sobota, 13 listopada 2010

Skate Ameryka i Amerykanie są na podium - dzień 1

 Prowadzący po SP:
Aliona Savchenko i Robin Szolkowy (GER) w swym SP -  występem ze względu na walory artystyczne nie zawiedli. Program współgrał z podkładem muzycznym. Miało być żywiołowo i z ikrą i tak właśnie było. Piękne stroje, dostosowane do charakteru i wpływów muzyki ze wschodu. Nawet Robin zaprezentował się jak prawdziwy kozak. 
Technikę trzeba dopracować, bo pod koniec piruety się rozjechały, a wierzę, że oni myślą o zwycięstwach, więc wszystko musi być perfekcyjnie. Ze względu na wybór elementów technicznych wysoka poprzeczka, jednak wierzę, że sędziowie nie omieszkali odjąć punkty za jakość. Mam nadzieję, że docenili również kilka innych elementów i dodali punkty. Bo w przeciwnym razie niech się wstydzą, szczególnie nie docenić podnoszenia, gdy Aliona była w szpagacie i jeszcze pochylona do przodu tworząc linię prostą. A nawet za wyrzucanego F - można dodać punkciki.

Na drugim miejscu mamy Kirsten Moore - Towers i Dylan Moscovitch (CAN) - znacznie lepszy występ niż u siebie bo tam znaleźli się na 5 miejscu, po nie udanym SP i słabszych punktach. Skok solo 3T podparty przez Kirsten. Później znalazł się piękny wyrzucany 3Lo - bez upadku, co za zmiana od Skate Canada. Sekwencja kroków nieco zachwiana pod koniec, ciekawe jak to sędziowie ocenią. Jednakże tym razem Greg Zorba, wykonany z wieksza pasją, jak nie ma błędów technicznych to i większe zaangażowanie w interpretację.

Miejcse 3 należy do Caydee Denney i Jeremy Barrett (USA) - byli na początku sezonu na NHK - tam znajdowali się na 4 pozycji po SP. Tu (Skate America) są na miejscu 2. I to nie ze względu na konkurencję, tylko ze względu, na lepszy występ i wyższe punkty (58.49) niż na NHK (55.03)
U panów kolejność jest taka: 
Rywalizacja Japońska o 1 miejsce Nobunari Oda, chce tam zostać a Daisuke Takahashi chce tam się wdrapać. Między tymi panami jest 1,16 punktu różnicy. Technicznie mocniejszy jest N.Oda, ale za to komponentami bije go na głowę D. Takahashi. Ale zaraz za nimi ( i może ich pogodzić) delikatny Amerykanin Adam Rippon, chociaż traci do 1 miejsca 5.34 punktów - to lód jest śliski, a zawodnicy to ludzie. Oczywiście nikomu katastrofy nie życzę.  Inny wariant jest taki, że ktoś może spaść z podium chociaż rywale są daleko.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.