niedziela, 15 grudnia 2013

Championnat de France Elite 2013

Małymi krokami wchodzimy w etap zawodów krajowych.
Na pierwszy rzut rozstrzygnięto sprawę 
Mistrzów Francji.
W dniach  12-15 grudnia odbyły się tak zwane Championnat de France Elite.Zwycięzcami zostali Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat,
Maé-Bérénice Meite, Florent Amodio oraz nie mających konkurencji 
 Vanessa James / Morgan Cipres


W konkurencji par tanecznych niekwestionowanie rządzili Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat. Na miejscu drugim uplasowali się Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron, a na trzecim z ogromną stratą - Anastasia Voronkova / Jérémie Flemin. Choć zaplanowanych było pięć duetów, to dwa wycofały się z zawodów. A  Pernelle Carron / Lloyd Jones nie pojawili się bowiem jako reprezentanci kraju biorą udział w Uniwersjadzie.
Nathalie i Fabian na mistrzostwach kraju uzyskali 176.78pkt, Gabriella i Guillaume - 154.24, a Anastasia i Jeremie 83.01. Dodam, że Nathalie i Fabian w tańcu dowolnym za choreografię uzyskali nawet kilka "10", a i w łącznej ocenie przekroczyli próg 100 pkt (106.43). W tańcu krótkim przytrafiła się rzecz mało przyjemna tj. upadek upssss.

Na 9 starających zwyciężyła liderka Francuskiej Federacji Maé-Bérénice Meite. Wygrywając notą  161.23 zdecydowanie pokonała pozostałe panie. Druga Laurine Lecaveliter uzyskała punktów 146.88, a trzecia Anaďs Ventard 146.81.
Mae wykonała czysty program krótki, zawierający 3T+3T, 2A oraz 3Lo. W programie dowolnym na
siedem pozycji skokowych, dobrze wypadła w 2A, oraz kombinacjach 3S+3T i 3T+2T+2T.

Jeśli chodzi o panów  wygrał Florent Amodio (227.86) przed Brianem Joubert'em (226.45) i Chafikiem Besseghir'em (205.25). A za nimi pozostała czwórka uczestników.

W programie krótkim Floren wykonał 4S, 3A oraz 3Lz+3T. O ile 3Axel wypadł bez zarzutów, to w przypadku 4S sędziowie widzieli różne wykonania, co można zauważyć w ocenie za jakość od -2 do +3. W programie dowolnym 4S według sędziów był bez zarzutów, ale jeden pojedynczy i dwa podwójne Axle, czy zaledwie jedna kombinacja nie przysporzyły mu punktów. A i poziom 4 się nie pojawił.
Brain w programie krótkim poprawnie wykonał 3A (SP - wideo). Program dowolny był wykonany  zdecydowanie lepiej. Czysto wyszedł 4T, 3T, 3A, 3Lz, 3Lz+2T, 3S+2A, 3Lz. Nie wyszedł 3F i niestety zabrakło trzeciej kombinacji. Pomimo, że nie uzyskał poziomów 4, to i tak wynik 155.97 był najwyższą notą wśród programów dowolnych.
Jedynie Chahik zaprezentował dwa niemalże czyste  i solidne programy. Choć bez skoku poczwórnego.S

W parach sportowych na tafli pojawili się wyłacznie Vanessa James / Morgan Cipres. Na lodowisku we Francji uzyskali 177.18 pkt. W shorcie czysto wykonali 3T solo, a w programie dowolnym jedynym czystym skokiem był potrójny wyrzucany Salchow.


Szczegółowe wyniki zawodów

Na podstawie wyników można wnioskować, że Florent Amodio, Brian Joubet, Maé-Bérénice Meite James / Morgan Cipres oraz Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat mają pewny udział w Igrzyskach. Jeszcze do końca nie jest przesądzone, który duet taneczny zajmie pozostałe wolne miejsce? Czy doświadczeni Pernelle Carron / Lloyd Jones? Czy budujący swą pozycję Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron? Osobiście stawiam na uczestników Uniwersjady Pernelle i Lloyda, ale we Francji wszystko jest możliwe. ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.