wtorek, 11 października 2022

Ostatnie zawody z cyklu Junior Grand Prix 2022 dla par sportowych

Przedostatnie zawody z cyklu junior grand prix i ostatnie dla par sportowych odbyły się w Polsce. Gdańska tafla okazała się szczęśliwą dla pierwszej piątki par sportowych. Na czele ze zwycięzcami Anastasią Golubevą / Hektorem Giotopoulosem Moore (AUS) wszyscy z top 5 zapewnili sobie start w finale.

W pozostałych konkurencjach złoto wywalczyli Nadiia Bashynska / Peter Beaumont (CAN), solistka Ami Nakai (JPN) oraz solista Takeru Amine Kataise (JPN).

Reprezentacja Polski w składzie: Sofiia Dovhal / Wiktor Kulesza (POL), Julia Polniuk, Wiktoria Małyniuk, Karolina Białas, Jakub Lofek i Pavlo Klimin rozproszyła się między 11 a 29 miejscem. Padło też kilka rekordów kariery.

Można by pomyśleć, że w parach sportowych zastosowano opcję "kopiuj/ wklej". Tak jak tydzień temu na pierwszym miejscu uplasowali się Anastasia Golubeva / Hektor Giotopoulos Moore (AUS) a srebro zdobyli Violetta Sierova / Ivan Khobta (UKR). O tym, że zawody w Gdańsku, rzeczywiście, odbyły się po raz drugi, mogą zaświadczyć Sophia Baram / Daniel Tioumentsev (USA). Duet wcześniej w Czechach wywalczył złoto, w Gdańsku zajął trzecią lokatę.

Podium par sportowych: 1. Anastasia Golubeva / Hektor Giotopoulos Moore (AUS), 2. Violetta Sierova / Ivan Khobta (UKR), 3. Sophia Baram / Daniel Tioumentsev (USA).

Wszystkie trzy duety spotkają się ponownie w finale. W gronie szczęśliwców znaleźli się również Cayla Smith / Andy Deng (USA) oraz dwie pary z Kanady: Ava Rae Kemp / Yohnatan Elizarov i Chloe Panetta / Kieran Thrasher.

W parach tanecznych opcja "kopiuj/ wklej" miała mniejsze zastosowanie, ale jednak została "użyta". Ponownie na pierwszym miejscu uplasowali się Nadiia Bashynska / Peter Beaumont (CAN). Kanadyjczycy okazali się lepsi od zwycięzców JGP Łotwy. Zdobywcy łotewskiego złota, Darya Grimm / Michail Savitskiy (GER), musieli się pogodzić z drugim miejscem. Co ciekawe duet, który zajął 7. miejsce na JGP Łotwy, Jordyn Lewis / Noah McMillan (CAN), w Gdańsku zdobył swój pierwszy medal.

Dodam, że Nadiia i Peter oraz Darya i Michail mają już pewny udział w finale JGP 2022.

Podium par tanecznych: 1. Nadiia Bashynska / Peter Beaumont (CAN), 2. Darya Grimm / Michail Savitskiy (GER), 3. Jordyn Lewis / Noah McMillan (CAN)

!Nasza para Sofiia Dovhal / Wiktor Kulesza (POL) zawody zakończyła na 14. miejscu!

Po tańcu rytmicznym, reprezentanci Polski, zajmowali 16. lokatę, ale swój taniec dowolny "pojechali" na nowy rekord kariery tj. na 75.25 pkt, czym zapewnili sobie awans o dwie pozycje. Rekordowy wynik za FD to głównie zasługa dobrej noty za technikę, w komponentach zabrakło jakieś 2 pkt, stąd nadal najładniejszym tańcem pozostaje taniec z Solidarity Cup. Inaczej było w komponentach tańca rytmicznego. Tu Sofiia i Wiktor poprawili się w porównaniu do wcześniejszego startu w Gdańsku

W konkurencji pań nadal utrzymuje się dominacja Azjatek. Przypomnę, że tylko raz na Łotwie srebro zdobyła reprezentantka USA (urodzona w Korei Soho Lee ;-) ).

W Polsce na pierwszym miejscu znalazła się Ami Nakai (JPN), która pokonała Ji-a Shin (KOR). Zawodniczki spotkały się już wcześniej, właśnie na zawodach w Łotwie. Wówczas tryumfowała Koreanka. Ami była trzecią. Obydwie zawodniczki wywalczyły sobie prawo startu w Finale.

Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Min-sol Kwon (KOR). Kwon w Czechach wywalczyła srebro co daje jej szanse na finał, ale nie jest jeszcze pewna swego.

Podium solistek: 1. Ami Nakai (JPN), 2. Ji-a Shin (KOR), 3. Min-sol Kwon (KOR)

Wśród Polek najwyżej uplasowała się Noelle Streuli - miejsce 11. Julia Polniuk, Wiktoria Małyniuk i Karolina Białas zajęły miejsca w drugiej dziesiątce. Odpowiednio Julia - 21, Wiktoria - 25 i Karolina - 29.

! Julia i Wiktoria ustanowiły swoje nowe rekordy kariery!

W konkurencji solistów nie jest tak monotematycznie. Na podium znajdowali się reprezentanci Europy i USA. Na Baltic Cup Azjatów podzielił właśnie Amerykanin.

Na podium solistów, znaleźli się: na pierwszym miejscu Takeru Amine Kataise z Japonii, na drugim  Robert Yampolsky z USA a na trzecim Min-kyu Seo z Korei.

Jakub Lofek (POL), z rekordem kariery za SP, zajął miejsce 15. Pavlo Klimin (POL) poprawiając swoje wyniki z JGP Czech, 25. Z zawodów wycofał się Jakub Rosłaniec.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.