poniedziałek, 19 listopada 2012

Po zawodach we Francji

Na zakończonym Trophee Erick Bompart Brian Joubert (FRA) nie zdołał wywalczyć podium. Po pierwszej części zmagań był na miejscu trzecim i tracił do drugiego Takahiko Mury (JPN) zaledwie 1,19 a do lidera Jeremiego Abbotta (USA) 5,72. Niestety program dowolny zawierał kilka niepowodzeń i tak ostatecznie z dorobkiem 210.16 Brian zawody zakończył na miejscu czwartym.

Ostatecznie konkurencję solistów wygrał Takahiko Mura (JPN) z dorobkiem 230.68. Japończyk zaprezentował wysokie umiejętności i choć jego programy były klasyfikowane na miejsce drugie to ogólny dorobek pozwolił osiągnąć zwycięstwo.
Na miejscu drugim zawody zakończył Jeremy Abbott (USA), który po słabszym programie dowolnym utracił pozycję lidera. Jego wynik z obu części konkurencji to 227.63.
Na miejscu trzecim uplasował się Florent Amodio (FRA) i może ta pozycja nie wzbudzałaby zaskoczenia gdyby nie fakt, że Florent awansował z miejsca 7. Jego short był katastrofalny, ale już program dowolny był najlepszy wśród rywalizujących. I tak Amodio uzbierał 214.25 pkt.

Solistki to przede wszystkim zwycięstwo Ashley Wagner (USA/190.63). Chociaż w programie krótkim zajmowała miejsce drugie, to doświadczenie pozwolił jej odnieść zwycięstwo nad dwoma młodziutkimi Rosjankami. Bowiem Elizaveta Tutktamysheva (179.62) i Julia Lipnitskaia (179.31) ostatecznie zajęły miejsce drugie i trzecie. Gdzie Elizaveta może cieszyć się z awansu, z miejsca trzeciego na drugie, to Julia musi czuć zawód, że nie obroniła pierwszej lokaty jaką zajmowała po programie krótkim.

Wśród par sportowych Yuko Kvaguti/Alexander Smirnov (RUS) uzyskali 187.99 pkt i tym samym wygrali swoją konkurencję. Duet ten był najlepszy w programie krótkim jednak w samym programie dowolnym to Meagan Duhamel/Eric Radford (CAN) zaprezentowali się lepiej. Kanadyjczycy w sumie zgromadzili 186.71 pkt i miejsce drugie.
Na trzecie z czwartego awansowali Stefania Berton/Ondrej Hotarek (ITA). Co ciekawe ich program dowolny (choć zachwycający pod względem choreografii) zajmował by dopiero miejsce piąte, ale suma punktów tj. 169.49 dał im brązowy medal.

W parach tanecznych bez wątpienia to Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat (FRA) królowali na tafli. Na zawodach we Francji uzyskali 168.90 pkt i już myślą o Finale. Duet Anna Cappellini/Luka Lanotte (ITA) w short dance byli zaledwie o ułamki punktów gorsi od Francuzów, jednak nieszczęśliwy upadek Luki podczas kręcenie Twizzli w programie dowolnym kosztował ich ogromne straty. Stracili tak wiele, że nie zostały im zaliczone te nieszczęsne Twizzle. Ich łączny wynik to 153.29.
Trzecie miejsce należy do Rosjan i tak duet Ekatarina Razianova/Ilia Tkachenko (RUS) z dorobkiem 146.03.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.