sobota, 10 listopada 2012

Cup of Russia - dzień 2.


 W Rosji najlepszą solistką jednak nie Gracie Gold, a bardziej doświadczona Kiira Korpi (FIN) pozostałe złota bez zmian. Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) oraz Tessa Virtue/Scott Moir (CAN) świętują swoje drugie zwycięstwo. A  Patrick Chan (CAN) odczarował zły start w Kanadzie.
Panie zapewniły jak to zwykle bywa, wiele emocji. Wygrała Kiira Korpi (FIN) przed Amerykankami Gracie Gold i Agnes Zawadzki.
K.Korpi
Kiira Korpi (FIN) wykazała się ogromną walecznością i choć program nie był pozbawiony  błędów (szczególnie w Rittbergerach) to i tak z większości wyszła obronną ręką / łyżwą. Tradycyjnie zachwycała komponentami i w szczególności brawa dla tego, kto ułożył jej choreografię do Once Upon a Time in America by Ennio Morricone. Bardzo rzadko spotyka się by zawodnik tak współgrał z muzyką, a  Kiira zrobiła to po mistrzowsku. Dlatego też nie dziwi wysoka ocena 115.65, a łącznie 177.19.

Nie bez walki młodziutka Gracie Gold (USA) oddała zwycięstwo. Technicznie zachwyciła 3Lz+3T, czy piruetami na poziomie 4, ale 3F niestety skakała ze złej krawędzi. jej wynik z programu dowolnego to 112.87, to jak na debiutantkę w seniorach, niebywałe i nieprawdopodobne :). W sumie na Cup of Russia uzbierała na rekord sezonu 175.03.

Nie najlepsza w programie dowolnym (106.43) Agnes Zawadzki (USA) utrzymała swoją pozycję, bo wynik166.34 o ułamki punktów uratował jej brązowy medal. W Rhapsody in Blue by George Gershwin, miała problemy ze skokami, ale 3Lz solo czy w kombinacji 2Lz+ 2T skacze bez zarzutu (chociaż planowała za pewne 3Lz+2T) na uwagę zasługują także piruety oceniono na poziom 4 oraz trójkombinacja 2A+2T+2Lo. Reasumując technicznie nie jest najgorze, ale musi popracować nad komponentami (55.33). 

Bo kończąca zawody na miejscu czwartym Kanako Murakami (JPN) w samym programie dowolnym była nieco lepsza od Zawadzki, a już na pewno w części za komponenty (56.34). W sumie awansowała i z notą 166.34 uplasowała się tuż za podium.

A trzy reprezentantki Rosji  tj. Adelina Sotnikova (157.98), Alena Leonova (157.27) i Polina Korobeynikova (153.32) zajęły kolejne miejsca.T.Volosozhar/M.Trankov
Już bez większych niespodzianek Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) wygrali w konkurencji par sportowych. Pomimo, że nie zbyt udała im się kombinacja 3S+1T i  3T solo oraz 3 wyrzucany loop miały przygody  ( i minus 2 pkt) - to w sumie i tak pobili swój rekord sezonu, który wynosi teraz - 132.79 pkt., a to za sprawą elementów poza skokowych na poziomie 4 (twist mia poziom 3) oraz wspaniałych komponentów, głównie choreografia do Violin Muse budzi zachwyt. I tak po dwóch częściach konkurencji uzyskali notę 207.53.

Duet Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS), jako że startuje po raz pierwszy w tym sezonie opiszę szczegółowiej ich Spartacus by Aram Khatchaturian. Zacznę od tego, że nie było to najlepsze wykonanie, a i tak uzyskali 125.06 pkt, to ile otrzymają jak wykonają go bezbłędnie? Szczególnie zachwycili komponentami (63.94), a w ramach obowiązkowych elementów ich program zawiera 3T, sekwencję podwójnych Axli a skoki wyrzucane to 3 Flip i 3 Rittberger(dziś udał się tylko Rittberger), za elementy poza skokowe przyznawano im poziom 3, a ich jak zawsze wspaniałe podnoszenia poziom 4, tzn. dwa z nich bowiem w jednym przydarzył im się jakiś "wypadek" przy pracy i nie dość, że to był poziom drugi, to jeszcze odjęto im za jakość wykonania. Ale może w przyszłości będzie to poziom 4? Łącznie za dwa występy mają na swoim koncie 191.08 pkt. i jest to ich obecny rekord sezonu.


Dzielnie o lepszą lokatę walczyli Caydee Denney/ John Coughlin (USA) i po słabszym występie Rosjan mieli nadzieje na awans. Stało się inaczej, ale 120.19 i ewidentna poprawa jakości programu wróży im powodzenie. Technicznie wypadli o ułamki pkt lepiej niż Vera i Yuri, szczególnie w elementach skokowych, które wykonywali bez większych potknięć. Łączny wynik 179.21 ugruntował ich trzecią lokatę.Patrick Chan (CAN) najlepszy wśród solistów - wygrał zarówno w programie krótkim jak i dowolnym (176.91), w którym popisał się - w szczególności - dwoma 4T (jednym solo, a drugim w kombinacji z 3T). Ponad to sędziom oceny jakości, podobało się praktycznie wszystko (nawet trójkombinacja ze skokiem pojedynczym 3F+1Lo+2S)tak więc przyznali mu punkty in plus. Podobnie wyglądała sprawa wśród komponentów. Może i wykonanie La Boheme miała swoich rywali pod względem techczniym, jednak nota 92.70 za komponenty nie miała sobie równych.(video)
I tak na zawodach w Rosji Kanadyjczyk zdobył 262.35.

