sobota, 8 stycznia 2011

Nowi mistrzowie...ale czy tylko Rosji?

Nowo powstały duet par sportowych Tatiana Volosozhar (UKR) i Maxim Trankov (RUS)- wystąpił jako reprezentacja Rosji na ich krajowych mistrzostwach. Od razu zdobywając przychylność sędziów, za swoje dwa bez blędnie pojechane programy.
To zwycięstwo nie tylko daje im satysfakcje bycia mistrzami kraju, ale także prawo startu na międzynarodowych mistrzostwach (logiczne, że zwycięzcy mają taki przywilej, że krajowa federacja wystawi ich na zawody).

Short ProgramFree Program


I oczywiście...
Gala


Ale jest jedna dość istotne ALE... Na Mistrzostwach Europy na pewno ich nie zobaczymy. Gdyż wg regulaminu, zawodnik/zawodniczka może reprezentować nowy kraj, dopiero po upływie roku od momentu przyjęcia obywatelstwa. I tak właśnie jest w przypadku Tatiany dopiero w marcu minie rok odkąd stała się Rosjanką. 

Tatiana Volosozhar i Stanilav Morozov
Poprzedni partner Tatiany to Stanislav Morozov (jeszcze wcześniej to Petr Kharchenko), który zakończył karierę, ale jest jej mężem i trenerem. Razem pięli się po szczeblach łyżwiarskich pozycji, ale na największych imprezach podium ich omijało (na zawodach GP wskakiwali na 2 lub 3 miejsce), ale na finale już byli na 4 - główne wady tej pary to: że Stanislav miał pewne uszczerbki w umiejętnościach, a przy skoku wyrzucanym Tatiana nie mogła ustać lądowania ze względu na silny wyrzut w wykonaniu partnera. 


Maria Mukhortova i Maxim Trankov
Przy Maximie, rzecz się miała tak. Słabszą była partnerka, czyli Maria Mukhortova - chociaż podium na ME udało im się osiągnąć - nie wytrzymywała presji zawodów i przez to skoki nie raz legły w gruzach. W końcu (podobno) po kryjomu trenowała z innym i tak oto po MŚ 2010 rozstali się z Maximem. 


Osobiście czekam z ogromną niecierpliwością na wiosnę i na ich występ na MŚ.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.