wtorek, 7 lutego 2017

Najlepsi Amerykanie, czyli zawody krajowe w USA

Amerykanie podobno zamierzają odejść od stosowanego od laty rygorystycznego wyboru swojej reprezentacji na mistrzostwa świata, który opierał się tylko i wyłącznie na kolejności zawodników na podium. Kwalifikacje mają zdobywać zawodnicy osiągający wysokie noty / lokaty w dwóch ostatnich sezonach.Jednak w dalszym ciągu w wyborze kadry na MŚ 2017 zadecydowały wyniki z krajowych zawodów, które odbyły się w dniach od 14 do 22 stycznia. 

Zgodnie z liczbą wywalczonych miejsc do Finlandii polecą odpowiednio trzy najlepsze solistki, trzy najlepsze pary taneczne, dwóch najlepszych solistów oraz dwie najlepsze pary sportowe.


Podium par tanecznych:

1. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (200.05)
2. Madison CHOCK / Evan BATES (199.04)
3. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (191.42)

Maia Shibutani i Alex Shibutani obronili tytuł mistrzów Stanów Zjednoczonych. Z najlepszym tańcem krótkim i drugim dowolnym stanęli na najwyższym stopniu podium. Przy identycznej nocie bazowej z duetem Chock/Bates (42.80 pkt.) sprawa wygranej tańca dowolnego rozstrzygnęła się w sferze jakości wykonania. Ostatecznie lepszy wynik za technikę uzyskali Madison Chock i Evan Bates.  W objęciu prowadzenia, w drugim dniu zmagań par, nie przeszkodziły im  nawet słabsze komponenty niż mieli Maia i Alex. Jednak na drodze zwycięstwa całych zawodów przeszkodziła im druga i niższa o blisko 2.5pkt. nota za short dance.

Bardzo blisko drugiego miejsca po tańcach krótkich byli Madison Hubbell i Zachary Donohue. W tańcu dowolnym oddalili się od liderów, ale ugruntowali swoją trzecią pozycję wśród amerykańskich par.

Za podium na miejscu 4 uplasowali się Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit, na 5. Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker i na 6. Anastasia Cannuscio / Colin McManus.


Podium solistów:
1. Nathan CHEN (318.47)
2. Vincent ZHOU (263.03)
3. Jason BROWN (254.23)

Najlepszy wśród panów, tak w programie krótkim jak i dowolnym, Natahan Chen z dwoma skokami poczwórnymi w shorcie i z pięcioma w programie dowolnym zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł. Czy trzeba pisać coś więcej? No może jedynie, co to były za skoki. W programie krótkim: 4Lz+3T i 4F, w dowolnym: 4Lz+3T, 4F, 4T+2T+2Lo, 4T, 4S - istne szaleństwo!!!!

Z trzecim wynikiem za SP, drugim za FP i popisowym 4S - Vincent Zhou wywalczył srebro. Jason Brown bez skoków poczwórnych, stanął na najniższym stopniu podium.

Grant Hochstein zajął miejsce 4. Ross Miner był piąty, a Max Aaron dopiero dziewiąty.
 

Podium solistek:
1. Karen CHEN (214.22)
2. Ashley WAGNER (211.78)
3. Mariah BELL (197.92)
 
Z dwoma najlepszymi programami Karen Chen po raz pierwszy wywalczyła złoto Ameryki. W swoich zasobach umiejętności posiada kombinacje takie jak: 3Lz+3T czy 2A+1Lo+2S oraz rewelacyjne piruety.

Ashley Wagner swoją srebrną pozycję zawdzięcza drugiemu programowi dowolnemu (w shorcie była trzecią). Jak sama przyznaje cieszy się z  "nowych twarzy" atakujących podium, bowiem ciągła rywalizacja między nią a Gracie była już monotonna.


Mariah Bell z szóstym programem krótkim (zawierającym jedynie błąd przy komb. 3Lz+3T, co świadczy o silnej rywalizacji pań), i trzecim programem dowolnym postarała się o awans na podium.

Czwarte miejsce przypadło Mirai Nagasu (z drugim programem krótkim), piąte Caroline Zhang, a Gracie Gold z piątym shortem i dziewiątym free programem - dopiero szóste.


Podium par sportowych:
1. Haven DENNEY / Brandon FRAZIER (188.32)
2. Marissa CASTELLI / Mervin TRAN (186.28)
3. Ashley CAIN / Timothy LEDUC (184.41)


Haven Denney i Brandon Frazier swoje pierwsze mistrzostwo kraju wywalczyli z drugim wynikiem za SP i pierwszym wynikiem za program dowolny. W warstwie skokowej udał się tylko potrójny wyrzucany Rittberger programu dowolnego, jednak dobre elementy poza-skokowe wystarczyły na zwycięstwo.


Marissa Castelli i Mervin Tran swoje wicemistrzostwo zdobyli po awansie z miejsca czwartego. Inaczej wyglądała sytuacja u Ashley Cain i Timothyego LeDuc'a swój brąz uzyskali po spadku z miejsca pierwszego, które zajmowali po programie krótkim.

Czwarte miejsce zajęli Deanna Stellato / Nathan Bartholomay,  piąte Jessica Pfund / Joshua Santillan, a szóste Chelsea Liu / Brian Johnson.

Z zawodów wycofali się zeszłoroczni mistrzowie USA Tarah Kayne / Danny O'Shea.Wyniki wszystkich kategorii wiekowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych  TUTAJ


Na koniec jaszcze amerykański team na Mistrzostwa Czterech Kontynentów

PARY TANECZNE
Madison Chock / Evan Bates
Madison Hubbell /  Zachary Donohue
Maia Shibutani / Alex Shibutani 

SOLIŚCI
Jason Brown
Nathan Chen
Grant Hochstein

SOLISTKI
Mariah Bell
Karen Chen
Mirai Nagasu

PARY SPORTOWE
Ashley Cain / Timothy LeDuc
Haven Denney /  Brandon Frazier
Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.