sobota, 4 lutego 2017

Najlepsze europejskie pary taneczne 2017

źródło:isu.org

Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA) ... po raz pierwszy, ...po raz drugi, ...po raz trzeci najlepsi w Europie

Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) z przygodami wywalczyli srebrny medal.
Protestujący Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) zawody zakończyli na ostatnim stopniu podium

1. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 189.67

Och cóż tu dużo pisać, w tańcu krótkim po prostu uciekli z Hollywoodzkiego oscarowego musicalu; w tańcu dowolnym z Luwru.

Maleńkie kłopoty w technice tańca krótkiego, które odbiły się na poziomach kroków (poz. 3 i poz.2) nie pozwoliły im na na wygranie w pierwszym dniu zmagań. W komponentach pozostali jednak najlepsi :). Końcowa nota 75.48 za SD uplasował ich na trzeciej pozycji.

W drugim starciu, wszystko poszło zgodnie z planem i nota  114.19 pkt. zaprowadziła ich na najwyższy stopień podium. W technice nie obyło się bez mnóstwa "+ trójek", a w komponentach bez "10-tek" (a dokładnie pięciu)


2. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) - 186.64 (PB)

W stylizacji retro, prosto z wybiegu końca lat 50-tych (SD) oraz z kompletną (tzn. z początkiem, rozwinięciem i końcem :)) historią miłości Charlie Chaplina, z choreografią dopracowaną do ostatniego muśnięcia placem i wyrazistą grą aktorską (FD) Anna i Luca po raz trzeci stanęli na drugim stopniu podium ME.

W tańcu krótkim stała się rzecz niepojęta (acz być może rozdmuchana na wyrost). Mianowicie niepostrzeżenie, aż do ME, nikt nie zwrócił uwagi, że Włosi "przedobrzyli" z choreografią i końcowy element według regulaminu należy zaliczyć albo jako drugie podnoszenie tu rotacyjne albo jako podnoszenie choreograficzne (jedno i drugie w tańcu krótkim jest zabronione). Początkowo za swój short dance, z elementami technicznymi głównie z poz. 4 i jakości +2/3, Anna i Luca uzyskali 76.65 pkt. i wyszli na prowadzenie stawki ... Jednak euforia nie trwała długo, ponieważ będący na drugim miejscu Rosjanie Bobrova/Soloviev zgłosili protest i koniec końców Włosi za złamanie regulaminu, otrzymali karę odjęcia jednego punktu. Ostatecznie ocena 75.65 pkt., pozostająca ich rekordem i obejmująca najwyższą notę za technikę, zdetronizowała włoski duet na drugą pozycję. wideo SD - ME 2017

W tańcu dowolnym Anna i Luca  wyszli na lód zdeterminowani i gotowi walczyć o swoje. Ponownie wysokiej klasy technika oraz godne mistrzów komponenty w rezultacie  przyniosły im drugą notę zawodów tj. 110.99 pkt.


3. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 186.56

Swing z bluesem (SD) oraz połączenie dzieł F.Chopina z Czterema Porami Roku (FD) to mieszanka zmysłowości i energii duetu.  Dojrzałe i wyraziste tańce przyniosły im drugi brązowy medal mistrzostw Europy.

Po pozytywnie rozpatrzonej przez ISU skardze, po tańcu krótkim wyszli na prowadzenie. Ich personal best za SD - 76.18 pkt.  - to zasługa bardzo dobrej techniki zawierająca trzy elementy z poz. 4 (w tym za kroki Midnight Bluesa) oraz wysokiej klasy komponentów. Po bądź co bądź, bardzo dobrym tańcu dowolnym ocenionym na 110.38 pkt, spadli na miejsce trzecie. Jak widać do drugiego miejsca stracili zaledwie ułamki punktów, ale strata to zawsze strata i nawet jedna setna mniej może przynieść bolesne konsekwencje.


4. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR) - 169.29

W prezentacji Isabelli i Ilii ponętny blues ze  zniewalającym hip hop'em (SD) oraz wysublimowana interpretacja Dziadka do Orzechów utrzymana w baletowym stylu, przyniosły parze rekordową, czwartą pozycję.

W Ostrawie mocnymi elementami duetu  były Twizzle i podnoszenia, ocenione na 4 poziom trudności. Sam taniec krótki notą 69.35 dawał im piąte miejsce, ale czwarta ocena tańca dowolnego - 99.94 pkt. - sprawiła, że awansowali o jedną pozycję.


