poniedziałek, 17 grudnia 2012

Po Mistrzostwach 3 Narodów


Złoto dla Agaty Kryge oraz duetu  Marcelina Lech  / Jakub Tych. 
Srebro dla Maryny Koziny / Janusza Karwety i pary tanecznej Alexandra Zorygina / Maciej Bernadowski.
A także brąz wywalczył Patrick Myzyk oraz para taneczna Justyna Plutowska / Piotr Gerber.Najlepszą solistką na trzy narody to Agata Kryger (POL), która wygrała zawody z dorobkiem 123.22 pkt. Na podium stanęła także reprezentantka Słowacji Nicole Rajicova (122.53) oraz reprezentantka Czech Laura Raszykowa (117.42).

Agacie należą się gratulacje ponieważ awansowała z miejsca czwartego (jakie zajmowała po programie krótkim). Jej program dowolny był drugim programem zawodów (82,58 pkt), ale nie zmienia to faktu, że z powodzeniem wykonała trójkombinację 3T+2T+2Lo, kombinację 2A+2T czy 2A solo. Najlepszym programem dowolnym był ten wykonany przez Słowaczkę - Nicole Rajcovą - która na miejsce drugie awansowała aż z szóstego. Choć program nie był najlepszy pod względem skoków, to Nicola zyskała notą za komponenty. Laura Raszykowa zaprezentowała technicznie znacznie łatwiejszy program od Polki czy Słowaczki, ale wykonała go w miarę czysto dzięki czemu utrzymała się na pozycji medalowej.

Pozostałe nasze reprezentantki to: na miejscu 9 - Aneta Michałek i dorobkiem 93,97, na 10 - Marta Olczak (77,62) oraz na 12 - Urszula Reszka (66,61).

Wśród Solistów zwycięzcą zarówno w programie krótkim jak i dowolnym okazał się Tomas Verner (CZE). Jego wynik z mistrzostw Trzech Narodów to 229.55 pkt. Na miejscu drugim uplasował się jego rodak Pavel Kaska (182.95) a na najniższym stopniu podium nasz Patrick Myzyk (173.70).
 
Z zawodów wycofał się Michal Brezina, który po programie krótkim zajmował miejsce drugi, gdy by nie to Czesi zdobyli by całe podium.
 
Tomas Verner (CZE) poza małymi wpadkami (w 4T, 3T, 3A+) program dowolny wykonał czysto i jak zwykle wciągnął publikę do wspólnej zabawy. A swoboda z jaką prezentuje się Czech znajduje odzwierciedlanie w wysokiej ocenie za komponenty. Patrick Myzyk może być dumny ze swojego programu dowolnego, gdyż to co miał zaplanowane ( tj. 3F+2T, 3Lz+2T, czy 3T+2T oraz gamę skoków solo - 2A, 3T, 3Lz) wykonał całkiem przyzwoicie i poprawnie.

Zawody wzbogaciły dwie Polskie pary sportowe, gdzie Marcelina Lech i Jakub Tych wywalczyli złoto (100,77) przed duetem Maryna Kozina / Janusz Karweta (93,76). Szkoda tylko, że obydwóm parom przydarzyło się wiele błędów w elementach skokowych, co nie wróży oszałamiających sukcesów na arenie światowej. Bądź co bądź Marcelina i Jakub podjęli próbę skakania trójkombinacji, a Maryna i Janusz zachwycili wspaniałymi piruetami.

Na tafli w konkurencji par tanecznych stanęło pięć par ( 3 z Polski i 2 z Czech). Zwyciężyli nasi sąsiedzi Lucie Mysliveckova / Neil Brown (CZE) z dorobkiem 125.05. Nie wiele mniej osiągnęły nasze dwa duety tj. drugi Alexandra Zorygina / Maciej Bernadowski (121.73) oraz trzeci Justyna Plutowska / Piotr Gerber (120.56).

Szczegółowe Wyniki zawodów na stornie internetowej TUTAJ
Video z programami wszystkich zawodników TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.