wtorek, 25 stycznia 2011

Dla kogo złoto, dla kogo brąz?!

Były lata, że pytania o złoto były retoryczne, bo silna pozycja Rosjan była nie do pokonania. Obecnie zaplecze zawodników o tak stabilnej pozycji jest znikome (szczególnie na arenie europejskiej) rosyjscy panowie gdzieś zaginęli, panie takie jakieś przeciętne, tylko pary sportowe i taneczne starają się powalczyć o wysokie pozycje - ale z rożnym skutkiem . Brak zdecydowanych i murowanych zwycięzców pozwala na  spekulacje kto stanie na podium.

Dla przypomnienia zeszłoroczne podium z Tallinna wyglądało tak:
Panie:
2010
1. Carolina Kostner (ITA)
2. Laura Lepisto (FIN)
3. Elene Gedevanishvili (GEO)


W tym sezonie, zastanawiam się, czy chwiejna w swych programach Karolina Costner utrzyma pozycję?! Patrząc na listę startową zawodniczek - liczę, że tak.
Natomiast co do 2 i 3 miejsca nie sądzę by się powtórzyły - a to dlatego, że Laura nie wystartuje, a Elena nie jest zbyt pewna w swych programach - jak to miało miejsce w jej debiucie. Czyli na 2 zaryzykuję i postawię na przedstawicielkę Rosji - Ksenia Marakova (RUS), a na 3 - hmmmm Kiira Korpi (FIN).  

Panie to zawsze są nieprzewidywalne.

Panowie: 
2010 
1. Czyli spektakularny powrót cara łyżwiarstwa -  Evgeni Plushenko (RUS)
- szkoda, że już nikt się z nim nie mierzy.
2. Stephane Lambiel (SUI) 
- chociaż jest szwajcarem nie wystąpi na zawodach
3. Brian Joubert (FRA) 
- albo będzie pierwszy, albo daleko za podium. To już taka jego melodia.

Teraz przewidywania - zdecydowanie  postawię na Brian Joubert (FRA). Nr 2 to może Tomas Verner (CZE) a 3. Florent Amodio (FRA)
Nie wiem czy również nie pokuszą się o podium panowie: M. Brezina, S. Contesti a może i w końcu A. Preaubert :)
Ja osobiście najbardziej czekam ile panów wykona tytułowego poczwórnego toeloopa :)

Pary Sportowe 2010: 

1. Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS) 
2. Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER)
3. Maria Mukhorotva / Maxim Trankov (RUS) 
4. Tatiana Volosozhar / Stanislav Morozov (UKR)

Mam nadzieję, że Aliona i Robin odzyskają pierwszą pozycję  :), co do Yuko i Alexandra - to mogą być na 2, bo jednak się do nich przekonałam. Chociaż patrząc na wyniki GP, to nie wiem czy ktoś nie pokusi się o wygraną z Rosjanami. Co do miejsca 3 na pewno się zmieni - bo jak już pisałam - Maxim Trankov zmienił partnerkę na Tatianę Volosozhar - tak własnie tą z 4 miejsca ;). Niestety nie ma ich na ME, a to wielka szkoda i strata dla zawodów bo ich programy zapowiadają się interesująco i bardzo ambitnie. :D 

Czyli wracając do pozycji numer 3 - stawiam na młodszych Rosjan, Verę Bazarovą i Yuria Larinova :) 


Pary Taneczne:
2010 
1. Oksana Domnina / Maxim Shabalin (RUS) 
2. Federica Faiella / Massimo Scali (ITA) 
3. Jana Khokhlova / Sergei Novitski (RUS)

Tu już od razu zajdą zmiany ponieważ już nie ma tych dwóch rosyjskich par, ale sądzę, że dwie "nowe" zastąpią swych rodaków na podium. A mianowicie młodziki  Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov wskoczą na miejsce 3.  (chociaż węgierska para N. Hoffman i M. Zavozin - na pewno nie odpuszczą) oraz bardziej doświadczeni  Ekatarina Bobrova / Dimitri Soloviev (RUS) zajmą miejsce 2.

Zaczęłam od końca ponieważ  niejako na deser zostawiłam pretendentów do złota czyli Nathalie Pechalat i Fabian Bourzat (FRA) 

Moje przewidywania są oparte na wynikach poszczególnych zawodników, ale jednak nie da się ukryć, że subiektywizm wkradł się na niektóre podia.

Jutro przekonam się, kto z par tanecznych i sportowych  najbardziej i najwaleczniej będzie walczył o podium.

Czas start: 26/01/2010 godz: 14:30, Bern / Szwajcaria

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.