piątek, 28 stycznia 2011

Pierwsze złoto należy do Niemiec - ME 2011

Rozstrzygnięcie w parach Sportowych:


1.Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY
GER
206.20
-wykorzystali, całe swoje szczęście do wygranej, bo ten błąd Aliony był całkowicie nie potrzebny, acz kosztowny. Co się stało?! Aliona pogubiła się w kombinacji piruetów i nie mogła złapać rytmu więc po kilku próbach się poddała i stanęła. Samym FP, przegrali z Rosjanami, ale nie na tyle by nie wystarczyło na objęcie prowadzenie i wywalczenie złota.
- program do Pink Panter, rewelacyjny i zabawny.

2.Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV
RUS
203.61
- może się podobać lub nie, technicznie szalenie precyzyjnie, a interpretacja przywodzi na myśl taką "solidną" rosyjską szkołę. Kiedyś tylko takie podkłady dominowały na tafli. A dziś wkrada się współczesność.

3.Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV
RUS
188.24
- zdecydowanie najładniej wykonany program tego wieczoru. Bez przesady i nie widać było tak zwanego "szukania" punktów na siłę, Tak wypełniony program do ścieżki dźwiękowej z "Człowieka w żelaznej masce", że ani przez ułamek sekundy nie było znudzenia i znurzenia.

4. Katarina GERBOLDT / Alexander ENBERT
RUS
169.9
- co było udane to: synchroniczna trójkombinacja, podnoszenie lassowe ze zmianą kierunku obrotu,
- co było złe: wyrzucany 3T - zakończony poprostu upadkiem,
Niemnej jednak, Rosjanie zaczynają powracać do czołówki i w sytuacji gdy na tafli pojawi się duet Volozoshar/Trankov - to aż strach się bać, Niemcy będą musieli walczyć z całych sił by utrzymać pozycję lidera w następnych latach.

5. Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK
ITA
164.83
- Romeo i Julia towarzyszyła ich wysępowi, Julia ciut zawiodła i przez to strata pozycji nr4. Jak dla nich to i tak ogromny postęp.

6. Maylin HAUSCH / Daniel WENDE
GER
149.97
- ładnie opowiedziana historia, ale niestety nie wykonali podnoszenia lassowego no i kombinacja 3T+2T - z kłopotem u Daniela.

7.Klara KADLECOVA / Petr BIDAR
CZE
139.94
- bez pardonu zrobili co mieli zrobić, waleczni i zdeterminowani, niepowodzenie w kombinacji, gdzie partner zawiódł i upadł.

8. Stacey KEMP / David KING
GBR
128.04
- zaczynało się dobrze, ale drobne błędy musiały dużo kosztować a na końcu jeszcze ten niebezpieczny upadek w czasie podnoszenia David przewrócił się do tyłu upuszczając Stacey - dobrze, że to był koniec programu i że suma summarum nic jej się poważnego nie stało.

9. Adeline CANAC / Yannick BONHEUR
FRA
125.34
różowa pratera (znów) ale bez energii i pasji, wyrzucany 3Lo zlądowany na dwie nogi, program przeciętny.

10. Lubov BAKIROVA / Mikalai KAMIANCHUK
BLR
120.72
- program wykonany energicznie, ale bez wykończeń, kombinacją hmm bez kombinacji bo Lubov nie skoczyła po 2A zaplanowanego 3T, ale na kartach historii będzie zaotowane, że byli na miejscu 10.

Pozostałe miejsca zajęli:
11. Katharina GIEROK / Florian JUST GER
12. Carolina GILLESPIE / Luca DEMATTE ITA
13.Natalja ZABIJAKO / Sergei KULBACH EST
14. Sally HOOLIN / Jakub SAFRANEK GBR
15.Stina MARTINI / Severin KIEFER AUT


Czeski Film:

Już się cieszyła, że jak na zawody ME, jest mało kombinowania przez sędziów, ale jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca i mamy pierwsze bulwersujące oceny, wśród konkurencji panów:

1. Florent Amodio (FRA) - 78,11
- w porównaniu z tym, co zaprezentowali panowie na czołowych pozycjach, to dobrze, że Florent jest na pozycji pierwszej, nie ukryję, że jeśli ktoś nie skacze 4T - to nie powinin tak awansować, no ale mistrzem olimpijskim (Evan Lysacek) został pan bez 4T.
- technika: 3A, 3Lz+3T, 3, FCSp3, CiSt3, CCoSp4, CSSp3 - bez większych problemów, z Flipem jedynie były zawirowania, bo mu się krawędzi pomyliły,
- całośc dobrze skomponowana, tańczy dosłownie i w prznośni cały, ale to już tak jest z brazyliską duszą

2. Michal Brezina (CZE) - 76,13
- to jest dla mnie kontrowersja, zasób techniczny ma podobny do Amodio, przez długi czas był liderem, więc jesli on z takim - nudnym programem prowadził, to już wolałam Amodio by pokonał Czecha.

