sobota, 1 grudnia 2012

Pary Sportowe w Finale Grand Prix 2012

Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS),

Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS),

Qing Pang / Jian Tong (CHN),

Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS),

Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN),

Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN)

w Finale Grand Prix w Sochi (Rosja).
Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS)

Wygrali zarówno Skate America jak i Rostelecom w Rosji, tam też uzyskali rekord sezonu.
W poprzednim sezonie byli niemal bezbłędni w tym przytrafiają im się niepotrzebne wpadki. Czyżby presja była większa?
W swoim shorcie wykonują 3S oraz 3 wyrzucanego Rittbergera, który w Ameryce sprawił nie mały kłopot, a w Rosji kilku sędziów dopatrzyło się usterek.
W programie dowolnym ponownie pojawiały się problemy z wyrzucanym Rittbergerem, a potrójny Salchow na Skate America zakończył się upadkiem. Ponad to reprezentanci Rosji skaczą kombinacje 3S+2T oraz 3T solo.
Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov nie zawodzą pod względem komponentów oraz elementów poza-skokowych (każdy z nich uzyskiwał już poziom 4). Ich programy są dopracowane, pozbawione wszelkich „luk” czy nie dokładnych elementów. Wszystko wykończone jest z należytą precyzją i stanowi piękne dopełnienie (mam nadzieję, że w Sochi lepszej) techniki.

Rekord sezonu: 207.53 (jak i pozostałe) uzyskany w Rosji.

Program krótki
Rekord sezonu: 74.74.
Muzyka: Love Theme" from the soundtrack of The Godfather by Nino Rota.
Program dowolny
Rekord sezonu: 132.79.
Muzyka: Violin Muse" by Ikuko Kawai, based on "Partita for Violin No. 2" by Johann Sebastian Bach, and "Chaconne" by Tomaso Vitali.
Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS)

Ich pierwszy start odbył się w Rosji, gdzie ustąpili jedynie duetowi Volosozhar / Trankov, zajmując miejsce drugie. Natomiast w Japonii okazali się najlepsi.
W tym sezonie zachwycili komponentami, za które przyznawano im notę zbliżoną do noty Pang/Tong, czy Kavaguti/Smirnov. Oprócz wspaniałych podnoszeń, w końcu piruety oraz sekwencja kroków doczekały się czwartych poziomów. W programie krótkim stawiają na wyrzucanego Rittbergera oraz 3T solo. Natomiast program dowolny zawiera 3T, sekwencję podwójnych Axli, a wyrzucane skoki to 3 Flip (słabszy w Rosji, udany we Francji) i 3 Rittberger.

Rekord sezonu: 192.02 uzyskany w Japonii.

Program krótki
Rekord sezonu: 66.02 uzyskany w Rosji.
Muzyka: Liebestraum by Franz Liszt.

Program dowolny
Rekord sezonu: 126.41 uzyskany w Japonii.
Muzyka: Spartacus by Aram Khatchaturian.


Qing Pang / Jian Tong (CHN)

Na Skate America ulegli duetowi Volosozhar / Trankov i zawody zakończyli na drugim miejscu, natomiast, jako gospodarze wygrali w Chinach.
Poziomy czwarte za elementy poza-skokowe, szczególnie za podnoszenia są u nich częstą oceną. Pomimo, że w korespondencji do młodych Rosjan wypadają słabiej, to na pewno przewyższają ich oceną za komponenty.
W tym sezonie zawodziły elementy skokowe, a także przytrafiły im się błędy związane z niedopełnieniem regulaminu. Przez co na Skate America nie została oceniona spirala śmierci, a w Chinach piruet parowy. Jeśli w Sochi wykonają wszystko zgodnie z wymogami ich ocena na pewno wzrośnie i zapewnią sobie znacznie wyższy season best.
Ich skoki w programie krótkim to 3T oraz 3 wyrzucany Rittberger, a w programie dowolnym wykonują kombinacje 2A+2A, 2T oraz potrójnego wyrzucanego Salchowa i Rittbergera skakanych jeden po drugim.

Rekord sezonu: 188.82 uzyskany w Chinach.

