środa, 22 stycznia 2014

Mistrzostwa USA i Kanady 2014

Dwa potężna kraje liczące na sporą ilość Olimpijskich medali przeprowadziły swoje Mistrzostwa.

W dniach 5-12 stycznia odbyły się w Stanach Zjednoczonych, a w miedzy 9, a 15 w Kanadzie.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej


Solistki:
Wiele atrakcji zafundowały panie, gdy zwyciężczynią okazała się Gracie Gold, vice, debiutująca w seniorach, Polina Edmunds (193.63), a brązową medalistką Mirai Nagasu. Najsilniejsza w światowym rankingu Ashley Wagner uplasowała się na miejscu 4.
Gracie Gold z dorobkiem 211.69 była najlepszą zarówno w shorcie jak i programie dowolnym. Podobnie Polina Edmunds oraz Mirai Nagasu zawsze osiągały wyniki na odpowiednio miejsce 2 i 3.  
Gracie w programie dowolnym zaprezentowała dwa potrójne Lutze, jeden w kombinacji z 3T. Z impetem do seniorów wkroczyła Polina, wykonując jak natchniona kombinację 3Lz+3T na rozpoczęcie swojego free programu. Choć nie obyło się bez upadków.
Co się stało z Ashley, że plasuje się dopiero na miejscu 4?
Czy to spadek formy (dwa upadki i 3F wyładowany na dwie nogi), czy taktyka by odpocząć prze Sochi? Kilka skoków wyszło m.in 3S czy 3Lz solo.

Soliści:
Małe przetasowania nastąpiły na podium solistów. Złoto wywalczył Jeremy Abbott, srebro Jason Brown, a brąz Max Aaron. Czwartym został Joshua Farris.
Jeremy Abbott łącznie uzyskał 274.27. Jego short był najlepszy, ale program dowolny już drugi, w którym jednak zaprezentował pewnego 4T. Do Jasona Brawna należał najwyżej punktowany free (bez skoku poczwórnego i z kilkoma błędami), ale wynik (270.08) mówi sam za siebie i Jason zdobył wicemistrzostwo Ameryki. Na ostatnim stopniu podium uplasował się czwarty po shorcie Max Aaron.
Przez to, że Richard Dornbnush (drugi w shorcie) po słabym free wypadł z czołówki, panowie sprawnie wykorzystali szansę.

Pary Sportowe:
Nieco zamieszania w kolejność po programie dowolnym, wprowadziły pary sportowe. Ostatecznie układ jaki był po programie krótkim nie został zmieniony. Złoto zdobyli Marissa Castelli / Simon Shnapir (205.71), srebro Felicia Zhang / Nathan Bartholomay (201.75), brąz Caydee Denney / John Coughlin (201.43), a na miejscu czwartym uplasowali się Alexa Scimeca / Christopher Knierim.

Marissa Castelli / Simon Shnapir choć z upadkiem zaprezentowali z pełną rotacją poczwórnego wyrzucanego Salchowa. Vice-mistrzowie Felicia Zhang / Nathan Bartholomay zaprezentowali czysty i przyzwoity program dowolny i wyprzedzili o 0,33 duet trzeci i to Felicia i Nathan staną na tafli w Sochi.Choć Caydee i John wykonali swój FP najlepiej wśród startujących duetów, zabrakło dla nich miejsca na Olimpiadzie.

Pary Taneczne:
Zmagania par tanecznych zakończyły się bez kontrowersji.
Zdecydowanie wygrali Meryl Davis/Charlie White, przed Madison Chock / Evan Bates i rodzeństwem M. i A. Shibutani. Miejsce czwarte przypadło parze Madison Hubbell / Zachary Donohue. Czyli jakiś porządek na Amerykańskiej tafli został zachowany. Taki układ był przewidywany i taki został osiągnięty.

Skład Olimpijskiej drużyny to: Gracie Gold, Polina Edmunds, Ashley Wagner, Jeremy Abbott, Jason Brown, Marissa Castelli / Simon Shnapir, Felicia Zhang / Nathan Bartholomay, Meryl Davis / Charlie White, Madison Chock / Evan Bates, Maia Shibutani / Alex Shibutani.

Kanada


Jeszcze większy porządek zapanował na tafli w Kanadzie. Zgodnie ze światowymi przypuszczeniami dwa pierwsze miejsca zachowały swoją dominację. Gra toczyła się o medal brązowy, choć zdobyli je zawodnicy i zawodniczki wymieniani jako ci potencjalni ;)

Pary Taneczne:
Złoto: Tessa Virtue / Scott Moir
Srebro: Kaitlyn Weaver / Andrew Poje
Brąz: Alexandra Paul / Mitchell Islam - ten duet wskoczył na miejsce trzecie do tejpory  wyżej notowani byli Piper Gilles / Paul Poirier (miejsce 4).

Soliści:

Złoto: Patrick Chan
Srebro: Kevin Reynolds
Brąz: Liam Firus

Solistki:
Złoto: Kaetlyn Osmond
Srebro: Gabrielle Daleman - drugi raz została wicemistrzynią, choć do tej pory w świecie starowała jako juniorka.
Brąz: Amélie Lacoste

Pary Sportowe:
Złoto: Meagan Duhamel / Eric Radford
Srebro: Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch
Brąz: Paige Lawrence / Rudi Swiegers

Kanada posiada sporą grupę na Igrzyska w Sochi. W skład solistów wchodzą: Patrick Chan, Kevin Reynold, Liam Firus, solistek: Kaetlyn Osmond, Gabrielle Daleman, par sporotwych: Meagan Duhamel and Eric Radford, Kirsten Moore-Towers and Dylan Moscovitch, Paige Lawrence and Rudi Swiegersi par tanecznych:Tessa Virtue and Scott Moir, Kaitlyn Weaver and Andrew Poje, Alexandra Paula and Mitchell Islam.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.