środa, 25 marca 2015

Nadzwyczajny sezon Natalii Kaliszek i Maxima Spodireva

 Natalia Kaliszek i Maxim Spodirev zakończyli MŚ 2015


Wspaniały sezon reprezentanci Polski przypieczętowali występem na Mistrzostwach Świata 2015. W Shanghaju Natalia Kaliszek i Maxim Spodirev za SD uzyskali 45.46 punktów. I zawody zakończyli na 24 miejscu. Nie udało się wejść do dwudziestki, ale umówmy się tańce są najbardziej specyficzną konkurencją i z założenia trzeba swoje odczekać. Jednakże 24 miejsce na trzydzieści par jest wyjątkowo dobrą wróżba na przyszłość. W następnym sezonie może być już tylko lepiej. 
Taniec w warstwie technicznej zawierał imponujące podnoszenie na poziomie 4 oraz kroki na poziomie 2, które zaskarbiły sobie uwagę sędziów i dodatnie punkty za jakość. Później sędziowie nie byli już tak hojni. Jednakże  - pomimo odjęć za jakość -  obowiązkowa sekw. kroków paso doble uzyskała 3 poziom trudności, kroki kreatywne 2. Tylko Twizzle - no cóż, nawet najlepszym wkrada się błąd jaki popełniła Natalia tj. puszczenie łyżwy, stąd tylko poziom 1. Summa summarum do oceny bazowej dodali sobie symbolicznie, ale zawsze in plus 0.35 pkt. (czyli 22.55) SUPER!

Warstwa artystyczna, czyli nota za komponenty wyniosła 23.91. Najwyższe oceny Natalia i Maxim uzyskiwali za umiejętności łyżwiarskie oraz za choreografię. A to świadczy, że wyobrażenie i pomysłowość trenerek są doskonale dostosowane to zdolności zawodników. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście podnoszenie - zwinne, lekkie, delikatne, nie wymuszone oraz genialnie wplecione do tańca swoistego rodzaju "podskoczki" . W tańcu nie ma wolnych i pustych miejsc, a jednak żywiołowość nie przytłacza i zapada w pamięć i porusza wrażliwość odbiorcy.

Cóż więcej dodać, jedynie gratulacje dla Natalii i Maxima, a także dla trenerek i opiekunek tj. dla doświadczonej zawodniczki Sylwii Nowak-Trębackiej oraz Anastasii Vykhodtsevej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.