czwartek, 22 listopada 2012

Coraz bliżej...Finał Grand Prix 2012ISU Grand Prix of Figure Skating 2012/2013 przenosi się do Japonii by ostatecznie rozstrzygnąć, kto pojedzie na wielki finał.
  Wśród panów bardzo silną drużynę stanowią gospodarze tj. Daisuke Takahashi oraz Yuzuru Hanyu, którzy zdobyli dla siebie srebro (Takahashi w Chinach, a Hanyu w USA). Obok nich wystąpi jeszcze Daisuke Murakami (JPN). Na drodze do złota Japończykom na pewno stanie Javier Fernandez (ESP), czyli zwycięzca Skate Kanada, to ten który okazał się lepszy od P.Chana. A kto wie, może brązowy medalista z Chin - Sergei Voronov(RUS) powtórzy swój sukces i wskoczy na podium? Na tafli pojawią się także: Adam Rippon, Ross Miner, Richard Dornbush z Ameryki oraz dwóch reprezentantów Kanady tj. Kelvin Reynolds oraz Andrei Rogozine.

M.Asada - lat 13
Panie to na pewno główna pretendentka do złota Mao Asada (JPN), która wygrała Cup of China, czy Akiko Suzuki (JPN) srebrna medalistka ze Skate Canada. Nie bez szans na świetną lokatę pozostaje Agnes Zawadzki (USA) - brązowa medalistka z Rosji czy Elene Gedevanishvili (GEO), która umie wiele, ale nie koniecznie ujawnia się na to zawodach. Do Japonii przyjechały także zawodniczki o dużym potencjale tj. Zijun Li (CHN), Ksenia Makarova (RUS), Mirai Nagasu (USA), Alissa Czisny (USA), Sofia Biryukova (RUS).

Vera Bazarowa/Yuri Larionov (RUS) srebrni medaliści z Rosji staną głównie do bezpośredniej rywalizacji, z Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch (CAN) – czwartą parą sportową z Chin. Pozostałe duety raczej nie liczą na finał, ale na pewnona  lepszą lokatę. A są to: Marissa Castelli/Simon Shnapir (USA), Lindsay Davis / Mark Ladvig (USA),Alexa Scimeca/Chris Knierim (USA), Anastasia Martiusheva/Alexei Rogonov (RUS), Nicole Della Monica/Matteo Guarise (ITA) i Mari Vartmann / Aaron Van Cleave (GER),
Bez najmniejszych wątpliwości duet Meryl Davis/Charlie White (USA) są „skazani” na złoto, startowali oni na początku sezonu na Skate America i od razu wygrali, więc można sądzić, że pokażą wyśmienita formę. Za nimi z nie małym apetytem na sukces wystąpi Elena Ilinykh/Nikita Katsalapov (RUS), którzy to wywalczyli srebro na Rostelecom, a także rodzeństwo Maia i Alex Shibutani (USA), będą chcieli pokazać, że gdy Alex jest w lepszej formie to stać ich na wiele więcej. Pozostałe duety to: Nicole Orford / Thomas Williams (CAN), Xintong Huang / Xun Zheng (CHN), Xiaoyang Yu / Chen Wang (CHN), Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR) oraz gospodarze Cathy Reed / Chris Reed (JPN).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.