środa, 14 listopada 2018

Konkurencje parowe na NHK Trophy

Dwa podia dla reprezentantów Rosji były bardzo blisko. W sobotę Natalia Zabijako i Alexander Enbert wygrali konkurencję par sportowych, a Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro w tańcu rytmicznym prowadzili nad duetem Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA) blisko 5 pkt. nadwyżką. Ale jednak w tańcu dowolnym stała się rzecz rzadko widziana w tej konkurencji, bowiem Amerykanie zdołali odrobić straty i jeszcze stanąć na najwyższym stopniu podium.


Podium par sportowych: 1. Natalia Zabijako / Alexander Enbert (RUS /214.14), 2. Cheng Peng / Yang Jin (CHN / 207.24), 3. Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA / 190.49)

Podium par tanecznych: 1. Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA / 184.63), 2. Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro (RUS / 183.05), 3. Rachel Parsons / Michael Parsons (USA / 178.64)

Natalia Zabijako / Alexander Enbert (RUS) tydzień temu w Helsinkach byli pierwsi, teraz na NHK są pierwsi... więc co tu więcej pisać... czekamy jak wypadną w Finale :). Natomiast drugie spotkanie Cheng Peng / Yang Jin (CHN) i  Kirsten Moore - Towers / Michael Marinaro (CAN) po programie krótkim zapowiadało się tak samo jak na Skate Canada - reprezentanci Chin na miejscu drugim, Kanadyjczycy na trzecim - ale jednak przez szereg błędów jakie popełnili Kirsten i Machael w programie dowolnym   umożliwiły Alexie Knierim i Chrisowi Knierim (USA) wskoczyć na podium.

Kolejność w programie krótkim: 1. Natalia Zabijako / Alexander Enbert (RUS / 73.48), 2. Cheng Peng / Yang Jin (CHN / 70.66), 3. Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN / 67.70), 4. Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA / 64.75)

Kolejność w programie dowolnym: 1. Natalia Zabijako / Alexander Enbert (RUS / 140.66), 2. Cheng Peng / Yang Jin (CHN / 136.58), 3. Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA / 125.74), 4. Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN / 121.96)

Dwa bezbłędne programy Natalii Zabijako i Alexandra Enberta zawierały: w programie krótkim 3T i 3 wyrzucanego Rittbergera, w dowolnym najpierw kombinację 3T+2T+2Lo i 3S solo, później wyrzucanego 3 Flipa i 3 Rittbergera. Poziomy za elementy poza-skokowe były różne, za spiralę śmierci SP uzyskali nawet poziom 1, ale w ogólnym dorobku przy większości z nich pojawiła się czwórka. A już jakość wykonania wypadła naprawdę dobrze. Wyniki z NHK są ich nowymi rekordami kariery.

Nowe rekordy kariery (za FP i łącznie) ustanowili także Cheng Peng / Yang Jin. Ich programy również pozbawione wad, w programie krótkim zawierały, tak jak u Rosjan  3T i 3 wyrzucanego Rittbergera. W dowolnym były to 2S i 3T+2T oraz wyrzucany 3 Rittberger i 3 Salchow, te ostatnie uzyskały wysokie, właściwie bardzo wysokie noty za jakość wykonania. Najlepszą nowiną dla Chińczyków jest to, że zakwalifikowali się do Finału.

Dwa kolejne duety nie mogą poszczycić się czystymi programami ani SP, ani FP jednak łączne wyniki - 190.49 Knierim / Knierim i 189.66 Moore-Towers / Marinaro - zdecydowanie przewyższały noty pozostałych rywali. Piąta para Tarah Kayne / Danny O'Shea (USA) uzyskała ich 164.16. Na widok ocen Tarah nie kryła rozczarowania na decyzję sędziów (a w szczególności po SP).


Z konkurencji tańców wycofali się Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA), więc gdy odpadł stres, że złoto jest już przesądzone, wiele duetów dostrzegło szansę na wygraną.

Kolejność w tańcu rytmicznym: 1. Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro (RUS / 75.49), 2. Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA / 70.71), 3. Rachel Parsons / Michael Parsons (USA / 69.07)

Kolejność w tańcu dowolnym: 1. Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA / 113.92), 2. Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR / 113.29), 3. Rachel Parsons / Michael Parsons (USA / 109.57), 4. Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro (RUS / 107.56)

W tańcu rytmicznym Kaitlin Hawayek i Jean-Luc Baker przez małe kłopoty Jean-Luc'a w drugiej sekwencji kroków tanga romantica, stracili na poziomie ich trudności (uzyskali poziom podstawowy). Ale i pierwsza sekwencja nie była nadzwyczajna tylko na poziomie 1. Jednak ogólny spektakl był jak najbardziej interesujący, więc Hawayek / Baker w pierwszym dniu zmagań zajęli drugą pozycję.

Natomiast w przejmującym, lirycznym i niesłychanie dynamicznym pokazie - Trampoline Theme - The Irrespressibles (FD) już nie było mowy o niskich poziomach i błędach ;), to był już nieskazitelny pokaz ich umiejętności. Ostatecznie wyniki z NHK stały się rekordami Kaitlin i Jeana. Drugi start mają  zaplanowany we Francji. Tan ponownie spotkają się z rodzeństwem Parsons i (jeśli nic nie ulegnie zmianom) z mistrzami Papadakis / Cizeron.

Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro byli niedoścignieni w tangu, ale w tańcu dowolnym byli poprawni. Sam taniec owszem trudny technicznie (poziomy 3 i 4), ale sędziowie nie obdarowali ich hojnie punktami za jakość wykonania. Nie pomógł także ten 1 pkt. odjęcia za zbyt długie podnoszenie.

Rachel Parsons / Michael Parsons cały czas, stabilnie utrzymywali trzecią pozycję.

Chyba największe poruszenie jednak wywołali,  Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR / 177.20 / miejsce 4). Wśród bardziej doświadczonych duetów uzyskać taką samą notę za taniec dowolny jak zwycięzcy to jest rzecz niebywała. Koniec końców w rankingu FD byli drudzy (zadecydowały regulaminowe tie-break'i) chociaż technikę mieli lepszą niż Hawayek/Baker, a gdyby nie ten 1 pkt. odjęcia za przekroczenie czasu podnoszenia byli by w nim najlepsi. Lilah i Lewis już na Skate America pokazali, że nie mają tremy i brawurowo wykonują wszystko to co sobie zaplanowali. Nawet nie zraziła ich siódma pozycja jaką zajęli w RD.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.