sobota, 28 grudnia 2013

Mistrzostwa krajów 2014

Grudzień obfituje w liczne zawody krajowe.
Poniżej znajdują się wyniki z krajów, które posiadają swoich reprezentantów na większych imprezach organizowanych przez ISU.
Wiele nazwisk nie jest jeszcze tak popularnych na międzynarodowej tafli, ale jako zwycięzcy swojego państwa niewątpliwe, że pojawią się przynajmniej na ME lub 4CC.

Niemcy

W Niemczech w dniach 14-15 grudnia, bez zaskoczenia i zgodnie z oczekiwaniami na miejscach pierwszych uplasowali się głównie reprezentanci kraju.
Najlepszym duetem sportowym zostali oczywiście Aliona Savchenko i Robin Szolkowy. Na drugim  Maylin Wende / Daniel Wende. Miejsce trzecie przypadło parze  Mari Vartmann / Aaron Van Cleave.
Natomiast najlepszym duetem tanecznym, to nie kto inny jak  Nelli Zhiganshina / Alexander Gazs. Pokonali oni duet Tanja Kolbe / Stefano Caruso.
Wśród 6 solistów wygrał Peter Liebers, drugim został Franz Streubel, a trzecim Paul Fentz
U pań, na tafli pojawiło się 11 solistek. A pierwsza trójka to: Nathalie Weinzierl, Sarah Hecken, Nicole Schott.

Wielka Brytania

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, swoje zawody przeprowadzili już między 26, a 30 listopadem.

U pań zwyciężyła znana z wielu startów Jenna McCorkell przed Karly Robertson i Katie Powell. Karly pojawia się na zawodach o mniejszej randze typu Ondrej Nepela Memorial czy Vovlo Cup.
Najlepszym duetem tanecznym zostali, znani m.in. z  Mistrzostw Europy Penny Coomes / Nicholas Buckland. Za nimi uplasowali się Carter Marie Jones / Richard Sharp oraz Sophie Jones / Jordan Brown.
Jeśli chodzi o pary sportowe to duet Amani Fancy / Christopher Boyadji, pokonał ten bardziej doświadczony Stacey Kemp / David King. Na miejscu trzecim uplasowali się Caitlin Yankowskas / Hamish Gaman. Caitlin jest Amerykanką i do tej pory można ją było zobaczyć w parze z Johnem Coughlinem. A i Christopher Boyadji, jako rodowity Francuz w juniorach "jeździł" dla trójkolorowych.
Najlepszą trójką solistów to: Matthew Parr, Lewis Gibson i David Richardson. Dopiero na miejscu 4 uplasował się przedstawiciel kraju na ME 2013 -   Harry Mattick. Matthew Parr miał już swój debiut na ME 2010, które zakończył na miejscu 27.

Hiszpania

Mistrzem Hiszpanii w kategorii solistów Javier Fernandez. Vice Javier Raya, brązowym medalistą A. Felipe Montoya. Na dwie startujące panie najlepszą Sonia Lafuente przed Martą Garica.
Natomiast na dwa duety taneczne Sara Hurtado i Adria Diaz wygrali z debiutantami na Mistrzostwach Kraju tj. Celia Robledo / Luis Fenero.
Jeśli chodzi o pary sportowe to na tafli zaprezentował się jeden duet: Veronica Grigorieva / Aritz Maestu.

Estonia

7 i 8 grudnia choć przy małej frekwencji odbyły się zawody w Estonni. Na dwóch solistów zwycięzył  Viktor Romanenkov, drugim został Samuel Koppel. Na 7 pań, pod nieobecność Eleny Glebovej, zwyciężyła Helery Hälvin. Drugą została Gerli Liinamäe, a trzecią Eike Langebaur.

Finlandia
W dniach 13-15 w trzech kategoriach, odbyły się zawody w Finlandii.

Na 6 panów pierwszym jest Matthias Versluis (który na Finlandia Trophy zdobył miejsce 10), drugim  Valtter Virtanen (25 zawodnik ME'13), a trzecim Bela Papp.
Na 11 pań, zgodnie z przewidywaniami wygrała  Juulia Turkkila. Na miejscu drugim uplasowała się Liubov Efimenko, a na trzecim Emilia Toikkanen.
Natomiast trzy startujące duety taneczne podzieliły miejsc na podium. 1. Henna Lindholm / Ossi Kanervo, 2. Cecilia Törn / Jussiville Partanen, 3. Olesia Karmi / Max Lindholm.

Szwecja

W Szwecji zawody krajowe odbyły się w dniach 12-16 grudzień.
Na 12 pań na pierwszym i drugim miejscu uplasowały się siostry Hegglesson. Pierwszą została Viktoria, drugą Joshi. brąz zdobyła Isabelle Olsson. Dodam, że po shorcie to Joshi przewodziła stawce, a Viktoria była trzecią.
Na tafli Szwedzi mieli trzech solistów. Zwyciężył Alexander Majorov. A zanim uplasował się Marcus Björk i Josef Oscarson-Eriksson.

Włochy

Rozgrywki miały miejsce między 18 a 21 grudnia.
Na trzy duety taneczne Mistrzami Włoch Anna Cappellini i Luka Lanotte. Miejsce drugie należy do Charlène Guignard / Marco Fabbri, a trzecie do duetu Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi.
och po raz trzeci zostali
Podobnie wśród par sportowych wystartowały tylko trzy duety. Zwyciężyli oczywiście Stefania Berton / Ondřej Hotárek. Na miejscu drugim uplasowali się Nicole Della Monica / Matteo Guarise, a na trzecim Giulia Foresti / Luca Dematté.
Wśród 11 pań, a pod nieobecność Caroliny Kostner, zwyciężyła Valentina Marchei (jest ot jej piąty tytuł Mistrzyni). Vice-mistrzynią została Francesca Rio, a brąz przypadł Robercie Rodeghiero.
 Do rywalizacji solistów przystąpiło  8 panów. Zwycięzcą został Ivan Righini, który do tej pory reprezentował Rosją pod nazwiskiem Ivan Bariev. Srebro wywalczył Paul Parkinson Bonifacio, a brąz Paolo Bacchini.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.