czwartek, 23 lutego 2017

Pary Sportowe 4 Kontynetów 2017

Cóż więcej można napisać?! Wenjing Sui i Cong Han (CHN) powrócili i obronili tytuł mistrzów. 

źródło:isu.org
Podium par sportowych:
1. Wenjing Sui / Cong Han (CHN)
2. Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN)
3. Lubov Ilushechkina / Dylan Moscovitch (CAN)1. Wenjing SUI / Cong HAN (CHN) - 225.03 / PB
Od dawna niewidziani Wenjing i Cong w programie krótkim stawiają na oryginalny kawałek Blues For Klook (który zalicza się do tych z gatunku alternatywnych) ;). Od początku dynamiczny program im bliżej końca, nabiera znacznego tempa i rozmachu. Bardzo ciekawym urozmaiceniem (utrudnieniem) jest ten obrót wykonany przez Wenjing, wprowadzający do spirali śmierci.
 
Bridge Over Troubled Water to propozycja pełna posuwistych i niespiesznych ruchów. Program doskonale oddaje charakter rockowej ballady, poprzez popisowo opracowaną choreografię i niezwykłą precyzję w doborze elementów łączących.
  • SP - 80.75 (miejsce 1) - short z  potrójnym podnoszeniem twistowym z poziomu 4.
  • FP - 144.28 (miejsce 1 / PB) - tym razem podnoszenie twistowe nie z 4 a z 2 poziomu, ale za to z czterema obrotami, wykonanymi w popisowym stylu 👌

2. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 212.23
W programie krótkim w soulowo - housowym klimacie najbardziej fighterski duet zwodów nie zawodzi i prezentuje się z ogromnym powerem, dynamiką i siłą charakteru ;). Szkoda, że stracili punkty za ten upadek Ericka w 3Lz solo, ale program i tak jest bardzo przyjemny :)

W poetyckiej interpretacji muzyki francuskiej sceny kabaretowej  No, je ne regrette rien Kandyjczycy prezentują nienaganny styl tańca i zjawiskową choreografię, dzięki czemu nawet przy tych słabych końcówkach, bądź co bądź, trudnych elementów skokowych, potrafią stworzyć atrakcyjny pokaz.
  • SP - 74.31(miejsce 3) - z drugą notą za komponenty i rewelacyjnym potrójnym wyrzucanym Lutzem.
  • FP - 137.92 (miejsce 2) -nie wyszły końcówki skoków, ale jak już pisałam to słabe były lądowania po tych arcytrudnych elementach jak np. po poczwórnym wyrzucanym Salchowie.

3. Lubov ILUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN) - 205.31 / PB
Baletowe i wytworne tango (a dokłądnieTango Jalousie - SP) oraz bardzo ale to bardzo romantyczny program dowolny When You Say You Love Me J. Grobana zaprowadził Kanadyjczyków na ostanie miejsce na podium (dla niech jest to najwyższe miejsce w karierze). Dodam, że widowiskowi punktami programu są piruety wykonywane przez Lubov, jako elementy choreografii.
  • SP - 73.04 (miejsce 4 / PB) - ich 3wyrucany Lutz, również robi wrażenie.
  • FP - 132.27(miejsce 4 / PB, ale za to z trzecią notą za komponenty) - 3LzTh do tej pory był drugim elementem, teraz sobie utrudnili program i przesunęli go na miejsce siódme. Zmiana dotyczy także skoków solo. W Korei skakali komb. 3T+2T i 3S.

Przypomnę, że w parach sportowych nie ma 10-procentowych bonusów za skoki wykonane w drugiej części programu, więc to "utrudnienie" ma charakter ambicjonalny i ukazuje zdolności duetu, które wpływają na całościową opinię sędziów

4. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) - 203.40
Dramaturgiczne i niepokojące widowisko, w poetyckiej oprawie (SP). Tak w skrócie można opisać występ srebrnego duetu z finału GP 2016/17. W programie dowolnym nie odchodzą daleko od wybranej estetyki i w natchnionym i nieskazitelnym stylu realizują wizję koncertu fortepianowego Emila von Sauera.
  • SP - 75.20 (miejsce 2) - oni także szczycą się potrójnym twistem z 4 poziomu trudności.
  • FP - 128.20 (miejsce 5) - tak jak czołowe Kanadyjskie duety rywalizują na wyrzucane 3Lz, tak duety z Chin na poczwórne podnoszenia twistowe :). Yu/Zhang w swoim programie dowolnym, wykonali go na trzecim poziome trudności, ale jednak w słabszej jakości niż Sui/Han.

5. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 202.92 / PB
W pierwszym wspólnym sezonie, postawili na różnorodność, tzn. na komediowy short My Drag oraz na eleganckie, nastrojowe i pełne emocjonalnych ozdobników I Will Wait For You (FP).
  • SP - 66.44 (miejsce 7) - no cóż "zabrakło" kombinacji piruetów.
  • FP - 136.48 (miejsce 3, ale za to z drugą notą za technikę / PB) - tym razem wszystko wyszło w jakości na +2 pkt.

6. Alexa SCIMECA KNIERIM / Chris KNIERIM (USA) - 193.91
Za swoje "filmowe" propozycje utrzymane w klimacie delikatności, liryzmu i zwiewności (tak w shorcie do musicalu Moulin Rouge (SP) jaki w programie dowolnym - Uwierz w ducha), Amerykanie zdobyli odpowiednio szóste lokaty. Ich dorobek punktowy to 69.10 za short i 124.81 za free.

7. Kirsten MOORE - TOWERS / Michael MARINARO (CAN) - 192.35 .?PB
Energetyczny short Hard rock Hotel oraz eteryczny program dowolny (Un Ange Passe) przyniósł Kirstem i Michaelowi odpowiednio 70.89 / PB (miejsce 5) i 121.46 (miejsce 7) pkt.

8. Haven DENNEY / Brandon FRAZIER (USA) - 179.45
Wcielając się w Don Juana (SP) uzyskali 63.39pkt. W programie dowolnym sięgając po hollywoodzką produkcję Somewhere in time - 116.06.

Na 9. miejscu uplasowali się Ashley CAIN / Timothy LEDUC (USA / 168.87 z rekordem za SP 62.58 pkt.), a na 10. Sumire SUTO / Francis BOUDREAU-AUDET (JPN / 164.96 / PB).

Pozostałe duety uzyskały mniej niż 155pkt.

Szczegółowe wyniki 4CC 2017 TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.