piątek, 9 listopada 2012

Cup of Russia - dzień 1.Najlepsi po shorice to niespodziewanie Gracie Gold (USA), przewidywanie Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) oraz Tessa Virtue/Scott Moir (CAN), a wśród panów Patrick Chan "odzyskał" tytuł lidera.Dziś będzie technicznie i komponentowo (nie ma takiego słowa, ale mi tu pasuje ;)), czyli rozłożenie wyniku z programu dowolnego na dwie części oceny :).
Solistki
Gracie Gold (USA) prowadzi w pierwszym dniu zmagań z poprawionym wynikiem sezonu, który teraz wynosi 62.16. Zdecydowanie lepiej wypadła pod względem technicznym i uzyskała 34.92 pkt. W swoim programie wykonała przyzwoicie kombinację 3F+3T oraz 3Lz i 2A. Natomiast nieco mniejsza poprawa przypadła na komponenty tj. uzyskała za nie 27.24 pkt. Mam tu na uwadze porównanie ze startem w Kanadzie, gdzie w shorcie jej wynik wynosił 52.19. (video)

Kiira Korpi (FIN) startowała w Chinach, zaledwie tydzień temu, a i tak poprawiła swój rekord. 31.51pkt. za technikę oraz 30.04 za komponenty (najwyższa ocena wśród startujących pań) dała jej w sumie 61.55 pkt i jak na razie pozycję drugą. (video)

Chociaż Agnes Zawadzki (USA) traci ułamki punktów do Finki. Wynik 60.18 pkt za short do ścieżki dźwiękowej z Sex and the City - w odniesieniu do umiejętności Kiiry Korpi - składa się z lepszej techniki (33.01), ale słabszych komponentów (27.17) . Dla Agnes był to pierwszy start i jak na razie bardzo udany, bezbłędnie wyskakała 3Lz, kombinację 3F+3T oraz 2a, a za piruet z odchyleniem tułowie przyznano poziom 4. (video)
 

Alena Leonova (RUS) z wynikiem 58.85 oraz Adelina Sotnikova (RUS) z 57.11 punktami po programie krótkim muszą zadowolić się miejscami poza podium. Na ich szczęście równice nie są przytłaczające więc jak to u pań już bywa nawet Kanko Murakami (JPN) z dorobkiem 56.78 może namieszać w stawce.
WYNIKI po SHORT PROGRAMIE SOLISTEK tutaj>>>


Pary sportowe

Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) przy takim układzie par, rywalizowali sami ze sobą. Zdecydowanie poprawili swój rekord sezonu i ustalając go na poziomie 74.74. Za swój Love Theme, wykonany zgodnie z muzyką bardzo sensualnie zgromadził, aż 38.86 za technikę oraz 35.88 za komponenty :). Szczególnie mogą się cieszyć, że za  potrójnego twista przyznano im poziom 4 (podobnie jak za kroki, piruet i podnoszenie) (video)

Drugi duet po programie krótkim Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS) także nie mają równych przeciwników bo ich wynik 66.02 plasuje ich daleko za Tatianą i Maximem, a znacznie wyżej niż trzecią parę Caydee Denney/ John Coughlin (USA), która za swój SP uzyskała notę 59.02.
Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS). Dla nich to pierwszy start w cyklu Grand Prix 2012/2013 i od razu wielce udany dlatego kilka słów więcej o nich. Swój SP wykonali do muzyki Liebestraum by Franz Liszt, w której technicznie wypadli na ocenę 34.72 natomiast za komponenty uzyskali 31.30 pkt. W ocenie za technikę, nagromadzili punktów za trzy poziomy 4 (za piruety, kroki i podnoszenie). Nieco mniej bo poziom 2 za spiralę śmierci i potrójnego twista. Trochę błędów mieli w 3T solo, ale potrójny wyrzucany Loop wypadł już poprawnie. (video)

Caydee Denney/ John Coughlin (USA) tym razem o ułamki punktów gorzej niż ich rekord sezonu. Technika wypadła na 31.83pkt. a komponenty na poziomie 27.19. (video)

WYNIKI po SHORT PROGRAMIE PAR Sportowych tutaj>>>

Soliści
Patrick Chan (CAN) - choć nie bez problemów pobił swój rekord sezonu i za short uzyskał 85.44. W skład której wchodzi technika na 41.62pkt oraz komponenty na punktów 43.82. Jego kombinacja 4T+1T nie została doceniona, bowiem ten 1T to tak niezgodnie z regulaminem ;). (video)

Bardzo dobrze zaprezentował się Konstantin Menshov (RUS), który wykonał wszystko w zgodzie z regulaminem i za technikę otrzymał najlepsza notę - 42.51.W swoim programie do muzyki "Pina" wykonał 3A, kombinację 4T+3T oraz 3Lz. Słabsze komponenty (34.22) nie pozwoliły mu pokonać Chan'a. W sumie Rosjanin ma 76.73 pkt. (video)
Zaraz za Menshovem jest Takahiko Kozuka (JPN) z dorobkiem 76.34, a trzeba dodać, że to nie była jego najlepsza dyspozycja. Za technikę uzyskał 37.99, a za komponenty 38.35. Solidnie oddalając się od swojego rekordu sezonu ze Skate America tj. 85,32. Także można podejrzewać, że jesli Kozuka odnajdzie lepszą formę to awansuje na miejsce drugie.(video)
Bardzo dobrze wypadł też Zhan Bush (RUS), który uzyskał w swoim debiucie 74.50, natomiast dla Artura Gachinskieg (RUS) wynik 74.07 to baaardzo słabo. Nie wiele mniej bo 73.83 uzyskał Michal Brezina (CZE), dla niego taki wynik też jest rozczarowujący.


WYNIKI po SHORT PROGRAMIE SOLISTÓW tutaj>>>


Video SP - SOLISTÓW
 


Pary taneczne
Oczywiście to Tessa Virtue i Scott Moir (CAN) wiodą prym i ich 70.65 pkt. To zdecydowanie lepszy wynik niż ten z Kanady. Tym razem technika zyskała 33.15 pkt, gdzie obowiązkowe sekwencje kroków oceniono na poziomie 2 i 3, a Twizzle i podnoszenie na poziomie 4. Dodatkowo komponenty to aż 37.50 pkt. (w tym trzy "10"). I w tej części oceny nie mają sobie równych.

Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) to druga para wieczoru. Ich Andijan Polka uzyskała 65.70 pkt. I w częsci za technikę pojawiła się nota 31.72 natomiast w komponentach przyznano im 33.98. Patrząc na technikę, tych zawodników program oceniono na te same poziomy co program Kanadyjczyków. Uzyskali niższe oceny za jakość ich wykonania i komponenty. Ale być tak blisko mistrzów, to jest nie lada wyczyn.

I chyba dużym zaskoczeniem jest duet Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS) będący na miejscu trzecim z dorobkiem 60.85. Tydzień temu w Chinach mieli ich zaledwie 55.09. Co za poprawa!!! W każdym segmencie oceny poprawili się o +- 2 punkty. Bo technicznie wypadli na 31.93, a w komponentach na 28.92. Teoretycznie ich prgoram był trudniejszy i za obowiązkowe sekwencje kroków przyznano im poziom 4 i 3. Jednak sedziowie nie byli zbyt hojni w ocenie za ich jakość.

Natomiast rodzeństwo Maia i Alex Shibutani (USA) zajmują miejsce czwarte z oceną 58.26 pkt. I jak podejrzewam nie jest im do śmiechu.

WYNIKI po SHORT PROGRAMIE PAR Tanecznych tutaj>>>


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.