środa, 3 kwietnia 2019

MŚ 2019: Które solistki straciły, a które zyskały?

źródło:wikimedia.org
Drugą dziesiątkę z wynikiem już poniżej 200 pkt. otwiera Gabrielle DALEMAN (CAN / 192.67). 

W Saitamie ustanowiła swoje rekordy, ale mając już na koncie brązowy medal MŚ, albo przynajmniej miejsce siódme sprzed roku, to obecna 11. lokata nie jest jej największym wyczynem. Jednak pamiętajmy, że na początku sezonu borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, więc należy się cieszyć, że ta ekspresyjna łyżwiarka powróciła na lód.Podobnie Loena HENDRICKX (BEL / 186.29) po powrocie z leczenia kontuzji uplasowała się poniżej swoich możliwości. Rok temu na MŚ była 9. w tym dopiero 12. Ach te kontuzje :(

Tu coś poszło nie tak 

Kolejnymi zawodniczkami, które były już wyżej na MŚ i mają na swoim koncie nie jeden start to 15. Laurine LECAVELIER (FRA / 170.59), 16. Nicole SCHOTT (GER / 170.56)20. Eliska BREZINOVA (CZE / 153.45) i 23 Alaine CHARTRAND (CAN / 148.97).

A to za sprawą braku kombinacji w programie krótkim (L.Lecavelier); a to przy dwóch  kombinacjach 3+2 w programie dowolnym, gdzieś indziej zabrakło pełnych rotacji (N.Schott); a to znów w FP były dwa upadki (E.Brezianova); a to był jeden upadek w SP i dwa w FP (A.Chartrand), a to wszystko skutkuje gwałtowną stratą punktów.

Tu się co nieco poprawiło

Zawodniczkami, które awansowała w porównaniu do poprzedniego sezonu (i/lub lat) to 18. Dasa GRM (SLO / 161.16), 21. Natasha MCKAY (GBR / 151.56) i 24. Isadora WILLIAMS (BRA / 143.22)

Jednak Natasha McKay i Isadora Williams  wraz z Alaine Chartrand "rywalizowały" o ostatnie miejsce w stawce. Najpierw McKay była ostatnia, później Chartrand, aż w końcu Isadora Williams potwierdziła, że to ona jest 24.

Debiutantki

Obiektywnie dla każdej z debiutujących solistek, już sama kwalifikacja do najlepszej "24" jest sukcesem. Subiektywnie, to ostatecznie czy debiut był udany, czy mogłoby być lepiej, wskazują miejsca jakie uzyskiwały za poszczególne programy.

14. Yi Christy LEUNG (HKG / 177.22) przez cały czas trwania zawodów utrzymywała się na 14 pozycji. W programie dowolnym ustanowiła nawet swój rekord od teraz wynoszący 118.62 pkt. W jej zasięgu jest sporo warta kombinacja 3Lz+3T.

Dla 13. Ekateriny RYABOVEJ (AZE / 179.88 / PB) końcowy wynik okazał się wystarczającym by po siedemnastym miejscu i po słabym SP, awansować o cztery lokaty. W swoim programie dowolnym wykonała trójkombinację 2A+3T+2T. Tam jakość trochę ucierpiała, ale ogólnie wyszła na plus :)

17. Alexandra FEIGIN (BUL / 165.31 / PB) również z zawodów wyszła obronną ręką i awansowała z miejsce dwudziestego na 17. Chociaż obrazowo, to ten 20. SP był lepszej jakości niż dający jej rekord kariery i awans FP (108.62 pkt.). No, ale w SP jest mniej skoków ;)

23. Eva Lotta KIIBUS (EST / 149.99) odnotowała mały awans (o jedną lokatę), ale zawsze to awans. Paradoksalnie swój PB ustanowiła za program krótki (55.38 pkt.), a nie za dający jej awans program dowolny. Tak też to wyglądało na lodzie. Dlatego można powiedzieć, że do awansu Evy przyczyniły się rywalki.

Inaczej było w przypadku 19. Hongyi CHEN (CHN / 157.59), która w SP startowała jako pierwsza i przez długi czas była na prowadzeniu. Zmieniła ją dopiero startująca z numerem dwudziestym Yi Christy Leung (HGK). Ostatecznie w programie krótkim była piętnasta. W dowolnym spadła na 19 miejsce. Upadek i brak rotacji w dwóch skokach, odbiły się na nocie.

Do najlepszych nie awansowało szesnaście zawodniczek. To zrozumiałe, że ktoś musi odpaść, ale że w tej grupie znalazły się: Alexia PAGANINI (SUI / 6 zawodniczka ME'19), Emmi PELTONEN (FIN / 8 zawodniczka ME,19), Nicole RAJICOVA (SVK / 9 zawodniczka ME'19) czy Kailani CRAINE (AUS / 17 zawodniczka IO) to już niespodzianka in minus.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.