sobota, 8 grudnia 2012

Cztery złota dla Rosji - Finał Junior Grand Prix

Na zakończonych zawodach z cyklu Grand Prix 2012 przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie, dla juniorów przebiegło pod znakiem zawodników Rosyjskich (dla Seniorów już niekoniecznie).

I tak wśród solistów ogromną radość gospodarzom przyniósł Maxim Kovtun (RUS), który stał się zwycięzcom w Finale Junior Grand Prix. Kolejnym szczęściem dla Rosjan była ich wygrana w konkurencji par tanecznych. Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS) wygrali, ponad dziesięciopunktową przewagą nad drugimi Francuzami. W solistkach nie dość, że Elena Radionowa (RUS) nie pozwoliła odebrać sobie pozycji liderki, to jeszcze Anna Pogorilaya (RUS) wywalczyła brąz. A już na sam koniec Rosja pogrążyła się w euforii, gdy aż trzy pary sportowe zajęły medalowe pozycje. Lina Fedorova / Maxim Miroshkin (RUS), Vasilisa Davankova / Andrei Deputat (RUS) oraz Maria Vigalova / Egor Zakroev (RUS) stanęli na podium Finału Junior Grand Prix 2012 w Sochi.