niedziela, 14 listopada 2010

Zawirowania u Panów, czyli Skate America dzień 2

Daisuke Takahashi
Stało się jak niestety sugerowałam. Panowie chociaż nie wykonali swoich programów bezbłędnie i należycie to i tak nastąpiła zmiana na podium. A mianowicie, po nie najlepszym występie Daisuke Takahashi (3T, później niby sekwencja skoków, ale nie było drugiego skoku, no i upadku) Nobunari Oda wydawało się, że ma zwycięstwo w kieszeni. Ale w sporcie nic nie jest na pewno, bo 4T zakończył się upadkiem, ale był i to zostało odnotowane. W szczególności przkombinował bo po 3A miał być kolejny skok, a później miała być kombinacja 3 skoków. Nie zrobił tego i sztukował za co mu nie przyznano punktów. I suma summarum tylko 2 punktowane kombinacje, nie wystarczyły na pierwsze miejsce. 
Dla mnie nie jest zaskoczeniem taki występ N. Ody, już nie raz pokazał, że może zepsuć program nie skacząc większości skoków. Ale przez to jest ciekawiej ;) 

Byłam złym prorokiem co do wypadnięcia z czołówki i trafiło na Adama Rippona (USA) w sumie jest 4, ale sam program dowolny oceniony został na pozycję 7. A to przez słabiutkie skoki, kombinacja 1A+1T ??? na jego szczęście uratowały go punkty za SP. 

Na miejsce 3 wskoczył jego rodak Armin Mahbanoozadeh, który wykonał wszystko na 5+ do swojego Avatara ;)

Można zauważyć, że wartość BAZOWA ze względu na elementy techniczne, będącego na 5 miejscu D. Murakami jest wyższa niż zwycięzcy D. Takahashi. Bo Murakami za podstawową wartość ma 66,22. a D. Takahashi tylko 61,23. A Kevin van der Perren (BEL) aż 67,93. Jenak wartość za komponenty uratowały D. Takahashi i dlatego oglądamy jego na najwyższym stopniu podium!


Joshi Helgessen
W drugim dniu odbyły się zawody we wszystkich 4 konkurencjach, ale na analizę przyjdzie jeszcze czas. W rezultacie Aliona Savchenko i Robin Szolkowy wygrali swoje zawody, chociaż nie bez przygód. 

Wśród pań Prowadzi Carolina Kostner (ITA)  przed japonką jumping Jack, czyli Kanako Murakami. Ale chyba największym zaskoczeniem jest szwedka Joshi Helgesson, która zajmuje 3 miejsce.

Pary taneczne, to nieustanna dominacja M. Davis i Ch. White - liczę że to się nie zmieni.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.