piątek, 8 listopada 2019

8 z 11, czyli Asian Open Figure Skating Trophy CS

W zawodach typu challenger w Chinach udział wzięli Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (POL). Z notą 148.83 pkt. zajęli ósme miejsce. Sam taniec dowolny uzyskał 93.79 pkt. i był szóstym tańcem.


Justyna i świeżo upieczony Polak Jeremie :) za taniec rytmiczny do muzyki z filmu Maska, uzyskali 55.96 pkt. Poziomy czwarte zdobyli za kończące pokaz podnoszenie rotacyjne i za twizzle Jeremiego (Justyna uzyskała poziom 3). Kroki po linii środkowej to poziom 2, ale za to z dodatnimi notami za ich jakość wykonania. Wynik 31.16 pkt. za technikę jest ich nowym rekordem kariery. W komponentach sędziom najbardziej "spodobała" się kompozycja, ale pozostałe uzyskały mikroskopijnie ;) mniej pkt.

W tańcu dowolnym (Time To Go + Waves) poziomów czwartych było cztery: za podnoszenia i piruet; poziomów trzecich trzy ;) za twizzle (jej i jego) oraz za kroki na jednej nodze w wykonaniu Justyny. Dodatkowo, poza piruetem, każdy element zyskał na jakości wykonania. W komponentach, częściej niż w tańcu rytmicznym, pojawiały się noty powyżej 7 pkt.

Od czerwca 2018 roku Justyna i Jeremie trenują w Montrealu u Romaina Haguenauera, Patrice'a Lauzona i Marie-France Dubreuil. Czyli u trenerskiego teamu zgarniającego najwięcej medali ;) Dlatego wobec J&J rośnie apetyt i nadzieja na wysokie lokaty. Byłoby ogromnym sukcesem dla polskiego łyżwiarstwa, mieć dwie mocne pary :).

Złoto w tańcach zdobyli Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA / 191.55), w kategorii solistów Daniel Grassl (ITA / 230.08), w kategorii solistek Eun Soo Lim (KOR / 197.63).

Patrząc nie tylko na zajęte miejsca, ale i na jakość przejazdów. Christina Carreira / Anthony Ponomarenko i Eun Soo Lim wypadają całkiem nieźle. U Amerykanów wiele poziomów 4 i dobra jakość, a u Koreanki czysty program krótki i względnie czysty program dowolny, sygnalizują, że forma na cykl GP rośnie. Wszyscy startują na NHK.

Eun Soo dobrze skacze kombinację 3Lz+2T, ale nie jest jeszcze pewna w komb. 3Lz + 3T. W kombinacjach 3+3 brakuje jej pełnej rotacji w ostatnim skoku. A żeby walczyć o wysokie lokaty to komb. 3+3 jest już normą.

Christina i Anthony są dobrze przygotowani do Finnstepa. Popracować muszą jeszcze nad trudnością kroków na jednej nodze, bo jakość wysoka. :)

Daniel Grassl nie może pochwalić się bezbłędnymi przejazdami (na początku sezonu byłó lepiej). Tylko, że on ma jeszcze czas na poprawę, m.in. 4Lz. Tak do grudnia, gdy stanie do rywalizacji w Finale Cyklu Grand Prix Juniorów :).

Tylko trzy konkurencje zostały zaliczone do cyklu ISU CS. Par sportowych nie było. przynajmniej tyle ile musi być ;)

 Wyniki z CS w Chinach TUTAJ


Jeżeli komuś uda się wczytać stronę to pod tymi linkami jest (ma być / z tego co podpowiada google translator) naganie z zawodów. Link 1, Link 2

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.