wtorek, 10 października 2023

Medaliści Junior Grand Prix, czyli Yerevan 2023

W Erywaniu odbyły się ostatnie zawody, dające szansę na zdobycie kwalifikacji do tegorocznego finału grand prix juniorów.

Dla Mao Shimada było to drugie zwycięstwo. Japonka zapewniła sobie start w finale z kompletem punktów. Srebrna medalistka Elyce Lin-Gracey nie pozostała bez szans, ale będąc drugą na liście rezerwowej, szanse te są niewielkie.

Elizabeth Tkachenko / Alexei Kiliakov to kolejni zawodnicy, którzy udział w finale wywalczyli sobie na ostatnich zawodach. Natomiast srebrni medaliści Elliana Peal / Ethan Peal mogą czuć niedosyt. Pomimo, że zdobyli 28 pkt. rankingowych i w tabeli dzielą miejsce z francuskim duetem Célina Fradji / Jean-Hans Fourneaux, to "tie break" zadziałał na korzyść Celniy i Jean-Hansa.

Zaraz po zawodach JGP w Polsce, w Armenii wystartowali Aleksandra Janiszewska (solistka) i Oscar Oliver (solista). Ola z wynikiem lepszym niż w Gdańsku uplasowała się niżej, na 21. miejscu. Oscar Oliver wyżej niż tydzień wcześniej, na 16.

Podium solistek:
1. Mao Shimada (JPN) - finał JGP
2. Elyce Lin-Gracey (USA)
3. Sherry Zhang (USA)
21. Aleksandra Janikowska (POL/ 118.72/ PB)

2. Elliana Peal / Ethan Peal (USA)
3. Noemi Maria Tali / Noah Lafornara (ITA)

~*~

Aleksandra Janikowska z dwoma rekordami kariery (za FD i "total") uplasowała się na 21. pozycji.

Za Quedate (Lara Fabian/ SP) zdobyła 40.35 pkt, czyli niewiele mniej od swojego rekordu (41.48 pkt). Zawodniczka klubu Pirutte Opole na rozpoczęcie przejazdu wykonała poprawnie kombinację 3T+2T. Zdobyła także 4. poziom za kończący program piruet siadany. Niestety, w środku nie obyło się bez kilku większych i mniejszych potknięć.

W Hallelujah (Leonard Cohen/ FP) Aleksandra poprawiła swój wynik sprzed tygodnia o ok 6 pkt. Rekord 78.37 pkt. to zasługa głównie pierwszej połowy programu. Udana sekwencja 3T+2A+2T, kombinacja 3Lz+2T oraz 2S i 3Lz solo, a także dobre zaprezentowanie piruetu w pozycji wagi i sek. choreograficznej, przedzielone zostały słabszymi elementami. Dopiero w piruecie siadanym  odzyskała flow i zaprezentowała się najwyższym 4, poziomie.

Oscar Oliver poprawił wszystkie swoje wyniki z Polski. Ośmielę się napisać, że po debiucie złapał wiatru w żagle.
  • W Polsce za SP uzyskał 43.35 pkt. w Armenii 47.02.
  • Za FP było 79.74 a jest 87.74.
  • Łącznie było 123.09 a jest 134.76, oby tak dalej 👍

W Start Me Up (SP) na miarę swoich możliwości skokowych, dobrze wykonał 2A, 2Lz i kombinację 3T+2T. Ponadto poprawił poziomy trudności elementów poza-skokowych. Kombinacja piruetów uzyskała poziom 4. A dwa "polskie" poziomy pierwsze zostały zastąpione poziomami 2. Tylko piruet siadany pozostał na wcześniejszym 1 poziomie.

Podobnie w programie dowolnym (Billie Jean) Oscar uzyskał za piruet siadany poziom 1. Dwa pozostałe uzyskały poziom 3. W zasięgu czternastoletniego zawodnika są wszystkie skoki podwójne (tu trochę axel wyszedł niepewnie, ale wcześniej pokazał, że potrafi).

W obydwóch programach pojawił się także 3T i to w kombinacji z 2T. Reasumując: Oliver ma podstawy do zwiększenie liczby obrotów 📈 czas pokaże do jakiej liczby ☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.