3. Artur Gachinski (RUS) - 73,76
- nadzieja rosyjskiego łyżwiarstwa, trenowany przez samego Mishina
- program gdyby nie zgubienie piruetu siadanego, chociaż ja go widziałam i był taki delikatny i miarowy no ale sedziowie liczą wszystko z aptekarską precyzją i dostosowywują do regulaminu , gdyby wszytko było jak być powinno było by wyżej, kombinacja 4T+3T udana no i kroki z wieloma przeskokami - bravo. Reszta oceniona wysoko, chociaż poziomy tylko 3, poprzednicy mieli wyżej.

4. Kevin van Der Perren (BEL) - 73,61
- no cóż, była przepiekna kombinacja 4T+3T, ale nic poza tym, za elementy pozaskokowe dostal od 4 do 11 pozimy, wg mnie powinny być tylko poziomy 1-2. to nie były kroki łyżwiarskie, on sobie poprostu pochodził po lodzie, słaba waga, piruety cienkie - nie ładny program, widziałam już w jego wykonaniu lepsze.

5. Tomas Verner (CZE) - 72,91
- świetnie interpretuje muzykę, w tym przypadku I'm singing in the rain, show men, świetny na pokazy, ale wczorajszy upadek przy 3A i ocenach sędziowskich dał mu tylko 5 lokatę.

6. Samuel Contesti (ITA) - 78,72
- moja rada "nie czruj tylko jedź" - to już taki zawodnik, że interpretuje kokieteryjnie muzykę, ubrany elegancko we fraku, na pewno może się podobać - niestety czary mary to nie na lodzie.
- technika się troche posypała, kombinacja 3Lz+3T zgrożona upadkiem, 3A i 3F - wykonana dobrze, reszta na poziomach średnio hmmm 3.

7. Brian Joubert (FRA) - 70,44
- moje obawy się potwierdziły, że albo podium, albo daleko za.
- technika 4T+2T - oceniona in minus, a ten upadek po 3Lz - tragedia.
- ten zawodnik jest zawsze kłębkiem nerwów, no i czemu ?! Już tyle razy stał na podium, że powinien wiedzieć czym to się je. nisko ocenione pozostałe elementy CCo Sp - tylko pozim 1 - szok! Nie zrozumiały dla mnie wynik.

8. Kristoffer Berensston (SWE) - 66,62
- ten zawodnik nie jest najlepszym technikiem, ale wczoraj było nieźle, elementy poza skokowe otrzymały wysokie poziomy.
- jego interepretacje zawsze maja jakąś historię, przewaznie liryczną, można by go było wziąć do rewii : )

9. Peter Liebres (GER) - 64,53
- miał błedy ale sam program ambitny, poziomy przyzwoite, tylko wykonanie cienkie, ale w pierwszej "dziesiątce" jest,

10. Alban Preaubert (FRA) - 63,77
- tej pozycji nie rozumiem, po występie myślałam, że będzie krążył w okół podium,
- technicznie, program nie taki słaby  bo i kombinacja 3F+3T, 3A, nie potrzebny upadek przy latwym elemencie , czyli 3Lo (inni wykonywali 3Lz) i poziomy ładne, ale komponenty sędziom się nie podobaja, no i ten upadek.

11. Javier Fernandez (ESP) - 60,48
- mogłoby być lepiej, bo te dwa upadki w czasie kroków i kolejne odjęcie za przekroczenie czasu, nie przyniosło sukcesu.
12. Paolo Bacchini (ITA) - 59,39
- nie zachwycał
13. Jorik Hendrickx (BEL) - 59,14
- jak na swoją "półkę" to bardzo pięknie,
14. Konstantin Menschov (RUS) - 58,82
- posypał się program, a mógłbyć kło podium
15. Adrian Schulthiess (SWE) - 58,36
- kolejny program z tych posypanych, był 4T, ale nie było kombinacji, bo był upadek no i 3A in minus,


Pozostali to:
Laurent ALVAREZ SUI
Viktor PFEIFER AUT
Maxim SHIPOV ISR
Anton KOVALEVSKI UKR
Kim LUCINE MON
Javier RAYA ESP
Denis WIECZOREK GER
Zoltan KELEMEN ROU
Stephane WALKER SUI

Ci którzy nie przeszli to:
Maciej CIEPLUCHA POL - był niedbały w swym programie, i to go zgubiło
Moris PFEIFHOFER SUI
Ali DEMIRBOGA TUR
Justus STRID DEN

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.