niedziela, 22 marca 2015

Kalkulacje przed Mistrzostwami Świata 2015

Sezon 2014/2015 zbliża się ku końcowi. Mistrzostwa Świata są ostatnim momentem, kiedy można obejrzeć różnorodne programy / tańce zawodników z niemal całego globu. Zarówno te na najwyższym poziomie techniczno - artystycznym, jak również może słabiej punktowane, ale za to przykuwające uwagę, wyjątkowym przekazem, uroczym stylem, magnetyzmem czy walecznością.


Większość programów/tańców jest już znanych, zarówno od strony komponentów, charakteru występu, a przede wszystkim pod względem techniki. Największe nazwiska pojawiały się na zawodach z cyklu GP, Mistrzostwach Europy, 4 Kontynentach czy na wielu mniejszych imprezach, gdzie łyżwiarze prezentowali i ujawniali pomysły.  

Mistrzostwa Świata będą odpowiedzią na pytanie: kto wytrzymał z formą i jak zaprezentował swoje największe atuty w porównaniu do początku sezonu.

N.Kaliszek/M.Spodirev
źródło:alamy.com


Pary taneczne
Szczególne emocje wywoła na pewno konkurencja par tanecznych. Dla nas przede wszystkim dlatego, że wystartują w niej reprezentanci Polski. Natalia Kaliszek / Maxim Spodirev pod czujnym okiem trenerek Sylwii Nowak-Trębackiej i Anastasii Vykhodtsevej po raz kolejny w tym sezonie zaliczą swój debiut. Pracowity sezon ze startu na start przynosił coraz lepsze wyniki, więc udział w  Mistrzostwach Świata  z pewnością jest dla całego sztabu uhonorowaniem wysiłków, pasji i serca jakie wkładają w występy.
Wśród faworytów znajduje się na pewno pięć duetów, które według sezonowego rankingu osiągają najwyższe noty. I tak w gronie najlepszych znaleźli się: Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN / 181.14),
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA / 179.97), Madison Chock / Evan Bates (USA / 176.18), Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA / 171.52), Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA / 170.79). A może i Elena Ilinykh z Ruslanem Zhiganshinem (RUS) włączą się do walki. Ich rekord na razie stanowi 160.43 pkt, ale jak wiadomo ten typ zawodników jest zdolny do wszystkiego ;).

Pary sportowe
Jak już wiadomo duet Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS / SB - 213.72) nie pojawi się w Chinach. Natomiast nie zabraknie najlepiej sklasyfikowanej pary Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN / 220.72), Mistrzów Europy tj. Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS / 209.16), czy trzech Chińskich duetów: Cheng Peng /Hao Zhang  (201.45),  Wenjing Sui / Cong Han (200.68) i Qing Pang /  Jian Tong (199.99).

Solistki
Według dotychczasowego rankingu pięć pierwszych miejsc zajmują reprezentantki Rosji. Są wśród nich dwie juniorki, więc na MŚ pojadą panie z 1,2 i 5 wynikiem, a będące medalistkami Mistrzostw Europy tj. Elizaveta Tuktamysheva (210.40), Elena Radionova (209.54) i Anna Pogorilaya, która SB uzyskała na Skate Canada - 191.81. W rywalizacji o podium nie zabraknie też Amerykanek tj. Gracie Gold (SB-191.16), Ashley Wagner (189.50) czy Poliny Edmunds (184.02).

Soliści
Patrząc na korespondencyjną rywalizację, u panów jak do tej pory najwyższą notę uzyskał Denis Ten (KAZ / 289.46), jednak  Mistrz Olimpijski Yuzuru Hanyu (JPN) mając season best na poziomie 288.16pkt mocno dąży do złota. Na pewno w podium (jak nie w złoto) celuje też Javier Fernandez (ESP), którego SB, pochodzi z Pucharu Rosji i wynosi 265.01. Wysoko sklasyfikowany zawodnik Tatsuka Machida  (JPN / 269.09) nie pojawi się na MŚ bowiem ostatecznie zrezygnował z amatorskiego sportu. Kto jeszcze może wskoczyć na podium? Chętnych jest wielu....obecne wyniki nie wyglądają groźnie bowiem oprócz Joshuy Farrisa (USA / 260.01), pozostali nie osiągnęli więcej niż 259.50.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.