środa, 14 listopada 2012

Przed TEB 2012


Coraz bliżej Finału Grand Prix i coraz mniej czasu by zdobyć cenne punkty. Dla wielu będzie to decydujące starcie, bo tylko podium (i to jeszcze pierwsze lub drugie miejsce) zdecyduje o uczestnictwie w finale. Patrząc na cały cykl na finał mają szanse zawodnicy, którzy nie dość, że występują po raz drugi, to jeszcze mają na swoim koncie udany start - zakończony obecnością na podium.

Dla pozostałych zawodników, będą to zawody honorowe i tak jak np. Brian Joubert (FRA), czy  Elizaveta Tuktamysheva (RUS) nie mając możliwości na Finał mogą zaimponować zwycięstwem.

Soliści

Biorąc pod uwagę, że na NHK będą startować lepsi, to Florent Amodio (FRA) czy Jeremy Abbott (USA) przy zwycięstwie mogą liczyć na listę rezerwową. Natomiast wspomniany Brian Joubert (FRA) tylko i aż na zwycięstwo. 
Pozostali panowie raczej do Sochi nie pojadą:
Jinlin Guan (CHN)
Nan Song (CHN)
Tomas Verner (CZE)
Chafik Besseghier (FRA)
Takahito Mura (JPN)
Johnny Weir (USA)


Solistki

Największe szanse ma zwyciężczyni Skate America Ashley Wagner (USA). Nie bez szans są Julia Lipnitskaia (RUS), czy Christina Gao (USA). Słabo wygląda sytuacja u Elizavety Tuktamyshevej (RUS), a teoretycznie bez szans na finał pozostają:
Elena Glebova (EST)
Lena Marrocco (FRA)
Mae Berenice Meitte (FRA)
Jenna Mccorkell (GBR)
Polina Korobeynikova (RUS)
Joshi Helgesson (SWE)


Pary Sportowe

Największe szanse na finał: Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) i to niemal pewne, że im się uda. Obok nich powalczą jeszcze Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN) i Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS).
Małe szanse:
Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS)
Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA)
Delikatnie rzecz ujmując - zbyt małe szanse;) mają:
Vanessa James / Morgan Cipres (FRA)
Cheng Peng / Hao Zhang (CHN)
Daria Popova / Bruno Massot (FRA)


Pary Taneczne

Jeśli wygrają (a to niemal pewne) lub staną na podium do finału wejdą Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA). Nie bez szans pozostają: Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA).
Nie wierzę, żeby sytuacja się tak zmieniła i duet Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko (RUS) "zmieścił się" do pierwszej szóstki.
A podziwiać będziemy jeszcze inne duety:
Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE)
Piper Gilles / Paul Poirier (CAN)
Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA)
Ekaterina Pushkash / Jonathan Guerreiro (RUS)
Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA)

TEB na Facebook'u >>>
lub
Na oficjalnej stronie zawodów >>>Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.