sobota, 3 listopada 2012

Cup of China 2012 dzień 2.


Trzecie zawody z cyklu Grand Prix zostały zakończone. Najlepiej spisali się reprezentanci Japonii wygrywając w dwóch konkurencjach tj. solistek -  Mao Asada  oraz  solistów - Tatsuki Machida. Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat (FRA) oraz Qing Pang/Jian Tong (CHN) to najlepsze pary.

M.Asada
Mao Asada (JPN) pokonała Julię Lipnitskaie (RUS) i wygrała Cup of China z dorobkiem 181.76. A na trzecie miejsce awansowała Kiira Korpi (FIN).

Mao Asada (JPN) choć w nie najwyższej "technicznej" formie, swój program dowolny do baletu - "Jezioro Łabędzie" - Piotra Czajkowskiego, zdecydowanie wygrała komponentami. Od umiejętności łyżwiarskich, przez elementy łączące, wykonanie, choreografie na interpretacji kończąc nie miała sobie równych. Ponad to za swoje piruety otrzymała poziom 4, a za kroki 3. W sumie 118.87pkt jakie zdobyła dało jej prowadzenie. (video)

Julia Lipnitskaia (RUS), choć pod względem technicznym zbliżyła się do Japonki, to w drugiej ocenie zdecydowanie nie mogła jej dorównać. Ta zawodniczka nie miała najlepszego dnia pod względem skokowym, a i kombinacja piruetów otrzymała tylko poziom 1 (za dwa pozostałe 4-ty). W konsekwencji za program dowolny (Dziadek do orzechów) uzyskała 114.86 pkt, a za całość 177.92. (video)

Kiira Korpi (FIN) - można by rzec, że wygrała tą wewnętrzną konkurencję 59 punktów plus... i w konsekwencji brązowy medal. W Once Upon a Time in America by Ennio Morricone zaprezentowała doskonałe elementy poza skokowe, ze które otrzymała poziom 4. Jej wynik z programu dowolnego to 110.17, a w sumie 169.86. (video)

U panów, też nastąpiła zamiana miejsc i wygrał Tatsuki Machida (JPN) przed Daisuke Takahashi(JPN). Natomiast Sergei Voronov (RUS) szczęśliwie zachował swoją trzecią lokatę.

Tatsuki Machida (JPN) - na zawodach w Chinach zyskał nowy rekord sezonu, który wynosi teraz 236.92. W swoim programie dowolnym Firebird by Igor Stravinski, popisał się siedmioma czystymi skokami potrójnymi (i niestety upadkiem przy 4T), a także skok do piruetu siadanego i ich kombinację otrzymał poziom 4. I tak uzbierał sobie153.44pkt. (video)

Daisuke Takahashi (JPN) - choć zaplanował dwa poczwórne skoki, zarówno przy pierwszym (solo) otaz tym  który miał być w kombinacji, zabrakło mu rotacji i wylądował na dwie nogi. A przy 3Lo zaliczył upadek. Jego atutem w I Pagliacci by Ruggero Leoncavallo były elementy poza skokowe na poziomie 4 oraz zdecydowanie wyższa ocena za komponenty, nawet wyższa niż u zwycięzcy Tatsuki. Jego program dowolny otrzymał 146.96pkt i w sumie 231.75 nie pozwoliło mu utrzymać pierwszej pozycji jaką wywalczył w SP. (video)

Sergei Voronov (RUS) - w ogólnej ocenie tj.217.61 traci sporo do wyprzedzających go rywali, ale nad niżej sklasyfikowanymi zdecydowanie zyskuje na przewadze. Jego wynik z programu dowolnego to144.03 czyli o blisko 2 pkt mniej niż uzyskał Takahashiego. Sergei w Romeo and Julii by Nino Rota, wyskakał pięć czystych skoków potrójnych, słabszego 4T i w miarę przyzwoitą trójkombinację składającą się ze skoków podwójnych (2A+2T+2T). A jego elementy poza skokowe otrzymały same poziomy trzecie. (video)

I jeszcze wspomnę, że Brian Joubert (FRA) - wycofał się z zawodów, z powodu choroby. A Nan Song (CHN) po nieszczęsliwym zderzeniu z Adamem Ripponem (USA) podczas rozgrzewki nie był w stanie stanąć do rywalizacji (video)

program dowolny

N.Pechalat/F.Bourzat
Pary taneczne, też miały swoje zmiany, ale liderami i zwycięzcami pozostali Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (FRA). Później historia ze Skate America się powtórzyła i duet Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) wyprzedził parę Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN).

Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (FRA) - w mieszance utworów Rolling Stones za sześć elementów uzyskali poziom 4, a za dwie sekwencje kroków poziom 3. Ponad to dodając punkty za jakość wykonania oraz zachwycając się komponentami i oceniając je na poziomie +- 9 ba nawet pojawiła się jedna "10" - mozna było się spodziewać, że złamią barierę 100 punktów. I tak za swój FD uzyskali ich 100.58, a po dwóch częściach konkurencji mają ich 169.73 :) (video)

Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) - choć uzyskali mniej za FD niż w Ameryce bo 95.14 to i tak zdołali pokonać Kanadyjczyków. W programie Man With a Harmonica zyskali sześć poziomów czwartych, a jedynie za kroki przyznano im poziom 2 (w USA mieli 3). W sumie ich wynik to 159.46 pkt. (video)

Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) - za FD zgromadzili 93.38 i choć za wiele elementów uzyskali poziom 4, to jednak sekwencja kroków po kole na poziomie trzecim, a także kombinacja piruetów oraz druga sekwencja kroków na poziomie drugim zburzyła ich silną pozycję. Pomimo, że poprawili wynik z USA to jednak 158.97 było o ułamki za słabe na Rosjan. Ich podkład muzyczny to - Humanity in Motion by Nathan Lanier. (video)


W konkurencji par sportowych wygrali Qing Pang/Jian Tong (CHN) przed Yuko Kavaguti/ Alexander Smirnov (RUS), a na miejsce trzecie awansował drugi z duetów Rosyjskich, czyli Ksenia Stolbova / Fedor Klimov.

Wczoraj było pięknie, a dziś każdy z duetów (mówiąc kolokwialnie) mniej lub bardziej się posypał. Bo Qing Pang/Jian Tong (CHN) na początku wykonali sekwencję tylko pojedynczych Axli (?) i w zasadzie wszystko byłoby pięknie (np. czysty 3T, czy kończące podnoszenia z poziomu 4), gdyby uznano im ten piruet, zaraz po spirali śmierci, a tak to mają puste miejsce (w USA nie zaliczyli spirali śmierci). Tym razem ich Variations on an original Theme Enigma by Edward Elgar to wynik - 120.25pkt. i w sumie para na koniec zawodów uzyskała ich 188.82, no bądź co bądź nowy rekord jest ;)

Yuko Kavaguti/ Alexander Smirnov (RUS) - startujący po raz pierwszy w tym sezonie za swój program dowolny zdobyli 119.83 pkt. I niestety za cztery elementy odjęto im za jakość wykonania (tj. za 3T+2T, 3STh, za potrójnego twista oraz 2A). Na szczęście ich February by Leonid Levashevich zawierał także elementy poprawne, czyli kombinacje piruetów i podnoszenia na poziomie 4,oraz potrójnego wyrzucanego Rittbergera. Za obie części konkurencji zgromadzili 183.53 i cenne punkty Grand Prix za miejsce drugie. (video)

Trzecim duetem okazali się Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS/172.55) wyprzedzając zaledwie o ułamki punktów duet Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN/172.36), którzy zajęli ostatecznie miejsce czwarteKsenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) swój program dowolny wykonali w podobnym klimacie jak program krótki. Czyli do ścieżki dźwiękowej Rodzina Adamsów (w programie krótkim towarzyszyła im muzyka z filmu "Wywiad z wampirem"). Na ich korzyść przemówiła kombinacja 3T+2T+2T, a także 2A i potrójny wyrzucany Salchow w drugiej części programu, ponad to kombinacja piruetów uzyskała poziom 4. Ocena za technikę i komponenty ukształtowała się na podobnym poziomie (ok 58 pkt). Z czego wynika, że technicznie byli mocniejsi (mało, ale zawsze) od Yuko i Alexandra. Łącznie za ten program otrzymali 115.89 pkt. A ich wynik końcowy to 172.55. (video)

program dowolny

Video Cup of China 2012 SP& FP

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.