środa, 7 listopada 2018

Trzy podia dla Rosjan

Podium par sportowych: 1. Natalia Zabijako / Alexander Enbert (RUS / 198.51), 2. Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA / 185.77), 3. Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin (RUS / 185.61)

Podium solistek: 1. Alina Zagitova (RUS / 215.29), 2. Stanislava Konstantinova (RUS / 197.57), 3. Kaori Sakamoto (JPN / 197.42)

Podium par tanecznych: 1. Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS / 200.09), 2. Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA / 196.29), 3. Lorraine McNamara / Quinn Carpenter (USA / 176.66)


Poza konkurencją solistów, pozostałe podia zdobyli reprezentanci Rosji. Konkurencję solistek z najlepszym programem dowolnym wygrała Alina Zagitova (RUS / 146.39). W kiss & cry tym razem nie polały się łzy, ale widać było, że Alina nie jest zadowolona z bądź co bądź pięknej, Carmen. Widocznie liczyła na lepszą ocenę. A tu panel techniczny doszukał się dokrętek w obydwóch skokach w kombinacji 3Lz+3Lo.

Na drugie miejsce z czwartego i z trzecim programem dowolnym (zakręcone to ;) awansowała Stanislava Konstantinova (RUS / 135.01). Wykonany w balowym stylu program Anna Karenina, zawierał czyste skoki (bez żadnych dokrętek) i elementy poza-skokowe na poziomie 4. W zasięgu Stanislavy jest kombinacja 3Lz+3T.

Na miejsce trzecie z siódmego i z drugim programem dowolnym (to jeszcze bardziej zakręcone) awansowała Kaori Sakamoto (JPN / 140.16). Program nie był idealny technicznie, ale ze Stanislawą zdecydowanie wygrała notą za komponenty: 67.20 do 61.44 pkt. Dla Kaori był to już drugi start w cyklu. Za drugie miejsce w USA i trzecie w Helsinkach uzbierała łącznie 24 pkt. Będzie Finał?

Z podium "spadły", koniec końców 4. Yuna Shiraiwa (JPN / 127.69 /191.46) i 5. Loena Hendrickx (BEL / 128.05 / 191.22). W samym programie dowolnym to Loena była minimalnie lepsza od Yuny, ale ich noty zarówno za technikę jak i za komponenty niemalże się pokrywały. Programy obu zawodniczek zawierały za dużo usterek w skokach. Nie były to jakieś rażące błędy, ale jednak przyczyniły się do utraty podium.W parach sportowych w programie dowolnym najlepiej (choć nie bezbłędnie, był nawet upadek Alexandra) spisali się Natalia Zabijako / Alexander Enbert (RUS / 130.92). Ich program Toi et Moi to już nie jest taka liryczna i subtelna propozycja. To już zdecydowanie dojrzałe i świadome łyżwiarstwo. Co za zmiana! Zobaczymy jak spiszą się na NHK.

Na drugim miejscu z trzecim programem dowolnym zatrzymali się Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA / 117.59). Widocznie nie poradzili sobie z presją utrzymania zwycięstwa (wszystkie skoki były z błędami).  Ale ich interpretacja Tristana i Izoldy jest na mistrzowskim poziomie.

Miejsce trzecie z drugim programem dowolnym zachowali Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin (RUS / 121.81). Również nie najczystszy program (jak to już bywa na początku sezonu) zawierał jednak czystą trójkombinację 3T+2T+2T oraz wysoko ocenionego wyrzucanego potrójnego Flipa. Reasumując, debiut jak marzenie.

Miriam Ziegler / Severin Kiefer (AUT / 112.12 / 174.81) i Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik (PRK / 117.37 / 174.24) również zachowali swoje 4 i 5 miejsca, ale w samych programach dowolnych było na odwrót. To Koreańczycy byli czwarci i bliżej im było do duetu Della Monica / Guarise (chociaż i oni nie zaprezentowali się najlepiej, ale jednak są na podium) niż do Ziegler / Kiefer.Pary taneczne to oczywiście wygrana  Alexandry Stepanovej i Ivana Bukina (RUS / 121.91). Jak zawsze brawurowy taniec, wypełniony trudnymi i widowiskowymi choreograficznymi elementami (łączeniami, figurami, pozami) rozpalił lód. Jeśli chodzi o przekaz tańca Am I The One, no to delikatnie mówiąc poszaleli. 🙈

Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA / 118.93) z przygodami (upadek Charlene) zachowali drugie miejsce na podium i byli drudzy w tańcu dowolnym. Na szczęście Charlene nie przewróciła się w elemencie technicznym, dlatego 1 pkt. odjęto tylko (i aż) od noty końcowej. Chociaż sędziowie musieli ująć coś w umiejętnościach łyżwiarskich, ale wspominanie elementy uzyskały wysokie noty za jakość wykonania :) Dla Włochów był to już drugi start w cyklu i drugie srebro, więc z 26 pkt. czekają by wejść do Finału.

Na ostatnim stopniu podium stanęli Lorraine McNamara / Quinn Carpenter (USA / 105.26). W samym tańcu dowolnym nieznacznie przegrali z duetem Sara Hurtado / Kirill Khaliavi (ESP / 105.84 / 172.09 / miejsce 4 ), jednak spora nadwyżka z RD pozwoliła Amerykanom utrzymać 11 pkt. miejsce. Dla nich był to już drugi start na GP. Na SA byli 4 i zdobyli 9 pkt., więc w sumie mają ich 20.

Miejsce szóste w pięknym tańcu dowolnym (Piano Concerto) wywalczyli reprezentanci gospodarzy Juulia Turkkila i Matthias Versluis (FIN / 160.62).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.