sobota, 16 marca 2013

MŚ 2013 - program dowolny par sportowych

Mistrzami Świata Rosjanie. Wicemistrzami Niemcy, a brązowymi medalistami zostali reprezentanci gospodarzy.
Podium MŚ 2013
 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) - 225.71

Mistrzowie Świata zaprezentowali wspaniały program dowolny. Naszpikowany trudnymi elementami na najwyższym poziomie trudności i jakości. 76.36 to ich ocena za walory techniczne oraz 74.51 za artystyczne. I nie ma tu żadnej kurtuazji, bo program był olimpijski. Tylko niespodziewanie Maxim upadł na prostej drodze, jakieś zawahanie i bęc. Na szczęście nie było to w żadnym elemencie, także kosztowało ich to tylko stratę 1 punktu. W sumie za Violin Muse uzyskali 149.87 pkt. WIDEO

Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY (GER) - 205.56

Wicemistrzowie Świata pomimo kilku wpadek jak na przykład upadek Robina to niezaprzeczalnie zakończyli mocnym akcentem, gdy w ostatnich sekundach Aliona skoczyła potrójnego wyrzucanego Axla (choć z asekuracją). Ich Bolero w warstwie technicznej uzbierało punktów 64.18, a za komponenty 68.91. W sumie 132.09. Należy także pamiętać, że utwór ten niby jednostajny, ale z charakterystycznym napięciem wymaga mistrzowskich umiejętności, w przeciwnym razie może wyjść bardzo nagannie. Na szczęście Niemcy posiadają taki zasób umiejętności i mogli pokusić się na wybór wymagającej klasyki. WIDEO

Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 204.56

Brązowi medaliści w warstwie technicznej nieziemscy.  Potrójny wyrzucany Lutz oraz potrójny Lutz solo stają się ich znakiem rozpoznawczym. A tym samym szalenie mocnym i dobrym punktem programu. W sumie technika uzyskała 65.75 pkt, a komponenty, nad którymi powinni popracować 65.20. A łącznie  130.95. Ich ambitne programy, mocne technicznie są zbyt "matematyczne". Tzn. nastawione na zbieranie punktów, brakuje w nich finezji i swobodnej interpretacji. A przecież utwór Angel tego oczekuje. WIDEO

T.Volosozhar/M.Trankov
Zaraz za podium uplasował się drugi Kanadyjski duet Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH (CAN). Dorobek 199.50 uzyskany za piękny melancholijny program z wieloma poziomami 4 przyniósł im zasłużony sukces. 

Na miejscu piątym z wynikiem 194.64, zawody zakończyli Qing PANG / Jian TONG (CHN). Ich program piękny, delikatny, liryczny, kilka lat wstecz przyniósł by im podium. Dziś już wymagania są większe.

A.Savchenko/R.Szolkowy
Dwa duety z Rosji pogubiły cenne punkty. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (191.59) rozpoczęli mocno zdeterminowani, jednak Alexander od początku wydawał się nieco zgaszony. Miał kilka wpadek, ale najbardziej kosztowną było zahaczenie łyżwą w bandę i nie wykonania podnoszenia. Natomiast Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV (184.72) mimo niemal czystego programu (kłopoty w skokach solo) nie zdołała powtórzyć sukcesu z cyklu Grand Prix. Ich miejsca to odpowiednio szóste i siódme.

Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) zakończyli zawody na miejscu ósmym i jest to niebywały awans w stosunku do ubiegłego roku gdzie byli 16. A Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (USA) swym spokojnym tańcem uplasowała się na miejscu dziewiątym. Natomiast brązowi medaliści z  Europy Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK (ITA) zamykają pierwszą dziesiątkę. Piękny program został surowo oceniony i nie przyniósł zbyt wielu punktów. Szkoda i tym samym ogromna strata.

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.