5. Alexandra STEPANOVA / Iavn BUKIN (RUS) - 166.93

Kusicielski i drapieżny blues w połączeniu ze świeżością hip hopa (SD) z jak na nich słabszymi poziomami trudności (trzy z nich uzyskały poz.2) w pierwszym dniu zmagań przyniósł Rosjanom  68.17 pkt i dopiero szóste miejsce. Namiętne tango (FD) poprawiło ich notowania. Ostatecznie z rezultatem 98.76pkt. za FD drugi raz w karierze wskoczyli do pierwszej piątki mistrzostw. Apetyt mieli na więcej!


6. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) - 163.68

Bardzo dobra jakość elementów technicznych i przykładne komponenty balladowego bluesa z efektownym przejściem w rytmy swinga (SD) dały Włochom  70.46 pkt. i czwarte miejsce po tańcu krótkim. W tańcu dowolnym przy dźwiękach Dziadka do Orzechów przydarzył im się niebezpieczny wypadek. W trakcie podnoszenia Marco "potknął" się i upuścił Charlene na lód. Dobrze, że i tak zamortyzowała upadek, niejako ześlizgując się po partnerze. Bohatersko dokończyli swój pokaz i uzyskali za niego 93.22 pkt.


7. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN) - 160.68 (PB)

Elvis Presley w swingowo-bluesowym wydaniu oraz irygująca interpretacja utworów Patricii Kaas przyniosły Duńczykom życiowe rekordy 66.02 za SD, 94.66 za FD i równie rekordowe 7 miejsce.
 

8. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) - 156.02 (PB)

Zwiewny blues i urozmaicony (również w zmianie entourage'u) hip hop, z rekordem kariery 63.35 pkt, spełnił swoje zdanie i sięgną po pierwszą dziesiątkę mistrzostw Europy (tracąc do 9 miejsca zaledwie 0.01pkt). A dobrze już rozpoznawanych taniec dowolny zaowocował kolejnym rekordem i nota 92.67 zaprowadziła nasz najlepszy duet na ósme miejsce.

W warstwie technicznej obydwóch tańców, tak w Ostrawie jak i przez cały sezon, wszystkie podnoszenia uzyskały 4 poziomy trudności. Ten  poziom przyznano także kombinacji piruetów oraz Twizzlom tańca dowolnego. Słabiej, a dokładnie o poziom niżej, niż miało to miejsce w cyklu GP, wypadły obowiązkowe kroki Midnight Bluesa (poziom 3), sekwencja kreatywnych kroków (poziom 2) oraz pierwsza z sekwencji korków tańca dowolnego (poziom 2). Jednak w ostatecznym rozrachunku jakość wykonania wszystkich elementów poprawiła noty bazowe :). 👍9. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (URK) - 154.65 (PB)

Z rewelacyjnie odtańczonym bluesem i swingiem, który poprawił ich życiowy rekord o ponad 5pkt (63.36 PB) oraz z równie porywającym tańcem dowolnym z muzyką zaczerpniętą z komedii Micmacsi notą 91.29pkt. reprezentanci Ukrainy zdołali wejść do najlepszej dziesiątki Europy.


10. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) - 154.51

Ich posuwisty blues w połączeniu z kinowym wyobrażeniem swinga uzyskał ósmy wynik tańców krótkich (64.67). Jednak rozwijające się i budujące napięcie tango zawierało kilka nerwowych momentów i jeden z nich okazał się katastrofalny. Nikita nie wykonał Twizzli. I jak to przewiduje regulamin nie zostały zaliczone wcale. 89.84 pkt to dopiero jedenasty wynik zawodów. Na szczęście nadwyżka za SD utrzymała ich w pierwszej dziesiątce.

Mimo tego, że zawody zakończyli na miejscach, które przyniosły im tańce krótkie Alisa AGAFONOVAonova / Alper UCAR (TUR / 153.68 / 11) oraz  Marie - Jade LAURIAULT / Romain Le GAC (FRA / 152.40 / 12), bardzo dobrze zaprezentowali się w tańcach dowolnych.

Debiutujące w nowym składzie duety takie jak: Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP/141.36 / PB) oraz Lucie MYSLIVECKOVA / Lukas CSOLLEY (SVK / 136.64)  zajęli odpowiednio 13 i 15 miejsce.


Końcowe wyniki par tanecznych TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.