Na miejscu drugim uplasował się (będący w swych programach trzecim) Takahiko Kozuka (JPN) z dorobkiem 153.65 - za program dowolny oraz 229.99 za obie części konkurencji. Nie obyło się bezbłędów, ale zdecydowanie wybronił się elementami poza skokowymi, a także komponentami, za które uzyskał blisko 80 pkt.

Z miejsca szóstego na podium (tj. na miejsce trzecie) awansował Michal Brezina (CZE) z dorobkiem 224.56pkt. Sam program dowolny do muzyki Untouchables zdobył tych punktów 150.73 - jako czwarty program zawodów. Michal Brezina podjął próbę 4T, jednak zakończoną upadkiem, a późniejsza próba skończyła się na Salchowie podwójnym. Niemniej jednak Czech skoczył siedem skoków potrójnych, a także uzyskał poziom 4 za piruet poprzedzony skokiem do piruetu siadanego.

Konstantin Menshov (RUS) pomimo udanego 4T oraz czterech innych skoków potrójnych, a także dwóch piruetów na poziomie 4, zafundował sobie kilka błędów i jego kompozycja utworów Rene Aubry uzyskała 146.99, co okazało się za mało na podium. I tak z dorobkiem 223.72 spadł na miejsce czwarte.

Kolejny interesujący awans należy do zawodnika Japońskiego. Nobunari Oda awansował z miejsca ósmego na piąte (217.92) , a sam program dowolny był drugim programem zawodów (154.74).

Nadzieja Rosji Artur Gachinski, powrócił do wywiadu z wampirem, jednak skończył się on na miejscu siódmym z dorobkiem 209.84.

Wyniki programu dowolnego solistów>>>
Wyniki solistów>>>

U par tanecznych na podium bez zmian!!!

Miejsce pierwsze:  
T.Virtue/S.Moir
Tessa Virtue/Scott Moir (CAN) nie przestają zadziwiać, gdy tylko pomyśli się, że osiągnęli mistrzostwo nie do pokonania, oni przekraczają kolejną granicie swoich i jakichkolwiek możliwości. Tym razem nie pokusili się na spokojny romantyczny utwór, ale energetyczną  Carmen.
Tessa przez większość programu wykonuje nieprawdopodobne ewolucje i im bliżej końca tym są one wymyślniejsze i nie da się ukryć bardziej niebezpieczne. Zapewne dlatego tak emocjonujące i energetyczne. Dziś za swój taniec dowolny uzyskali 103.34 (w komponentach dwie 10-tki), chociaż nie wiem co sędziowie chcieli pokazać, bo dwoje z nich doszukali się jakiś błędów i przyznali im -1 w jakości wykonania. Bądź co bądź w sumie uzyskali 173.99 i jest to ich druga wygrana a i drugi złoty medal dla Kanadyjczyków na Cup Of Russia.

Miejsce drugie: 
E.Ilinykh / N.Katsalapov
Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) zaprezentowali się po raz pierwszy na zawodach z cyklu Grand Prix 2012/2013 i ich The Ghost uzyskał 92.76. Elena niespodziewanie upadła, ale na szczęście oprócz -1 pkt, nie odbiło się to na żadnym z elementów. Za pięć z nich uzyskali poziom 4, a za sekwencje kroków i jedno z pierwszych podnoszeń poziom 3. Bardzo możliwe, że za ten dziwny upadek (wyglądało jakby się Elena po prostu potknęła), mogli stracić na ocenie za komponenty.
Ich  propozycja na ten sezon jest bardzo śmiała jeśli chodzi o  poddawanie się ocenie u czasem skostniałych sędziów. Rosjanie wykorzystali nie tyle wokal, co dialogi z filmów oraz Elena odzwierciedlała główną bohaterkę (pod względem kostiumu i makijażu) nie przesadzając z teatralnym outfitem.

Miejsce Trzecie:
Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS), chociaż ich program dowolny zyskał mniej punktów niż demoniczny program starszej siostry Ruslana tj. duetu Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER), to i tak ich pokonali łączna notą.
Wracając do Rosjan, może byłoby więcej gdyby nie to poważnie wyglądające  zawahanie się Ruslana w ostatnich sekundach programu, a które niby szczęśliwie nie skończyło się upadkiem (jednak minus 1 pkt jak za upadek mają) no i w odróżnieniu do przypadku Eleny, oni mieli ten błąd w elemencie i tak za choreograficzną sekwencję, poodejmowano im punkty. Jednak pomijając tą przygodę młodzi Rosjanie wybrali ambitną muzykę, jakże nie łatwą do interpretacji i oddania jej charakteru tj. Spiagge lontane by Sergio Cammariere. W tym swoim tańcu uzyskali pięć poziomów 4, choć nad komponentami trzeba popracować. W konsekwencji uzbierali za ten program 84.23pkt i w sumie 145.08


Maia i Alex Shibutani (USA) utrzymali swoją czwartą lokatę, jednak w pewnym momencie Alex doznał kontuzji nogi (wg Maii - był to skurcz mięśnia) i musieli na chwilę przerwać występ. Ich ogólny wynik to 140.91 pkt.

Propozycja dobrej zabawy zaproponowana przez Niemiecki duet Nelli Zhiganshina / Alexander Gazs. Ich łączny wynik to 140.54 i piąte miejsce na Cup of Russia.
Wyniki tańca dowolnego par tanecznych>>>
Wyniki par tanecznych>>>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.