środa, 11 grudnia 2013

Golden Spin 2013


Golden Spin są zawodami odbywającymi się co rok w Zagrzebiu.

Grudzień 5-8. 2013


W tym roku szczególnie oczy łyżwiarskiego świata spoglądały na taflę, bowiem pojawiła się na niej powracająca po kontuzji, Yu-Na Kim (KOR). I jak można było się spodziewać wygrała swoją konkurencję. Pokonując, takie zawodniczki jak Miki Ando (JPN), 
czy Elizavetę Tuktamishevę (RUS).


Złota medalistka Yu-Na Kim w programie krótkim do utworu Send in the Clowns, za który uzyskała 73.37 pkt., popisała się nienaganną kombinacją 3Lz+3T i 3F oraz dwoma piruetami i krokami z poziomu 4. Problem pojawił się przy 2A, a piruet z odchyleniem tułowia uzyskał poziom 3. Co nie oznacza, że stracił na jakości, a wręcz przeciwnie.  (wideo - SP)
Adiós Nonino, czyli program dowolny, zawierał upadek przy 3Lz. Jednak pozostałe skoki takie jak: 3F, 3S+2T, 3Lz+2T, 2A+2T+2Lo, 3S oraz 2A wykonała z właściwą sobie gracją. Za skok do kombinacji piruetów uzyskała poziom 4. Wynik Koreanki za program dowolny to aż 131.12 pkt i łącznie  204.49. (wideo FP - trening)

Pozostałe zawodniczki z podium, choć utytułowane, dzieli już ogromna przepaść. Druga Miki Ando po czystym i solidnym programie krótkim, posypała się w skokach dowolnego. A Elizaveta mimo, że walczyła dzielnie i nie upadła, to kilka kosztownych błędów, w tym skoki pojedyncze, ograbiły ją z punktów. Miki w sumie zdobyła ich 176.82 pkt., a Elizaveta 169.24. Czwarta zawodniczka Micol Cristini (ITA) uzyskała punktów 130.89, a pozostałe panie nie przekroczyły już bariery 130pkt.

Reprezentantka Polski Agata Kryger zawody zakończyła na 11 miejscu z dorobkiem 113.10pkt. Po udanym shorcie, zajmowała miejsce piąte z wynikiem 44.04, jednak program dowolny daleki był od ideału (69.06). Pewnymi punktami programu była za to trójkombinacja 3T+2T+2Lo, czy piruet stany. W shorcie za dwa piruety również uzyskała poziom 4.


Do rywalizacji solistów stanęło dziewięciu panów. Na pierwszym i drugim miejscu uplasowali się Rosjanie, Sergei Voronov (245.07pkt) oraz Artur Gachinski (229.55). Brąz z wynikiem 188.33 wywalczył Ivan Righini z Włoch.

Sergei zarówno w shorcie jak i w programie dowolnym zaprezentował czystą kombinację 4T+3T. Szkoda, że 3Axel nie leżał mu na tych zawodach, bowiem w shorcie nie był zbyt piękny, a we free pomimo, że  skocz go solo, to jak przyszło do kombinacji to upadł. Przy pozostałych skokach problemów już nie było, nawet przy 4T solo. 81.64 pkt. za short i 163.43 za free dały mu złoty medal.
Artur pomimo, że w shorcie poległ na 4T to w dowolnym wykonał go bez problemu, ba nawet pokusił się jeszcze na kombinację 4T+2T.

Ivanowi to raczej rywale pozwolili zająć tak wysokie miejsce, bo same w sobie programy były ....hmmmm przemilczę.

Końcowe wyniki solistów

Wśród par sportowych nie pojawili się rozpoznawalni na większą skalę zawodnicy. Choć nie tacy znów anonimowi ;)
Zwyciężył, świeżo zestawiony duet z Izraela tj. Andrea Davidovich i Evgeni Krasnopolski. Do 2012r. Evgeni jeździł z Danielle Montalbano, z która zdobył m.in. 11 miejsce na ME'12. Teraz z Andreą zadebiutował i wywalczył złoto na Golden Spin, uzyskując wynik 151.92. W programie dowolny skoczyli udane skoki wyrzucane (3Lo i 3S) i zdobyli za niego 102.67.
Zaduetem z Izraela na miejscu drugim, z wynikiem 147.76, uplasowali się również "świeżacy" tj. Natalja Zabijako / Alexandr Zaboev (EST). Dodam jeszcze, że partnerem  Natalii był Sergei Kulbach, ale to z  Alexandrem wywalczyła miejsce na Olimpiadzie 2014. 
Brązowymi medalistami zostali Julia Lvrentieva i Yuri Rudyk (UKR). Ich wynik to 126.49 pkt. Julia i Yuri to nie takie nowości, bowiem pojawili się już na ME 2013 i zajęli miejsce 11.

Końcowe wyniki par sportowych

W parach tanecznych nie do pokonania był duet z Azerbejdżanu. Julia Zlobina / Alexei Sinitkov prowadzili zarówno w tańcu krótkim jak i dowolnym. Z łącznym wynikiem 150.83 pokonali pozostałe 12 par. Choć w shorcie mieli problemy w Twizzlach, to w tańcu dowolnym udowodnili, że był to jedynie wypadek przy pracy. Za swoje elementy z tańca dowolnego, za wyjątkiem kroków uzyskali poziomy 4. I ostatecznie uzyskali za niego 93.55pk.
 
Na miejscu drugim uplasowali się Francuzi.  Pernelle Carron / Lloyd Jones zachowali srebrną pozycję, choć ich taniec dowolny  oceniony byl o jedno miejsce niżej . Ale ku ich zadowoleniu wynik 138.74 wystarczył by utrzymać wypracowaną pozycję. 

Na trzecie, aż z piątego jakie zajmowali po shorcie, awansowali Alisa Agsfonova / Alper Ucar (TUR). Dzięki 135.87 pkt, zepchnęli na miejsce czwarte duety z Francji (Gabriellę Papadakis / Guillaume Cizeron) i z Hiszpanii (Sarę Hurtado / Adria Diaz).

Końcowe wyniki par tanecznych

Szczegółowe wyniki Golden Spin 2013

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.