poniedziałek, 9 grudnia 2013

NRW Trophy 2013/14

Dla przypomnienia - NRW Trophy - czyli North Rhine Westphalia,  to odbywające się co roku (od 2007 roku) zawody łyżwiarskie dla szerokich kategorii wiekowych tj. pre-novice, advanced novice, junior, senior.
Zawody te odbywają się w dwóch terminach na początku listopada dla par tanecznych oraz pod koniec listopada lub jak teraz na początku grudnia dla pozostałych.Na tafli wśród seniorów pojawiły się nie małe gwiazdy. A byli to Brian Joubert (FRA) czy duet Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS). Do zwycięskiej pary z Rosji dołączyli, nie mniej znani na Europejskiej tafli, Elena Glebova (EST),  Charlene Guignard / Marco Fabri (ITA) oraz Aleksander Majorov (SWE).

Pary taneczne stanęły do rywalizacji już  w listopadzie, a dokładnie w dniach 1.11-3.11.2013

Wśród 11 duetów najlepiej wypadli Charlene Guignard / Marco Fabri (ITA). Zarówno w tańcu krótkim jak i dowolnym spisali się na złoty medal i z wynikiem 144.28 stanęli na najwyższym stopniu podium.Włosi za taniec krótki do rytmów Charlestona, Quickstepa oraz Foxtrota uzyskali 59.40 pkt, natomiast za dowolny, w którym wykorzystują muzykę z Romea i Julii - 84.88 (wideo)

Tańce i wyniki duetu są o tyle istotne, że z dużym prawdopodobieństwem jest to, obok Anny Cappellini i Luci Lanotte, druga para reprezentująca Włochy na zbliżającej się wielkimi krokami Olimpiady :).

Na miejscu drugim z wynikiem 132.46 uplasowali się Alisa Agafonova / Alper Ucar z Trucji. Ich SD (Quickstep, Foxtrot) oceniano na 52.37, a FD (I Feel Good - wideo) na 80.09.  Para również uzyskała prawo startu na Igrzyskach, wywalczone dzięki zawodom Nebelhorn Trophy.

Na miejscu trzecim z łącznym wynikiem 130.27 (po awansie z czwartego jakie zajmowali w SD) zawody zakończył duet Kanadyjski tj. Kharis Ralph / Asher Hill. FD - wideo

Natomiast inna para kwalifikująca się na Olimpiadę - Siobhan Heekin-Canedy / Dmitri Dun (UKR) z notą 127.18 - zajęła miejsce piąte.

Na zawodach zabrakło dwóch duetów, które także z wielkim prawdopodobieństwem zjawią się na tafli w Sochi. Mowa tu o duecie Julia Zlobina / Alexei Sitnikov z Azerbejdżanu oraz Tanja Kolbe / Stefano Caruso z Niemiec.

Końcowe wyniki par tanecznych

Zwycięzcą zawodów w konkurencji solistów został Alexander Majorov (SWE). Jego łączny wynik to 217,95pkt, który w głównej mierze zawdzięcza dobremu programowi dowolnemu za który uzyskał 150.11 pkt. W programie tym skoczył 4T oraz siedem innych skoków potrójnych (choć w 3F nie była ta krawędź co trzeba). W programie krótkim, przez nieudanego 3A plasował się na miejscu trzecim (68.84). Ale jak widać pozbierał się i po raz drugi zastał zwycięzcą NRW.

B.Joubert
Brian Jubert pomimo, że na rozgrzewce skoczył 4T, to w programie krótkim ograniczył się do kombinacji 3T+3T. Ponad to wykonał jeszcze 3Lz oraz 3A, który miał lekkie problemy. Jego Tango uzyskało 72.02. (SP wideo) i w pierwszym dniu zawodów przewodził stawce. W programie dowolnym najbardziej  zawiódł sam początek. 4T, 4T+..zakończony upadkiem, a także 3A nie wyszedł jak należy. W dalszej części było pewniej. Ale poziomy 2 za dwa piruety czy za sekwencję kroków nie budzą optymizmu. Jego FP oceniono na 134.48, a łączny wynik 206.50. Sam przyznał, że jest rozczarowany programem dowolnym (FP wideo), ale zawody dały mu sporo motywacji. Ma zamiar polepszać ten program, a w szczególności skoki z 4obrotami.

Jorick Hendrickx (BEL) w shorcie startował z pierwszym numerem startowym i niemal do końca utrzymywał się na prowadzeniu. Dopiero Brian zepchnął go o jedno oczko niżej. Jego short do muzyki Caravan uzyskał 69.32. Za program dowolny, w którym nie da się ukryć posypał się, zdobył 121.52. Jednak za piruety uzyskał poziom 4, więc nie jest tak całkiem źle :). A łączny wynik 190.84 zachował go na miejscu trzecim.

Końcowe wyniki panów

 
Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS) zwyciężyli pokonując dwa duety Niemieckie.
Mocnymi punktami programu dowolnego Rosjan - Polovetsian Dances - były na pewno: potrójny wyrzucany Flip, imponujące podnoszenia czy piruet. Szkoda, że Vera miała upadek przy drugim wyrzucanym skoku (3R), a i skoki solo pozostawiały wiele do życzenia, ale wynik 115.70 za program dowolny oraz 63.06 za krótki, który również był najlepszym, dał im łącznie 178.75.

Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się Niemcy, którzy zamienili się miejscami jakie zajmowali po shorcie. Maylin Wende / Daniel Wende z dorobkiem 167,81 zajęli miejsce drugie, a Mari Vaertmann / Aaron Van Cleave, choć po wspaniałym shorcie, ale niestety po słabszym programie dowolnym, z dwoma upadkami, musieli zadowolić się miejscem trzecim. Ich łączny wynik to 157,58.
Natomiast czwartym duetem zostali  Elizaveta Makarova / Leri Kenchadze (BUL /118,19).Na 23 startujące panie pierwsza trójka to: Elena Glebova (EST /150,80), Polina Agafonova (RUS /141,34) oraz  Nicole Rajicova (SVK/139.23).
E.Glebova (EST)
Elana od początku przewodziła stawce. Jej short Love in Three Acts uzyskał  55,22pkt, w którym to wykonała kombinację 3T+3T, 3S oraz 2A. Program dowolny, za który uzbierała  95.58 zawierał czyste skoki m.in. trójkombinację 2A+2T+2T, czy 3T solo. Jedynie przy 3S miała problem, ale kombinacja 3S+2T już bez zarzutu. W programie Cleopatra niestety zabrakło też choreograficznej sekw.

Pozostałe dwie zawodniczki z podium, również zachowały swoje medalowe pozycje, choć w programie dowolnym to Słowaczka była lepsza (90.92). Natomiast Polina uzyskała 87.75, a to dopiero czwarta ocena za FP pań.

Jeśli chodzi o mocne akcenty programów to od piruetów Poliny ciężko oderwać wzrok, a kombinacja 3Lz+3T w shorcie, za który uzyskała 53.59, wykonana była pewnie i starannie. W programie dowolnym posypała wszystkie skoki, na szczęście wybroniła się piruetami, choć z poziomu 3.
Nicole do całości programów podeszła z wielką pasją. Jej short w którym skoczyła czystą kombinację 3Lz+2T oraz 3A uzyskał 48.31. A kilka małych wpadek nie przekreśliło odbioru programu dowolnego.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.