poniedziałek, 20 lutego 2017

Soliści Czterech Kontynentów 2017

A więc jednak! Nathan Chen (USA) wyrasta na poważnego pretendenta do światowego złota.
Na Mistrzostwach 4 Kontynentów wywalczył swój pierwszy mistrzowski tytuł.

źródło:http://www.dailymail.co.uk

Podium solistów:
1. Nathan Chen (USA) 
2. Yuzuru Hanyu (JPN) 
3. Shoma Uno (JPN)1. Nathan CHEN (USA) - 307.46 / PB
Program krótki Nathana to wyrazisty i kunsztowny taniec do muzyki z baletu Le Corsaire (SP). W programie nie brakuje płynnych przejść między zmianami charakteru muzyki oraz trudnych i pięknych elementów poza-skokowych.

Tańce połowieckie Nathana a konkretnie kreacja Kniazia Igora (FP), to zatrzęsienie skoków poczwórnych, które same przez się tworzą już bardzo wojownicze i odważane widowisko. A gdy do tego dochodzą  koncertowo opracowane komponenty, to nie ma wątpliwości, że czeka nas 4 i pół minutowy zachwyt.  Chociaż w Gangneung Amerykanin uzyskał czwartą notę za komponenty (88.86), to jednak jest to wynik ocen oscylujący wokół 9.00. 

Ponadto watro zaznaczyć, że w Korei, Nathan zapisał się jako pierwszy łyżwiarz, który skoczył pięć czystych skoków w programie dowolnym (miesiąc wcześniej dokonał tego na krajowych zawodach). Pomimo, że nie zaliczono mu ostatniego 2 toeloopa w kombinacji 3A+2T+2T i tak uzyskał najwyższą notą za technikę tj. 115.48.
 • SP -103.12 (miejsce 1 / PB / trzeci światowy wynik) - program z dwoma skokami poczwórnymi: 4Lz+3T, 4F.
 • FP - 204.34 (miejsce 2 / PB / trzeci światowy wynik) - program z pięcioma poczwórnymi skokami: 4Lz+3T, 4F, 4T, 4T+2T, 4S. A większość z nich w bajecznej jakości.  Tylko 3 Axle coś mu nie leżały.

2. Yuzuru HANYU (JPN) - 303.71
Dwa różnorodne programy w propozycji Yuzuru ukazują jego wszechstronność. W programie krótkim Let's Go Crazy - Prince - energetyzuje, elektryzuje i wzbudza niepohamowany entuzjazm. Szczególnie widowiskowym momentem jest sekwencja kroków, wykorzystująca moment gry na gitarze elektrycznej, utworu.

W programie dowolnym jest całkowicie odmieniony. Heroiczny i chwytający za serce. Opowiadając historię Asian dream, przy dźwiękach Hope and Legacy - Joe Hisaishi daje upust swej dalekowschodniej duchowości, wirtuozerskim umiejętnościom oddawania każdego klimatu swoim tańcem i znakomitym stylem jazdy na lodzie.
 • SP - 97.04 (miejsce 3 / z najwyższą notą za komponenty - 46.93) - program z 4Lo
 • FP - 206.67 (miejsce 1) - program z 4Lo, 4S, 4T i 4Tz 2T. 

3. Shoma UNO (JPN) - 288.05 / PB
W programie krótkim jest niesiony przez muzykę (Fantasy for Violin) z filmu "Lawendowe wzgórze". Nie przesadza z ozdobnikami, jest stonowany w emocjach i to właśnie, tworzy silę i piękno programu.  c

Taniec dowolny w wydaniu Shomy to takie zacietrzewione i czupurne tango do wybranych kawałków Astora Piazzolli, a jednak zawierające elegancję i estetykę ruchów.
 • SP - 100.28 (miejsce 2 / PB) - ten 4F mógłby być lepszy ;) ale już za 4T+3T należą się brawa.
 • FP - 187.77 (miejsce 3) - początek mocny z 4Lo i 4F, później pojawiły się kłopoty m.in. z 4T i 4T+2T.

4. Patrick CHAN (CAN) - 267.98
The Beatles w wydaniu Patricka to balladowy i harmonijny pokaz. Nawet, gdy w pewnym momencie nabiera tempa to i tak to  wszystko jest takie posuwiste i spowolnione. W programie dowolnym również stawia na nastrojowość. W kawałku A Journey skomponowanym przez kolegę z reprezentacji Erica Radforda, eksponuje liryczność utworu.
 • SP - 88.46 (miejsce 5) - w programie nie wyszedł 4T.
 • FP - 179.52 (miejsce 4) - 4T+3T i 4T w dobrej jakości, przy 4S zabrakło rotacji.

