piątek, 2 listopada 2012

Cup of China 2012 - dzień 1.

Najlepsi w swoich programach/ tańcach krótkich byli: Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat para taneczna z Francji, Julia Lipnitskaia solistka z Rosji, Daisuke Takahasi solista z Japonii oraz para sportowa i gospodarze zawodów Qing Pang / Jian Tong z Chin.
Po tańcu krótkim prowadzą Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (FRA) przed Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) i Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS).

Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (FRA) zaprezentowali się do rytmów Polki (Gaite Parisienne by Jacques Offenbach) oraz Walca (Sous le ciel de Paris performed by Yves Montand). Za Twizzle, podnoszenie oraz pierwszą sekwencje kroków obowiązkowych przyznano im poziom czwarty, a za drugą sekwencję, a także kroki w rozdzieleniu poziom trzeci. Każdy z tych elementów nie uszedł uwadze sędziów, którzy przyznawali im dodatkowe punkty za jakość (+1,+2), ponad to ich komponenty oscylowały między ocenami 8,50, a 9,25. W sumie za short dance zdobyli 69.15 pkt. (video)

N.Pechalat/F.Bourzat

Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) uzyskali identyczne poziomy jak Francuzi, ale jakość wykonania nie wzbudziła zachwytu i sędziowie oszczędnie przyznawali punkty. Podobnie komponenty oceniono niżej niż u liderów, stąd ich obecny wynik - 65.59. (video)
Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) - zdobyli dwa poziomy czwarte (za Twizzle i podnoszenie), dwa trzecie (za pierwszą sekwencję kroków i kroki w rozdzieleniu) oraz poziom drugi, za drugą sekwencję kroków obowiązkowych. Patrząc na wyniki ze Skate America, poprawili Twizzle, ale straciła pierwsze sekwencja. Natomiast zdecydowanie przyłożyli się do komponentów, które wypadły nawet lepiej niż u Kanadyjczyków. W sumie mają 64.32 pkt. (video)

I jak na razie na Cup of China 2012 para Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) wyprzedza duet Rosyjski - Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev o 1,27 pkt. W Ameryce była podobna sytuacja, tyle że Kanadyjczycy byli lepsi w tej części, o 2,88 i w tańcu dowolnym Rosjanom udało się ich pokonać;). A jak będzie teraz?? Zważywszy, że Bobrova i Soloviev poprawili swój rekord sezonu i uzyskali 64.32 ;) a Weaver/Poje praktycznie powtórzyli swój wynik (65.59). A może to nie przesądza sprawy?

Duet Madison Chock / Evan Bates (USA) uzyskali 59.26 pkt i zachwycili synchronicznymi Twizzlami, podnoszeniem, czy obowiązkową sekwencją kroków (wszystko to na poziomie 4). Technicznie są bardzo blisko tych najlepszych. Jednak komponenty jakie zaprezentowali spowodowały, że Amerykanie w konsekwencji nie złamali granicy 60pkt. I jak na razie - po kompozycji Walca i Polki do muzyki Quidam from Cirque du Solel - zajmują miejsce czwarte.
Kolejne miejsca to: Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA/55.57), Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS/55.09), Xintong Huang /Xun Zheng (CHN/46.76) oraz Xiaoyang Yu / Chen Wang (CHN/42.97).

wyniki short dance

Czy to, że Julia Lipnitskaia (RUS) wyprzedza utytułowaną Mao Asadę (JPN) można nazwać sensacją? A może nie skoro różnice są niewielki, a obydwie zawodniczki są bardzo utalentowane. 
 Ponad to jeszcze mniejsze różnice dzielą kolejne zawodniczki tj. trzecią Mirai Nagasu (JPN/ 59.76),czwartą jest Kiirę Korpi(FIN/ 59.69) i piątą Zijun Li (CHN/ 59.21)

Julia Lipnitskaia (RUS) wyskakała czysto 3Lz+3T, 2A (z krawędzią w 3F były problemy). W Sabre Dance na pewno nie zawiodły piruety (poziom 4) oraz kroki (poziom 3). W sumie za swój SP uzyskała 63.06 pkt i jak na razie jest liderką.(video)

Mao Asada (JPN) ma punktów 62.89 i choć przegrała notą za technikę, w ocenie za komponenty nokautuje rywalki. :) Ponad to za elementy pozaskokowe przyznano jej same poziomy. czwarte. BRAWO. Asada dobrze spiasła się w 2A oraz 3Lo, szkoda, że kombinacja 3F+2Lo wyszła jej poza rotacją. (video)

Mirai Nagasu (USA) - w Downhill Special by Benny Goodman (video) - podobnie jak Asada czysto wykonała 3Lo oraz 2A, a dwa piruety uzyskały poziom 4. Natomiast Kiira Korpi (FIN) w The Girl With Flaxen Hair by Claude Debussy, (video) skoczyła również skoczyła 3Lo i 2A, ale słabsza kombinacja (3T+2T i jeszcze z błędem) obnizyła jej punkty za technikę, za to Finka zdeycodwanie nadrabia komponentami, a także za dwa piruety i kroki uzyskała aż trzy poziomy czwarte. Piątą jest Zijun Li (CHN), która swój program krótki (Czarne oczy) wykonała bez błędów a ponad to była  technicznie najmocniejsza (wśród tych pań z notą 59+), wyskakała 3T+3T, 3F oraz 2A, a za piruety przyznano jej poziom 4, jednak pozostała daleko w tyle jeśli chodzi o ocenę za komponenty.

