niedziela, 8 marca 2015

Mistrzostwa Świata Juniorów 2015

Tradycyjnie Juniorzy najwcześniej zaczynają i kończą sezon. Zwieńczeniem ich ciężkiej pracy są Mistrzostwa Świata Juniorów. 
W tym roku do Tallina (Estonia) w dniach 2- 8 marzec 2015 zjechało się 123 reprezentantów (tj. 40 duetów, 43 solistek i 40 solistów).

Nadzwyczajny sukces odnotowali  Natalia KALISZEK / Maksim SPODIREV (POL), którzy w wielkim stylu uplasowali się na miejscu 7.


Złoci medaliści w konkurencji par tanecznych Anna YANOVSKAYA / Sergey MOZGOV (RUS / 155.92) wykazali się niezwykłą starannością przy wykonywaniu elementów technicznych. W tańcu dowolnym każdy element uzyskiwał noty +1,+2, natomiast w tańcu dowolnym +3 wyskakiwały jak z kapelusza. W ten sposób duet zgromadził dodatkowo 10.32 pkt do oceny bazowej. Nie zabrakło też poziomów 4, dwóch w SD oraz trzech w FD.
Wicemistrzostwo wywalczyli Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA/146.90). DOdam, że za poszczególne tańce byli dwa razy trzeci ;). Brąz przypadł duetowi, który w SD był piąty, a w FD drugi, czyli Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR/146.08).

Natalia KALISZEK / Maksim SPODIREV (POL) oczarowali. Ich lekkie, kunsztowne, świeże a zarazem trudne technicznie tańce napawają optymizmem. W tańcu krótkim za pierwsze kroki Silver Samby uzyskali poziom 3, a za drugie poziom 4. Przypomnę, że duet ten startował już w seniorach, czyli musiał przygotować taniec krótki w rytmach paso doble. Wracając do SD juniorów (wideo). Poziom 4 duet uzyskał także za Twizzle i podnoszenie, coś tam było nie tak z krokami bo uzyskali tylko poziom 2, ale w sumie nota 50.55 plasowała ich na miejscu 10.
Taniec dowolny do muzyki - Upiór w operze (wideo)- zawierał aż cztery poziomy 4. Natomiast kroki to poziom 3 i 2. Szósty taniec dowolny z techniką na pozycje piątą - w rezultacie dał im miejsce 7.
W sumie uzyskali życiowy rekord, który wynosi  za FD 81.23pkt. a łączny - 131.78.

Pierwszy tytuł Mistrza Juniorów zdobył Shoma UNO (JPN / 232.54). Jego programy to przede wszystkim wspaniałe i trudne elementy poza-skokowe (oprócz skoku do piruetu w pr. dowolnym uzyskiwał wyłacznie poziomy 4). Skoki również ambitne w postaci 3A, 3L, 3F+3T w programie krótkim, a choć początek programu dowolnego przyniósł kłopoty to ze skoku na skok było coraz lepiej.
Piąty w shorcie, pierwsze we free Boyang JIN (CHN/229.70) wywalczył tytuł wicemistrza. A plasujący się na miejscu 7 i 3 Sota YAMAMOTO (215.45/) ostatecznie zdobył brąz.

Krzysztof GAŁA  (POL) tym razem nie wszedł do finałowej dwudziestki czwórki.

Zwyciężczyni konkurencji solistek Evgenia MEDVEDEVA (RUS/ 192.97) prowadziła zarówno w shorcie jak i programie dowolnym. Rosjanka oprócz kroków z poz. 3, wszystkie elementy poza-skokowe wykonywała na poziomowe 4. Najtrudniejszy skok 3Lutz sprawia kłopoty z krawędzią, ale pozostałe w tym 2Axel, czy 3F zarówno solo jaki w kombinacjach (o 3T i 3S nie wspominając) dostarcza jej sporo punktów za jakość wykonania.
Jest to jej pierwszy złoty medal, ale ne pierwszy medal w ogóle. W zeszłym sezonie wywalczyła brąz..
Wicemistrzynią została jej rodaczka - Serafima SAKHANOVICH (RUS/186.15), natomiast brąz wywalczyła Wakaba HIGUCHI (JPN /  185.57), która w swoich programach bezbłędnie skoczyła 3Lz.

Na 13 par sportowych to Xiaoyu YU / Yang JIN (CHN / 178.79) wywalczyli tytuł mistrzów. Ich programy zawierały czyste skoki (w tym 2Lz) i trudne elementy poza-skokwe. W shorcie przyznano im aż wyłącznie poziomy 4, a w programie dowolnym cztery, za 3twist, podnoszenia i kombinację piruetów osobno.
Wicemistrzami zostali Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN /176.32) a medal brązowy przypadł Rosjanom - Lina FEDOROVA / Maxim MIROSHKIN uzyskali 154.33.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.