5. Boyang JIN (CHN) - 267.51
Jego propozycje na ten sezon to Spiderman (SP), czyli jazzowy człowiek pająk oraz La Starada (FP)  w bardzo żywiołowym i radosnym wydaniu. W programach Boyanga aż kipi od skoków poczwórnych a dokładnie w liczbie pięciu, czyli tylu co u Nathana Chena (chociaż i tak N. Chenowi trudno dorównać, bowiem mistrz 4 kontynentów zaprezentował czyste skoki poczwórne, w tym trudniejszego 4F).
 • SP - 91.33 (miejsce 4 / z trzecią notą za technikę)
 • FP - 176.18 (miejsce 5 / ponownie z trzecią notą za technikę) - program zawierał pięć skoków poczwórnych. Kombinacja 4Lz+3T wykonana bardzo dobrze, ale 4S, 4Lo, 4T i 4T+2T - już niekonieczne.

6. Jason BROWN (USA) - 245.85
Soundtracku z filmu Spectre chyba nie trzeba przedstawiać. Jason w swoim shorcie Writing's on the Wall wciela się w rzewnego agenta 007. W dowolnym Jason również zostaje przy muzyce filmowej (tym razem sięga po dramat "Fortepian") i interpretuje melancholijny kawałek The Scent of Love  - Michael Nyman. W żadnym z tych programów nie zaprezentował skoków poczwórnych.
 • SP - 80.77 (miejsce 9)
 • FP - 165.08 (miejsce 6) 

7. Misha GE (UZB) - 239.41 / PB
Jak zwykle nietuzinkowy i nieszablonowy w swoich propozycjach reprezentant Uzbekistanu, tym razem zaskoczył bo postawił na klasykę i artyzm. W programie krótkim, znakomicie spisał się w Liebestraum F. Liszta oraz z pełną gracją interpretował  Dziadka do orzechów (FP). 7 miejsce jest jego najwyższym miejscem na 4CC.
 • SP - 81.85 (miejsce 8)
 • FP - 157.56 (miejsce 8)

8. Nam NGUYEN (CAN) - 237.08
Nam postawił na bluesowo - jazzowe propozycje takie jak: Love Me or Leave Me Sammy Davis Jr (SP). oraz An American in Paris by George Gershwin (FP).
 • SP - 72.99 (miejsce 13)
 • FP - 164.09 (miejsce 7)

9.  Grant HOCHSTEIN (USA) - 235.72
W shorcie sięga po wykonywany na pianinie kawałek Due Tramonti - Ludovico Einaudi; w dowolnym po operę Pagliacci - Ruggero Leoncavallo.
 • SP - 72.99 (miejsce 7)
 • FP - 164.09 (miejsce 9)

10. Han YAN (CHN) - 235.45
Po shorcie był szósty, jednak po "Romeo i Julii" (FP) spadł na miejsce 10. Szkoda, bo w swoich trzech poprzednich startach na 4CC, zawsze był trzeci.
 
11.   Brendan KERRY (AUS) - 227.39 / PB
W shorcie mieścił się w dziesiątce (dokładnie był 10), po programie dowolnym niestety z niej wypadł. Ale to i tak jego najwyższe miejsce na 4CC i owe życiowe rekordy, do tej pory najwyżej był na 17 miejscu.

Na mistrzostwach świata zobaczymy też tych dwóch panów z 12 i 13 miejsca.

12. Kevin REYNOLDS (CAN) - 222.31
W shorcie sięga po folkową muzykę grupy Hohka. W programie jest czas na wyciszenie i czas na zabawę, którą Kevin podkreśla sekwencją kroków.

W programie dowolnym jest dużo bardziej klasyczny. W Grand Piano (soundtrack) - Victor Reyes nie brak płynnych ruchów dłoni, jak i całej pracy ciała, w ten sposób oddających wysublimowany charakter muzyki.

13. Keiji TANAKA (JPN) - 220.18
Spring in Buenos Aires - Astor Piazzolla (SP), czyli kolejne tango sezonu i kolejna indywidualna odsłona charakternego tańca. W przypadku Keija jest ono bardzo dynamiczne i zamaszyste.

Mieszanka muzyki filmowej ogólnie nazwana Federico Fellini Movies Medley (FP), to kwintesencja  włoskiego temperamentu. Keijin jeszcze jest powściągliwy w eksponowaniu emocji, ale w choreografii znalazły się charakterystyczne ozdobniki.


Denis TEN (KAZ) nie przystąpił / wycofał się z zawodów.


Wszystkie wyniki 4CC 2017 TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.