
Pierwszy: Javier Fernandez (ESP)  za swój short uzyskał 91.56pkt , więc można sobie wyobrazić, co się działo na tafli. Już od dawna noty (o ile w ogóle) 48.54 punktów za technikę oraz 43.02 za komponenty nie pojawiały się przy nazwisku Hiszpana. Javier skoczył 4S, 3A oraz kombinację 3Lz+3T, a piruet siadany oraz ich kombinacja uzyskała poziom 4. Na dodatek oczarował jakością każdego z elementów. W programie po raz kolejny pokazał się jako zwinny i wyluzowany przed urlopem czarujący czarcik. Bowiem towarzyszy mu muzyka Satan Takes a Holiday.

Drugi: Sergei Voronov (RUS) - 85.51- Z notą 46.47 za technikę wykonał kombinację 4T+3T, 3Lo, 3A. Za  komponenty uzyskał 39.04 pkt.A jego SP do muzyki Two Guitars cechował się spokojem, płynnością i elegancją wykonania. Najlepiej wykonał piruet siadany (poziom 4) pozostałe elementy zaś na 3.

Trzeci: Tomas Verner (CZE) - 83.51 - odnalazł niezłą formę  i  wskoczył na wysoką pozycję. W technice lepszy od czwartego Maxima Kovtuna, a w komponentach od piątego Michala Breziny, a to summa summarum dało mu trzecią lokatę. Żeby nie było, że to tylko jego fart, dodam, że Tomas wykonał 3A, 3Lz+3T i ratowanego 4T m a jego kombinacja piruetów i piruet stanu osiągnęły poziom 4. Jego naturalny talent do robienia show znalazł uznanie w nocie za komponenty (40.71). A tańczył do Duelling Banjos.

Czwarty Maxim Kovtun (RUS)  - 83.15 oraz piąty Michal Brezina (CZE) -  82.80 mają realne szanse na awans. Maxim rozpoczął od solidnej kombinacji 4S+3T, a za piruety uzyskał poziom 4. Michal w swoim programie dał popis kombinacją 4S+2T, a jego kroki nie dość, że oceniono na poziom 4, to jeszcze in plus za jakość.

Panowie ze skokami poczwórnymi i wynikiem poniżej 80pkt.
Najwięcej emocji budzą skoki poczwórne, dlatego poniżej lista odważnych i zdolnych panów. Nie każdy z nich wykonał skok jak należy, ale znaleźli się w pierwszej dziesiątce tj.: 

6. Alexander Majorov (SWE) - 79.62 - skoczył słabo jakościowo 4T, ale kombinacja 3Lz+3T była w porządku.

7. Florent Amodio (FRA) - 78.60 - zyskał w nocie za komponenty, ale poczwórny Salchow był kręcony, ratowany i wiele się w nim działo ;).

8. Peter Liebres (GER) -  77.42 - miał 4T, ale z upadkiem.

9. Brian Joubert (FRA) - 73.29 - rozpoczął od dwóch  upadków przy 4T i 3A. Poprawione przez N. Morozova komponenty, przyniosły efekt w postaci 38.32 pkt.

10. Jorik Hendrickx (BEL) - 73.21 - jako jedyny w pierwszej dziesiątce nie sięgną po skok poczwórny, ale wynik jaki uzyskał jest efektem porządnie zaprezentowanego programu (choć 3Axel miał być na pewno lepszy).


Polak w finale:
Maciej Cieplucha (POL) z rekordem sezonu 65.84 wszedł do finału ME. I to nie tylko, że wszedł, ale uplasował się na 15 pozycji. Czysty short zawierał kombinację 3Lz+3T, 2A oraz 3Lo. Każdy z elementów poza-skokowych uzyskał poziom 3. Zharmonizowanie umiejętności Polaka z charakterem muzyki Barber of Seville , można było odczuć w  naturalnym wykonaniu programu.

Do finału wchodzi 24 panów. 
Wyniki SP solistów


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.