sobota, 13 kwietnia 2019

MŚ 2019: Bez zmian, z małym zamieszniem i ze zmianami, czyli jak się potoczyły losy dalszych par tanecznych

Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) oraz Madison CHOCK / Evan BATES (USA) cały czas trzymali się "swoich" miejsc. Kanadyjczycy piątego, Amerykanie szóstego. Kolejne cztery duety - od 7. do 10. -  już nie! Acz dla dwóch par różne miejsca w RD i FD miały wpływ na ostateczną lokatę, a dla pozostałych dwóch nie. ;)


Tańce mają to do siebie, że nie sposób któreś z nich określić mianem "złe", trudno nawet nazwać któreś z nich "te gorsze". Wszystkie są widowiskowe, wciągające, pełne wyszukanych stylów i form.

Wiem, że długi i zawiły ten wstęp, ale to tylko pozory. Zaczynając od tych, którzy przez cały czas byli piąci, czyli Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN / 205.62  / PB). Kanadyjczycy wystąpili najlepiej jak mogli, czyli na łączny rekord kariery. W tańcu rytmicznym uzyskali wyłącznie 4. poziomy trudności (więc i był rekord 82.84 pkt.), w dowolnym Kaitlyn miała problemy w Twizzlach (poziom 2), więc rekordu nie było.

Koniec końców mogą mówić o dużym szczęściu, bowiem 6. Madison CHOCK / Evan BATES (USA / 204.92) cały czas byli o ułamki pkt. za nimi. A w samej technice tańca dowolnego nawet o 0.74 pkt. lepsi, więc było groźnie. Jednak Madison i Evan nie zdołali wyprzedzić Kaitlyn i Anderwa i ostatecznie przegrali o 0.7 pkt. To jest niewiarygodne, jaki wyrównany łyżwiarski poziom prezentują. Mają inne style - Kaitlyn i Andrew bardzo melodramatyczny i patetyczny, Madison z Evanem wyrazisty i przyciągający wzrok - ale spełniają się w nich znakomicie.

Kolejne dwie, bezpośrednio rywalizujące ze sobą pary na tych mistrzostwach, to 7. Piper GILLES/ Paul POIRIER (CAN / 200.92) i 8. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA / 199.18). Tu już nie było tak oczywiście. Bowiem siódmi w RD Charlene i Marco po tańcu dowolnym musieli uznać wyższość Piper i Paula. Ta wyższość oznacza dokładnie 1.74 pkt.

W pierwszym dniu zmagań włoskie tango uzyskało 81.66 pkt. kanadyjskie - 80.44 pkt. (w tym minimalną przewagę w komponentach). Sytuacja odwróciła się w FD. Kanadyjski, wzruszający obraz Vincenta van Gogha (Starry Starry Night) pokonał o ok. 3pkt. włoski romantyzm oddany w klimacie  La La Land.


Dla dwóch następnych par, sytuacja po tańcach dowolnych w stosunku do miejsc zajmowanych po tańcu rytmicznym, nie uległa zmianie. 9. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA / 189.06) z dziesiątym tańcem dowolnym zachowali lepszą pozycję. A 10. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (CAN / 188.10 / PB) z dziewiątym tańcem dowolnym, nie poprawili swojej lokaty.

Kaitlin i Jean-Luc dzięki wzbiciu się na wyżyny swoich tegorocznych umiejętności tańca rytmicznego, o których świadczy rekord kariery 75.90 pkt., nawet  po przegranej w tańcu dowolnym o 0.18 pkt. (zdobyli 113.16) nie stracili 9. miejsca. Natomiast Laurence i Nikolaj po swoim równie rekordowym tańcu rytmicznym (74.76 pkt.), notą 113.34 za taniec dowolny, nie odrobili strat i pozostali na miejscu 10.

Drugą najlepszą grupę otwierają Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev (POL / 183.30). Jedenaste miejsce jest ich najwyższym miejscem w dotychczasowej karierze. Do dziesiątego miejsca nieco zabrakło - 4.8 pkt., ale za to nikt z "dołu" nie był w stanie niebezpiecznie zbliżyć się do wyniku Polaków

Warto jeszcze zauważyć, że w technice tańca rytmicznego 9. Kaitlin i Jean - Luc uzyskali 41.58 pkt. 10. Laurenca i Nikolaj 41.60 pkt., a 11. Natalia i Maksym 41.01 pkt.

Podobnie jak na ME Natalia z Maksymem wygrali z duetami Sara Hurtado / Kirill Khaliavin (ESP / miejsce 13.) oraz Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR / miejsce 12.) i w tej swoistej europejskiej klasyfikacji utrzymali piątą pozycję :)

Patrząc na amerykańsko-kanadyjską rywalizację. To jednak Amerykanie mają lepszy bilans. Zajęli miejsca: 2. 6. i 9., Kanadyjczycy: 5. 7. i 10.

W wewnętrznej rywalizacji tanecznych potęg (tzn. USA, Kanady i Rosji) kolejność odpowiadała kolejności z podium krajowych mistrzostw.


KONIEC

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.