Program krótki
Rekord sezonu: 68.57 uzyskany w Chinach.
Muzyka: Scott and Fran's Paso Doble by David Hirschfelder.
Program dowolny
Rekord sezonu: 123.20 uzyskany w USA.
Muzyka: Variations on a Original Theme Enigma by Edward Elgar.
Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS)

Ten duet został pokonany prze parę Pang/Tong w Cinach (miejsce drugie), ale za to we Francji pokazali, że mogą zwyciężać.
W programie krótkim w Chinach z uzyskiwanymi poziomami bywało równie, ale we Francji dominowały już te najwyższe. Ponad to we Francji skoki tj. 3T oraz 3 wyrzucany Rittberger zostały ocenione in plus.
Program dowolny zawiera kombinację 2T+3T i podobnie jak u innych par skoki wyrzucane to Rittberger oraz Salchow, a także stawiają na 2A solo. Trzeba dodać, że elementy te skakali z różnym skutkiem.
Nie mniej jednak jest to duet ze wspaniałymi podnoszeniami i z zachwycającą choreografią wypełniająca program od pierwszej do ostatniej sekundy.

Rekord sezonu: 187.99 (ten jak i pozostałe) uzyskany we Francji.

Program krótki
Rekord sezonu: 66.78.
Muzyka: The Blue Danube by Johann Strauss.
Program dowolny
Rekord sezonu: 121.21.
Muzyka: February by Leonid Levashevich.
Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN)

Startowali zarówno u siebie (Skate Canada) oraz we Francji (TEB) zajmując miejsca drugie. W Kanadzie przegrali z duetem Volosozhar / Trankov natomiast na TEB z Kavaguti / Smirnov.
Meagan Duhamel to znak rozpoznawczy tej pary. Mała, „atomówka” stawia na wyrzucanego potrójnego Lutza oraz na 3Lz solo – zarówno w programie krótkim jak i dowolnym. Ponad to jako jedyna para z czołówki w programie dowolnym skaczą trójkombinację 3S+2T+2T, a drugim skokiem wyrzucanym jest Rittberger – wykonywany zaraz przed wyrzucanym Luztem. O sile i determinacji Meagan świadczy zdarzenie z Francji, gdzie upadła przy wyrzucanym Loopie podniosła się i czysto wykonała wyrzucanego 3Lz. Nic dodać nic ująć. No tylko może lepszą ocenę za komponenty.

Rekord sezonu: 190.49 wynik z Kanady.

Program krótki
Rekord sezonu: 64.49 uzyskany nas Skate Canada.
Muzyka: La Boheme performed by Lakatos, La Boheme performed by Jean Kikteff.
Program dowolny
Rekord sezonu: 126.00 uzyskany nas Skate Canada.
Muzyka: Angel by Philippe Rombi.
Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN)

W Chinach zajęli miejsce czwarte, a w Japonii drugie – gdzie uzyskali swoje rekordy.
Obok nich jeszcze dwie pary miały taką samą liczbę punktów uzyskiwanych na zawodach Grand Prix (26), ale jednak to Kanadyjczycy wywalczyli najlepszą pozycję w całym cyklu, (tj. ich najlepsza lokata to miejsce drugie), co zadecydowało o ich wejściu do Finału*. Pozostałe duety zawdzięczają swoje 26 pkt, dzięki miejscom trzecim.
Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch - jak wiele par w swoim shorcie wykonują 3T oraz wyrzucanego 3Rittbergera, a w programie dowolnym dokładają potrójnego wyrzucanego Salchowa. Ich skoki solo to 3S oraz hmmm 3T powinien być w kombinacji z „czymś”, ale zarówno w Chinach jak i w Japonii zabrakło tego czegoś.

Rekord sezonu: 180.63 uzyskany na NHK.

Program krótki
Rekord sezonu: 65.14.
Muzyka: Motley Crew by R. Beau.

Program dowolny
Rekord sezonu: 115.49.
Muzyka: Queen Medley.
Zastępstwo:
Caydee Denney / John Coughlin(USA)
Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA)
Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS)

___________________________________________________________________________________
* Dla dociekliwych:
W przypadku takiej samej liczby punktów uzyskanych na zawodach z cyklu Grand Prix ISU rozpatruje kolejne aspekty.
W pierwszej kolejności:
- najlepsze miejsce uzyskane w dwóch zawodach,
Jeśli to nie rozstrzygnie podziału miejsc. Pod uwagę bierze się:
- wyższą sumę punktów uzyskana w dwóch zawodach,
- udział w dwóch zawodach jest wyżej klasyfikowane niż udział w tylko jednych,
- wyższą sumę punktów uzyskaną za Programy Dowolne,
- najwyższą liczbę punktów za Program Dowolny,
- wyższą sumę punktów uzyskaną za Programy Krótkie,
- liczebność uczestników (danej federacji), którzy ukończyli zawody zostaje dodana do ostatecznych punktów. Większa liczba uczestników pozwala na zajęcie korzystniejszego miejsca w rankingu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.