Na dalszych miejscach są: szósta Amelie Lacoste (CAN), siódma Joshi Helgesson (SWE), ósma, Sofia Biryukova (RUS)dziewiąta Ying Zhang (CHN) i dziesiąta Bingwa Geng (CHN). 
Ciekawostką jest, że w pierwszej wersji na zawodach w Chinach miała wystartować Carolina Kostner (ITA), ale ostatecznie nie potwierdziła udziału, tłumacząc się (w wolnym tłumaczeniu) nie najlepszą dyspozycją.

wyniki solistek - short program

Czołówka solistów to przewidywalnie Daisuke Takahashi (JPN) na miejscu pierwszym. 
Za nim, to  też można było przypuszczać, że pojawi się wcześniej czy później Tatsuki Machida (JPN), ale że na trzecim będzie Sergei Voronov (RUS) to zakrawa na sensację ;).

W swoim shorcie Daisuke Takahashi (JPN) wykonał 4T niestety poza rotacją, 3Lz+3T i 3A, które wypadły bez zarzutu. A ponad to jego Rock'n'roll zawierał dwa poziomy 4 za piruety oraz dwa poziomy 3 za kroki i piruet w pozycji wagi. Ponad to komponenty oscylujące +- 9 dały mu aż 84.79 pkt. (video)
Nie wiele mniej bo 83.48 zdobył jego rodak Tatsuki Machida tym samym swój SP do F.U.Y.A by C2C wykonał lepiej o 7,7 pkt. niż na Skate America. Trzy poziomy czwarte (jedynie waga ma poziom 3),  czyste skoki (3A, 3F+3T, 3Lz) i komponenty od 7,5 do 8,5 dały mu podstawę do ataku na miejsce pierwsze.  A jeśli nie to i tak nie musi się obawiać zawodnika trzeciego, który traci do niego około 10 pkt. (no chyba, że Machida by nagle zapomniał jak się jeździ na łyżwach - a i takie "cuda " się zdarzają). (video)

Sergiei Voronov (RUS) uzyskał ich 73.58. Jego Russian Sailor Dance zawierał poprawnie wykonane skoki: 4T+2T, 3A oraz 3Lo. A piruet siadany uzyskał poziom 4 (pozostałe 3). I tak dawno zapomniany Sergei ma możliwość wywalczyć sobie podium, ale musi się postarać by utrzymać tą lokatę, bowiem następni czekają i atakują a nie mają tak ogromnych strat. (video)

A są to czwarty Adam Rippon (USA) - 71.81, piąty Nan Song (CHN) - 70.86, czy szósty Kevin Reynolds (CAN) - 69.87. 

Nie wiem co zrobi siódmy zawodnik Brian Joubert (FRA)  bo na razie traci sporo do liderów. Uzyskał zaledwie 63.27 pkt. i jest to dopiero miejsce siódme. Niestety kombinacja 3T+3T, ratowanie się przed upadkiem w 3A i nieregulaminowy skok podwójny (przypomnę może być to skok 3 lub 4) nawet jak jest Lutzem, dostaje minus 3 pkt. Także piruety na poziomie trzecim i kroki na poziomie drugim oraz tradycyjnie słabo ocenione komponenty (od 6 do 8.50 (ależ rozbieżność) nie przyniosły zbyt wielu punktów. (video)

Stawkę solistów zamykają gospodarze Yi Wang - 57.25 i Jinlin Guan - 55.97.


W konkurencji par sportowych dwa duet zaprezentowały programy godne mistrzów. Chociaż dzielą ich znaczne różnice punktowe, to zarówno Qing Pang / Jian Tong (CHN/68.57) jak i Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS/63.70) wykonali swoje shorty w odpowiednim, imponującym tempie oraz wypełnili je co do ostatniej sekundy. Nie pozostawiając żadnego miejsca wolnego.

Qing Pang / Jian Tong (CHN) - zaproponowali ogniste Paso Doble, a Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS) Blue Danube by Johann Strauss. 

Y.Kavaguti/A.Smirnov
Para Chińska Qing Pang / Jian Tong technicznie wykonała program bezbłędnie uzyskując trzy poziomy 4 (za podnoszenie, sekwencję kroków oraz kombinację piruetów). A ich 3T solo, potrójny twist (choć na poziomie drugim) oraz potrójny wyrzucany Rittberger nie pozostawiał cienie wątpliwości, że jest wykonany czysto i z lekkością. (video)

Para Rosyjska miała drobne usterki i sędziowie od razu je wyłapali. Nie zmienia to faktu, że ich podnoszenie i piruety uzyskały poziom 4. A potrójny twist zyskał poziom 3. Niestety sekwencję kroków wyceniono na poziom 2. Yuko Kavaguti i Alexander Smirnov podobnie jak liderzy wykonali 3T solo (tu wypadli w porównaniu z duetem Chińskim gorzej) i potrójnego wyrzucanego Loopa (natomiast tutaj lepiej) ;). (video)

Trzecie miejsce należy do Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN), którzy za Motley Crew by R. Beau uzyskali 59.12 pkt.Uzyskując dwa poziomy 4(poodnoszenie i piruety), ale także słabszym elementem pozostały kroki (poziom 1).

Zaraz za nimi z dorobkiem 57.89 są Cheng Peng / Hao Zhang (CHN) oraz duet Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS), który uzyskali 56.66 pkt. Tajże sprawa trzeciego miejsca pozostaje otwarta. 
A stawkę zamykają Wenting Wang / Yan Zhang (CHN) z dorobkiem 49.79.

wyniki par sportowych - short program

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.