piątek, 7 grudnia 2012

Short program Seniorów - Finał Grand Prix


Mao Asada, Meryl Davis / Charlie White, Daisuke Takahashi, Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov - zwycięzcy swoich short programów.----------------------------------Solistki

Mao Asada (JPN) 66.96 prowadzi w konkurencji solistek.

Jej program zawierał 2A, kombinację 3F+2Lo oraz 3Lo. Jej elementy poza-skokowe uzyskały poziom 4 a wszystko wykonane w najlepszej jakości i ocenione in plus. Dzięki temu Japonka jak na razie przewodzi w stawce solistek. Za nią z dorobkiem 66.44 na miejscu drugim plasuje się Ashley Wagner (USA). Panie toczą zaciętą walkę o wygraną, bowiem Amerykanka również zachwyciła jakością i czystością wykonania, poziomami 4, a jedynym mniej punktowanym elementem (w porównaniu do elementów Asady) była kombinacja 3F+2T. Na trzecim miejscu po programie krótkim znajduje się Akiko Suzuki (JPN) z wynikiem 65.00. Akiko skakała kombinację 3T+3T, 2A i 3F i uzyskała trzy poziomy czwarte. Jedynie za skok do piruetu przyznano poziom 3.

Kiira Korpi (FIN) z wynikiem 63.42 pkt, zaprezentowała słabiej wykonaną kombinację 3T+3T, natomiast wszystkie pozostałe elementy zasłużyły na dodatkowe punkty za jakość wykonania.

Jedyna reprezentantka gospodarzy Elizaveta Tuktamisheva (RUS) zdobyła 56.61pkt. za prawidłowo wykonany program z najwyższym poziomem za kombinację piruetów, Stawkę natomiast zamyka Christina Gao (USA), która zakwalifikowała się do Finału w zastępstwie Julii Lipnitskiej. Amerykanka miała trochę trudności w skokach stąd niższa ocena i ogólny dorobek 48.56 pkt.

Julia Lipnitskaia – wycofała się z zawodów, z powodu kontuzji, jaką doznała na treningu 28 listopada. Podczas wejścia do kręcenia piruetu straciła równowagę i niefortunnie uderzyła podbródkiem w lód.

-------------------------------Pary Taneczne

Meryl Davis / Charlie White (USA) w tańcu krótkim uzyskali 73.20 pkt. i wyprzedzają duet Tessa Virtue / Scott Moir (CAN), którzy tych punktów mają 71.27. Na trzecim miejscu znajdują się Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA/ 68.70). Natomiast na czwartym są Ekaterina Bobrova / Dimitri Soloviev (RUS) z dorobkiem 66.23pkt. Ciekawą sprawą jest fakt, że te cztery duetu pod względem technicznym mają taką samą ocenę bazową – tj. 28.50 punktów. O prowadzeniu zadecydowały punkty w ocenie za jakość wykonania oraz ocena w segmencie komponentów. Zwracając uwagę na obowiązkową sekwencję kroków - Amerykanie wykonali je na poziom 3, Kanadyjczycy na poziomie 3 i 4, Francuzi 4 i 2, a Rosjanie również na poziomie trzecim. Porównując jeszcze poziom za synchroniczne Twizlle Tessa i Scott uzyskali za nie poziom 3, natomiast pozostałe trzy duety poziom 4.

Przechodząc do pary Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA), od razu rzuca się w oczy ich bazowa ocena za elementy techniczne – 30.50, czyli jest to najtrudniej skomponowany program. Włosi za sekwencje kroków, podnoszenie i Twizzle uzyskali poziom 4, a jedynie za kroki po kole przyznano im poziom 3. Jak już wspomniałam decydujący wpływ na wyniki miały komponenty oraz ocena, za jakość wykonania. Dlatego Włosi z notą 66.11, zajmują dopiero pozycję piątą. Grupę zamykają Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) z dorobkiem 63.56pkt. Ich program zawierał sekwencję kroków na poziomie 3, Twizzle i podnoszenie uzyskały poziom 4, a kroki po kole 2.


-----------------------------------Soliści
Daisuke Takahashi (JPN) po swoim imponującym programie krótkim zajmuje pozycję lidera w konkurencji solistów. Jego wynik 92, 29 został osiągnięty dzięki, wspaniałym skokom (4T,3Lz+3T,3A) oraz piruetom na poziomie 4 i sekwencji kroków na poziomie trzecim. Chociaż za komponenty zyskał nieco mniej niż drugi Patrick Chan, to i tak wykazał się niezwykła tanecznością i swobodą wykonania.

Drugim solista wieczoru był Patrick Chan (CAN) z dorobkiem 89.27. Kanadyjczyk rozpoczął od poprawnego 4T i 3A, słabiej wyszła kombinacja 2Lz+3T, choć wykazał się walecznością i uratował się przed stratą całej kombinacji. W elementach poza- skokowych uzyskał dwa poziomy 3 i dwa 4 (za kroki i kombinację piruetów).

Yuzuru Hanyu (JPN) nie traci wiele do Chana bo jego wynik to 87.17 jak również Takahiko Kozuka (JPN) z dorobkiem 86.39, nie pogrzebał szans na medal. Hanyu tradycyjnie zachwycił piruetami (poziom 4), sekwencją kroków (poziom 4) oraz 4T. Kozuka natomiast wykonał nieskazitelnego 4T oraz kombinacje 3Lz+3T, a także uzyskał dwa poziomy 4 za kombinację piruetów i piruet w pozycji wagi. Słabiej wypadł Javier Fernandez (ESP) bo dorobek 80.19, nie wróży podium. Niepotrzebny upadek w 4T, czy słabo oceniona sekwencja kroków (poziom2), przyniosła niższą ocenę techniczną (42.94). Na zakończenie listy panów mamy nowe odkrycie, czyli Tatsuki Machida (JPN), który nie ma może zbyt dużych możliwości na podium, ale sam wystp w Finale świadczy o jego talencie i wróży świetlaną karierę (na razie nie skacze 4T) i za swój short uzyskał 70.58


------------------------Pary sportowe
Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) 73.46. Ten program na długo zostanie w pamięci. Nareszcie bezbłędnie zaprezentowali skoki (tj. wyrzucanego 3 Rittbergera i 3 Salchowa solo). Twist, sekwencja kroków oraz kombinacja piruetów ocenione zostały na poziomie 4, podnoszenie na poziomie 3, natomiast spirala śmierci na poziomie 1.
Na drugim miejscu uplasowali się młodzi Rosjani tj. Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS) z dorobkiem, którzy zaprezentowali przepiękny i bezbłędny program z elementami poza-skokowymi na poziomie 4 (no spiral śmierci dostała poziom 1), komponentami, których nota (32.98) świadczy, że należą do grona doświadczonych i zasłużonych zawodników. I tak za short uzyskali swój rekord sezonu tj. 70.14 pkt. Miejsce trzecie należy do Qing Pang / Jian Tong (CHN) z wynikiem 64.74 pkt. Natomiast na czwartym plasują się Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN) ze zbliżoną notą do Chińczyków, tj. 64.20. Słabszymmomntem Pang/Tong był 2t, natomiast u Kanadyjczyków 3lz solo (ten wyrzucany był nienaganny) suma summarum te dwa duety w porównaniu z udanymi programami Rosjan muszą zadowolić się niższą oceną. Niemniej jednak przed nimi program dowolny, a tam może uda im się odrobić dość znaczące straty.
Dalsze miejsca to piąte dla Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN) 60.95 i dopiero szóste dla duetu Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS) - słabszy skokowo program pozwolił im uzyskać jedynie 58.02 pkt.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.