piątek, 3 lutego 2017

Najlepsze europejskie pary sportowe 2017

źródło: isu.org

Zwycięzcy Finału GP 2016/17 Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov potwierdzili swoją dominację sezonu i zdobyli złoto ME 2017.

Po raz drugi we wspólnej karierze srebrnego medalu dorobili się Aliona Savchenko / Bruno Massot (GER), a Vanessa James i Morgan Cipres (FRA) wywalczyli swój pierwszy brąz.

1. Mistrzami Europy 2017 zostali Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 227.58

Żywiołowy i swobodny New swing  (SP) zawierał nadzwyczajnie wykonane elementy poza-skokowe z poziomu 4, 3T oraz wyrzucanego 3 Salchowa. Wynik 80.82 dał młodym Rosjanom pewne prowadzenie (zarówno w technice jak i komponentach) oraz wspaniały rekord kariery.

W My future is my  (FP) na pierwszy plan wysuwa się lekkość z jaką prezentują się na lodzie. Tę ich zwinność ruchów, można zauważyć nie tylko w elementach czysto tanecznych, ale i w technice. W Ostrawie nota 146.76 pkt, była drugą notą zawodów, ale i tak zdobyta w wyśmienitym stylu i jakości. Nawet jeden z sędziów przyznał im "10" za komponent o nazwie  performance, a ich popisowy potójny twist zyskał 4 poziom trudności.


2. Wicemistrzostwo Europy 2017 zdobyli Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) - 222.35 (PB)

Ich short to wzorcowo odtworzony cocktail party z lat 30-tych. Ona kokieteryjna i szelmowska on - that man - poddaje się jej figlarności. Na wynik 73.76 pkt. złożyło się fenomenalne wykonanie sześciu elementów,  perfekcyjne komponenty oraz niestety także strata za rozkojarzenie się  Aliony i upadek w krokach. Usp.. (chociaż sekwencja zachowała poziom 4).

Lighthouse w ramach programu dowolnego to posuwisty, pełen gracji i magii, taniec wybitnej i niepowtarzalnej Aliony oraz spisującego się przy niej na medal Brunona. Program najwyższych lotów z "10 - takami" za układ/kompozycję w tle oraz wyrzucanym 2A (po kontuzji Aliony, na razie nie próbują 3A) przyniósł im najwyższy wynik zawodów i kariery tj.148.59 pkt.


3. Brąz Europy 2017 po raz pierwszy wywalczyli Vanessa JAMES / Morgna CIPRES (FRA) -  220.02 (PB)

Earned It (SP) zatańczony w wyrafinowanym stylu, uzyskał nie tylko rewelacyjny (rekordowy) wynik 74.18pkt, ale i drugie miejsce w klasyfikacji.  Sound of Silence (FP), czyli dźwięki ciszy - cudownie to brzmi i równie cudownie wygląda - w prezentacji Vanessy i Morgnana,  przywodzi na myśl napawanie się dojrzałym, francuskim winem. Wynik 145.84pkt. - z najwyższą notą za technikę i poczwórnym wyrzucanym Salchowem - to niewątpliwie ich życiowy sukces.


4. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) - 216.51

Short program Clair de Lune, który w 2012 roku interpretowali Y. Kavaguti /A. Smirnov (FP), w propozycji Kseni i Fedora cechuje się większym charakterem, powerem i dynamicznością wykonania. Jak to zwykło się mówić  - niepotrzebny ;) - upadek po 3wyrzucanym Flipie, ograbił mistrzów Rosji z cennych punktów. I tak 73.70 pkt. w pierwszym starciu uplasował ich "dopiero" na czwartej pozycji.

Wyrazista, acz nieco osobliwa historia, obrazująca  muzykę francuskiego kompozytora René Aubrego pod względem komponentów zdobyła trzecią notę zawodów. Niestety, po groźnej kontuzji Ksenii i w konsekwencji, jak na nich, słabszej prezentacji zaplanowanych elementów (m.in upadek po 3FTh), notą za technikę - 70.81 - nie zdołali doskoczyć do podium. W sumie uzyskali 142.81pkt., czyli czwarty wynik zawodów.


5. Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) - 200.75 (PB)

W tym sezonie trzeci duet będący pod opieką Niny Mozer, w programie krótkim prezentuje się niczym bohaterowie z opowieści Hansa Christiana Andersena. Klimat śnieżnej burzy, w interpretacji Natalii i Alexandra nabiera baśniowego wyrazu. Jeden z nielicznych czysto wykonanych w Ostrawie programów krótkich uzyskał trzecią notę za technikę (40.36). Ostatecznie z łącznym wynikiem 72.38 (PB) para zajęłą piątą pozycję.

W Cry my a river (FP) nawet skacząc 3T+2T+2Lo są melancholijni i nastrojowi. Na zwodach w Ostrawie, przytrafił się im  pojedynczy Salchow, więc automatycznie - przy tak silnej konkurencji -  nie mogli walczyć o podium. Mimo tego, piąte miejsce i nota 128.37pkt. jest ich wielkim sukcesem.


6. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) 191.93 (PB)

Kolejny program utrzymany w stylistyce klubów lat 30-tych (SP), może nie przyniósł Włochom rekordu, ale na pewno był jednym z lepiej zaprezentowanych w tym sezonie programów. Brawo za trafienie z formą na ME. Koniec końców 66.53 pkt. był szóstym wynikiem wśród programów krótkich.

Najmocniejszymi punktami Skyfall  / Mission Impossible (FP) były piruety i podnoszenia. Słabsze skoki zamknęły im drogę na podium, ale nie zamknęły drogi do rekordu. I tak - 125.40 jest ich nowym wynikiem kariery.


7. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE)189.09 (PB)

Jeszcze juniorzy, a już zapewnili sobie mocną pozycję. Siódmy program krótki (65.90pkt.) i siódmy dowolny (123.19) dał im ta ta ta dam ... siódme miejsce wśród europejskich seniorów. Uwaga, uwaga - "podiumowcy" strzeżcie się Anny i Martina  ;)


8. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) 180.99

Czystymi elementami wzniosłego dzieła Carmina Burana (SP) i Love Story (FP) były głównie elementy poza-skokowe (z niewielkimi wyjątkami bo w FP udał się 3S, ale za to w podnoszeniu było niebezpiecznie). W efekcie 63.97 za SP i 117.02 za FP cały czas  plasowały ich na ósmej pozycji.
Po programie krótkim pozycje od dziewiątej do czternastej zajęły pary mieszczące się w 50-cio punktowym przedziale. Najwięcej bo 57.14 uzyskali Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT), najmniej tzn. 50. 71 - Rebecca GHILARDI / Filippo AMBOSINI (ITA). Do finału weszły jeszcze dwa duety z wynikiem poniżej 50pkt. Z  miejsca 15. Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA-KORDEIRU (CRO / 49.25.) i 16. Arina CHERNIAVSKAIA / Evgeni KRASNOPOLSKI (ISR / 47.92)

Po programie dowolnym i po doliczeniu punktów z programu krótkiego z łącznym wynikiem 165.63 pkt.  na dziewiątym miejscu pozostali Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) Podobnie na swoim 10 miejscu utrzymali się zdobywcy o ponad 14 pkt mniej niż Austriacy -  Tatiana DANILOVA / Mikalai KAMIANCHUK (BLR / 151.55 pkt ). Pozostałe duety (od miejsca 11 do 16) nie zdołały przekroczyć 149 pkt..

Końcowe wyniki par sportowych TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.