poniedziałek, 10 grudnia 2012

NRW - Trophy w Dortmundzie

W ten grudniowy weekend oprócz Finału Grand Prix, który skupia najzdolniejszych łyżwiarzy sezonu, także odbyły się w Dortmundzie zawody NRW Trophy for Figure & Pair Skating 2012, w których wzięła udział mistrzyni Olimpijska Yu-Na Kim. 


NRW Trophy - czyli North Rhine Westphalia,  to odbywające się rok w rok (od 2007 roku) zawody łyżwiarskie dla szerokich kategorii wiekowych tj. pre-novice, advanced novice, junior, senior. 
Zawody te odbywają się w dwóch terminach na początku listopada dla par tanecznych oraz pod koniec listopada lub jak teraz na początku grudnia dla pozostałych.
W tym sezonie zawody przypadały od 2 do 4 Listopada 2012 (pary taneczne) oraz od 5-9 pozostałe dyscypliny.

Największą uwagę na pewno skupiała konkurencja Solistek, w których swoje doskonałe umiejętności zaprezentowała doskonała Yu-Na Kim.
Yu-Na Kim - NRW
Po przerwie jaką  zrobiła sobie Koreanka niedługo po Olimpiadzie, są to jej pierwsze zawody, gdzie rywalizowała z zawodniczkami czynnie biorącymi udział w ostatnich rywalizacjach. W gronie w jakim się znalazła Yu-Na Kim odniosła przytłaczajcie zwycięstwo. W shorcie do muzyki "Kiss of the Vampire" (video) skakała kombinację 3Lz+3T, 3F oraz 2A. Natomiast w programie dowolnym - Les Miserables - (video) bez błędnie wyskakała pięć skoków potrójnych. Jej łączny wynik to 201,61 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Ksenia Markarova (RUS) z dorobkiem 159,01 i tradycyjnie słabszym programem dowolnym. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Victoria Helgesson (SWE) z dorobkiem 158,93.

W parach sportowych na tafli pojawili się Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER) w zmienionych strojach ;).
Ich wynik 207.52 nie miał sobie równych. Bezbłędny short (video) oraz niemal doskonały program dowolny (video) (problem w kombinacji) zapewniły im najlepszą lokatę w obydwu częściach zawodów. Będący trzeci po programie krótkim Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA/178.64) ostatecznie zapewnili sobie awans i medal srebrny. Natomiast Vanessa James i Morgan Cipres (FRA/171.03 ) ostatecznie wywalczyli brąz.

W konkurencji solistów najlepszym okazała się Konstantin Menshov (RUS) z dorobkiem 238.63. Rosjanin wygrał zarówno w programie krótkim (79.93) jak i dowolnym (158.90), w którym wykonał dwa udane 4T. Na drugim miejscu uplasował się Michal Brezina (CZE), chociaż jego program dowolny byłby dopiero piątym programem zawodów, ale za to z udanym 4S. Łączny wynik 213.09. Trzecie miejsce należy natomiast do reprezentanta gospodarzy, bo ostatecznie to Perer Libres (GER/211.75) wywalczył brąz.

N.Kaliszek/M.Kaliszek

W listopadzie odbyła się rywalizacja par tanecznych w której zwyciężyli (nieco słabiej spisujący się w tym sezonie) Parnella Carron / Lloyd Jones (FRA/147.47 ). Wygrana może wpłynie na ten duet konstruktywnie i zdołają ulepszyć swoje wyniki. Faktem jest, że na tafli spotkały się niżej sklasyfikowane duety, jednak wygraną zapewnili sobie ponad 6pkt przewagą. Drugie miejsce należy do pary Cathy Reed/Chris Reed (JPN/ 140.83), a trzecie do duetu Valeria Starygina/Ivan Volobuiev (RUS/ 135.23). Natomiast na 13 startujących par nasz duet Natalia Kaliszek/Michał Kaliszek (POL/94.95) zajęli miejsce 12. (Short Dance) i (Free Dance) Polaków.
Wyniki grudniowych zawodów TUTAJ>>>
Wyniki listopadowych zawodów, czyli dla par tanecznych TUTAJ>>>
Materiały video z zawodów NRW 2012 TUTAJ>>>

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.