piątek, 6 grudnia 2013

Programy / tańce krótkie seniorów, czyli FGP 2013/14

Najlepsze "szóstki" zawodników i zawodniczek po raz kolejny zaprezentowali swoje propozycje, dzięki którym weszli do Finału GP.

Poniżej kolejność jaką zajęli w bezpośredniej rywalizacji, wraz z podkreśleniem tego, co i na jakim poziomie jakości udało im się wykonać.


SP solistów: 

W programie krótkim jak na zlecenie panowie popełniali kosztowne błędy. Jedynie Yuzuru Hanyu (JPN) obronił honor i poza drobnym podparciem w elemencie łączącym wykonał idealny program uzyskując aż 99.84 pkt. Nie wątpliwie jest to nowy reokord solistów. Yuzuru zaprezentował 4T, 3Lz+3T oraz 3A, a za elementy poza -skokowe uzyskał poziom 4.

Patrick Chan (CAN) z wnykiem 87.47 nie krył nie zadowolenia. Ale samą kombinacją 4T+3T i elementami poza-skokowymi na poziomie 4 nie dało się pokonać wspaniałego Japończyka. Patrick zarówno w 3A jak i 2Lz zafundował sobie widoczne uchybienia.

Na miejscu trzcin z dorobkiem 80.94 uplasował się Nobunari Oda (JPN). Oda zdołał wejść do finałowej szóstki, przez to, że Daisuke Takahashi (JPN) wycofał się z powodu kontuzji. I jak na razie z danej mu szansy wywiązuje się medalowo. Choć jak już wspomniałam nie bezbłędnie. Czysty był tylko 3A, jednak mocną stroną okazały się piruety.

Czwarty Han Yan (CHN) nagromadził 77.75 pkt. głównie elementy poza-skokowe stanowiły znaczącą część oceny. No może jeszcze 3T+3Lz.

Piąty Maxim Kovtun (RUS) i szósty Tatsuki Machida (JPN) technicznie polegli całkowicie. Rosjanin popsuł skoki (4T,4S i Axla) i zdobył zaledwie 68.92, a Japończyk z udanym 3Axlem - 65.55 pkt.
 
Wyniki shortu Panów

 
SP Solistek:

Inaczej niż u panów sytuacja wyglądała u pań. Walka toczyła się zaciekle i na obecną chwilę stawce przewodniczy Mao Asada (JPN) z dorobkiem 72.36. Japonka na sam początek zafundowała 3Axlaa, którego wykonała jak do tej pory najlepiej. Następnie przyszedł czas na 3F oraz kombinację 3Lo+2Lo, cudowne piruety (dwa na poziomie 4) oraz kroki (również poziom 4).

Druga Adelina Sotnikova (RUS) zaprezentowała się asekuracyjnie skacząc kombinację 3T+3T (do tej pory próbowała 3Lz+3R) obok 3F i 2A oraz elementy poza-skokowe na poziomie 4. Wszystko było niemal idealnie wykonane stąd i ocena za technikę przewyższa ocenę liderki. Niby nie znacznie bo tylko o 0.06, ale zawsze. Za swój short Rosjanka zdobyła 68.38 pkt.

Kolejną zawodniczką, która zaprezentowała solidny i mocny program jest Ashley Wagner (USA). Jej piruety to poziom 4, a skoki 2A, 3F+3T i 3Lo. W sumie ma punktów 68.14, a to nie przekreśla szans na awans.

Czwarta po shorcie jest Julia Lipnitskaia (RUS). Jej wynik to 66.62 pkt. i nie zadowolona mina ;). Tym razem jeśli chodzi o poziomy do uzyskała dwa - 4 i dwa -  3. A i w kombinacji 3Lz+3T dopatrzono się złej krawędzi. A to 2A i 3F jak marzenie.

Piątą jest Elena Radionova (RUS) swój wynik 64.38 uzyskała dzięki solidnej prezentacji tego co umie. A umie wiele:3Lz+3T, 3Lo i 2A, a także elementy poza-skokowe prezentuje na poziomie 4.

To nie był dzień Anny Pogorilayi (RUS). Nota 59.81 na pewno ją nie satysfakcjonuje, ale pomimo udanej kombinacji  3Lz+3T i 3Lo, zabrakło Axla.

