sobota, 18 stycznia 2014

Skoki wyrzucane na ME 2014, czyli short par sportowych

Jako ostatni Mistrzostwa Europy rozpoczęły pary sportowe.
Po pierwszej części bez zaskoczenia prowadzą Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS), na miejscu drugim znaleźli się Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER), a na trzecim Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS).

Rosjanie mają trzy duety w pierwszej czwórce, bowiem właśnie na miejscu czwartym z niedużą stratą do miejsca trzeciego uplasowali się Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS).Short par musi zawierać, skok solo i skok wyrzucany, podnoszenie ręka w rękę, podnoszenie twistowe, spiralę śmierci tyłem wew., kombinację piruetów w parze oraz  sekwencję kroków.

Najlepsza trójka:
1. Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) - 83.98
Walc w wykonaniu Rosjan powyrywał, olśniewał, zachwycał i budził trwogę (w przypadku tak doskonałych elementów technicznych). Elementy poza skokowe na poziomie 4 (nawet 3twist), idealny 3T solo oraz wyrzucany 3Lo wyznacza techniczną stronę programu. Wszystko na najwyższym poziomie jakości (oceny podniosły wartość bazową o 11.46), a w komponentach niemalże niezliczona ilość "10".

2. Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) - 76.76
Jak przystało na zawodników tej klasy zachwycali stroną artystyczną. Delikatna, pełna wdzięku propozycja programu krótkiego niestety zawierała problem przy wyrzucanym 3F.Ale 3T bezbłędny, a elementy poza-skokowe na poziomie 4 i tak jak u Rosjan 4 pojawiła się nawet przy twiscie. "10" w komponentach nie udało się zdobyć, a i w ocenie za jakość jeśli było in plus to było to +2. I w taki sposób powstała znaczna strata do liderów.

3. Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS) - 71.70
Wprogramie, a w zasadzie w programach Rosjan podoba mi się w jaki sposób utrzymują sylwetkę. W każdym elemencie mają pełną kontrolę postawy, przez co zyskują na elegancji. Vera i Yuri zaprezentowali wyrzucanego 3F, 3T solo oraz otrzymali trzy poziomy 4, za twist - 3 , a za spiralę śmierci 1. Najważniejsze jest to, że każdy z elementów wykonali czysto, bo ostatnio bywało różnie....


Co kto i najważniejsze jak wyrzucił...
W parach sportowych oprócz nieraz ekstremalnych podnoszeń, nie da się ukryć, że ekscytują i  fascynują skoki wyrzucane.
Poniżej lista par, które poradziły sobie z wymagającym precyzji, odwagi , a i nie małej siły elementem ....oraz tych, którzy nie wypadli najlepiej, ale na tyle dobrze, że dzięki pozostałym dobrym elementom, odrobili straty i weszli do pierwszej "10":

4. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) - 70.90 
Duet spisał się całkiem dobrze prezentując wyrzucanego 3Flipa, czy 3T. Jedynie twist zaważył na niższej ocenie technicznej bo uzyskał poziom 1. Trzeba podkreślić, że bardzo dobrze odnaleźli się w klimacie utworu Surrender, dzięki czemu, choć występowali po liderach zdołali  przykuć uwagę publiczności.

5. Stefania Berton / Ondřej Hotárek (ITA) - 69.22 - w ich repertuarze jest wyrzucany 3Lo, na dodatek dziś rewelacyjnie wylądowany przez Stefanię. Ich program bawi, ale także wzbudza zachwyt gdy w grę wchodzi technika ( w szczególności podnoszenie zaprzeczające grawitacji :P :P ).

6. Vanessa James / Morgan Ciprès (FRA) - 63.23 - zaprezentowali wyrzucanego 3F oraz dawkę rozrywkowego jazzu.

Pozostali zawodnicy  z topowej dziesiątki  nie przekroczyli 60 pkt.
7. Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski (ISR) - 55.32 - sporą niespodzianką może być taka wysoka pozycja debiutujących w nowym "składzie" zawodników, ale punkty mówią same za siebie, choć 3wyrzucany S nie należał do najlepszych.

8. Maylin Wende / Daniel Wende (GER) - 55.19 - wyrzucany 3F z błędem

9. Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA)  - 53.65 - wyrzucany 3Sz błędem podobnie jak twist, czy 3T

10. Mari Vartmann / Aaron Van Cleave (GER) - 52.40 - wyrzucany 3S na przyzwoitym poziomie.

Wyniki programu krótkiego par sporotwych


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.