czwartek, 9 stycznia 2014

Polacy na Mistrzostwach Europy 2014


W tym roku Mistrzostwa Europy odbywają się od 13 do 19 stycznia. 
A gospodarzem jest węgierski Budapeszt. 

Wbrew ogólnym przekonaniom, Polska posiada swoich reprezentantów, którzy na zbliżających się Mistrzostwach  zasilą poczet Europejskich zawodników w trzech kategoriach. 

W kategorii solistów po raz piąty wystartuje Maciej Cieplucha, który od dwóch sezonów plasuje się na 19 miejscu. Łodzianin, na co dzień trenujący w Kanadzie i już po raz trzeci zdobył tytuł Mistrza Polski. 
W tym sezonie w shorcie prezentuje się do muzyki The Barber of Seville, a w programie dowolnym do Ragtime. 


Justyna Plutowska i Piotr Gerber to nasza nadzieja w tańcach. Współpracę rozpoczęli w sierpniu 2012. A już pod koniec roku  zdobyli tytuł vice-mistrzów Polski. W 2014 stali się bezapelacyjnymi Mistrzami kraju. Ich największym osiągnięciem niewątpliwie jest brąz na zawodach Finlandia Trophy, gdzie zmierzyli się z czołówką światowego łyżwiarstwa. 
Taniec krótki zaprezentują  do Le Jazz Hot, natomiast dowolny do ścieżki dźwiękowej The Artist.

Po raz drugi najlepszą Polską solistką 2014 została Agata Kryger. Sezon 2013/14 jest jej debiutem wśród międzynarodowych seniorów. Na swoim koncie ma już zwycięstwo na Warsaw Cup 2013. Agata jest podopieczną, brązowych medalistów Mistrzostw Świata 1999, Doroty Zagórskiej (teraz Siudek) i Mariusza Siudka. 
W shorcie wykorzystuje muzykę Seraphin, a w programie dowolnym łączy Ladies in Lavender z In the Hall of the Mountain King.


Na ME miał być komplet Polaków, ale duet sportowy Magdalena Klatka / Radosław Chruściński , który jednak wycofał się z zawodów.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.