Wyniki shortu Pań


SP par sportowych:
W drugim dniu zawodów do rywalizacji stanęły duety. Na pierwszy ogień poszły pary sportowe, które zawładnęły taflą lodową. Niewiarygodnie silna konkurencja po programie krótkim przyniosła pierwsze miejsce Rosjanom, drugie Niemcom, a trzecie Chińczykom. Mowa tu oczywiście o parach Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov (RUS), Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) oraz Qing Pang / Jian Tong (CHN). Każdy z  tych duetów oczarował publikę. Tatiana i Maxim przenosząc na bal u cara, Aliona i Robin delikatnością i słodyczą, a Qiung z Jianem wrażliwością i klasyką łyżwiarskiego gatunku. Z wykonania na wykonanie duet ten coraz bardziej oczarowuję mnie swoją Lady Caliph.Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov (RUS) uzyskali 82.65 pkt. W swoim programie sięgnęli po imponującego 3T solo oraz krystalicznie czystego 3- wyrzucanego Rittbergera. Elementy poza-skokowe to bezapelacyjnie poziom 4.
Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) z notą 79.46 zajmują wspomniane miejsce drugie (byłoby o 1pkt. więcej, ale przekroczyli czas) . Od razu zachwycili 3 - wyrzucanym Flipem, a i 3T solo wzbudził nie mały podziw. Podobnie jaku Rosjan elementy poza-skokowe to poziom 4.

Trzeci Qing Pang / Jian Tong (CHN) zdobyli 75.40 pkt. Ich elementy również zostały wykonane na ponad przeciętnym poziomie. 3T solo i 3-wyrzucany Rittberger, kroki, piruet i podnoszenie przysporzyły im solidną dawkę punktów.

Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN) uzyskali rekord sezonu w wysokości 73.07. Tym razem ich potrójne  Lutze (solo i wyrzucany) wyszyły jak z bajki. Na obecną chwilę zajmują miejsce czwarte.

Stawkę zamykają duety z Chin i Kanady. Cheng Peng / Hao Zhang (CHN / 68.87) wyprzedzają Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN / 68.77) zaledwie o 0.10 pkt. Obydwa duety prezentując swoje programy podobnie jak ci najlepsi nie popełniały błędów.

Wyniki shortu Par Sportowych
SP par tanecznych:

Jeśli chodzi o pary taneczne to każdy z tańców ma swój urok. Rytmy, do których zawodnicy prezentują się w tym sezonie wymagają niezwykłego wyczucia stylu tańca standardowego połączonych z precyzją kroków finstep'a oraz  brawurą Twizzli :).
W Finale Grand Prix w pierwszej części zawodów ten "najtrudniejszy spacer świata" jakim określany jest Foxtrot lub jego jeszcze wolniejszej odmiany tj. Slow Foxtrota z dominującą dawką Quickstepa zaprezentowali Meryl Davis / Charlie White (USA), którzy uzyskali 77.66. Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) z minimalną stratą, bo wynikiem 77.59 są drudzy, a Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS/ 68.90) trzeci.

W drugiej połówce uplasowali się Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) z wynikiem 67.68, którzy jako jedynie prezentują wyłacznie quickstepa (pozostałe pary sięgają po foxtrota lub slow - foxtrota).  Za nimi na miejscu piątym są Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA / 66.63) oraz już widocznie tracący do czwartego i piątego miejsca Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA). Ich nota to 61.57.

Jeśli chodzi o technikę to każdy z sześciu duetów uzyskał przynajmniej dwa poziomy  4.
Nie jest zaskoczeniem, że Meryl i Charlie oraz Tessa ze Scottem uzyskały je za każdy element tańca. Dodatkowo nie zabrakło dla niż też "10" w ocenie za komponenty.
Ekatarina i Dmitri  poziom 4 uzyskali za podnoszenie i Twizzle. Kaitlym i Andrew za podnoszenie, Twizzle oraz pierwszą sekw. kroków. Natomiast Nathalie i Fabian oraz Anna i Luca poziom ten uzyskali za jedną z sek. kroków oraz podnoszenie.


Wyniki  tańców krótkich Par Tanecznych 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.