niedziela, 10 marca 2013

Solistki na Mistrzostwach Świata w Kanadzie

35 solistek powalczy o tytuł Mistrzyni Świata.

Wśród nich powracająca w wielkim stylu Mistrzyni Olimpijska Yu-Na KIM !!!


Pojedynek Mistrzyń


Yu-Na KIM (KOR)
Pojawiła się raz na NRW w Dortmundzie i po kilku latach przerwy nie miała sobie równych.

Podium MŚ 2012
Mao ASADA (JPN)
W tym sezonie wygrywała na największych imprezach sezonu. Cały cykl Grand Prix, zawody w kraju, czy Mistrzostwa 4 Kontynentów przyniosły jej złoty medal. Do pełni szczęście brakuje jej złota z MŚ 2013. Taki tytuł wywalczyła w roku 2010. Ale na MŚ 2011 i 2012 zajmowała dopiero miejsca 6-te. Tak więc najwyższa pora to zmienić. Może 3 Axle przyniesie jej złoto?

Carolina KOSTNER (ITA)
Świeża złota medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzynie Świata 2012 i  najlepsza w swoim kraju. W tym sezonie nie wzięła udziału w zawodach Grand Prix, ale na Golden Spin oraz w Hadze wywalczyła tytuł mistrzowski.

Doświadczenie kontra młodzieńcza fantazja


Ashley WAGNER (USA)
Najlepsza w swoim kraj i druga w Finale Grand Prix. Po drodze wygrywała na Skate America oraz na TEB. Nie wystartowała na Mistrzostwach 4 Kontynentów.  A na MŚ 2012 była 4.
Na początku sezonu pojawiła się na Japan Open i za swój program dowolny jednorazowo uzyskała lepszą notę od Mao Asady.

Akiko SUZUKI (JPN)
Wicemistrzyni 4 Kontynentów. 4 zawodniczka swojego kraju. Na zawodach z cyklu Grand Prix zajmowała miejsca drugie, a w samym finale była trzecią. Trzecią była także na MŚ 2012.
Yu-Na Kim


Adelina SOTNIKOVA (RUS)
Wicemistrzyni Europy, trzecia zawodniczka Rosji. Trzecią była na Skate America, ale później na Rostelecom wypadła słabiej i zajęła dopiero miejsce 5. Przez co nie zakwalifikowała się do Finału. 
Na Mistrzostwach Świata Seniorów będzie to jej debiut.
 
Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS)
Brązowa medalistka Mistrzostw Europy, najlepsza w Rosji oraz piąta zawodniczka Finału Grand Prix. Na Skate America była 4, a TEB przyniosło jej miejsce drugie. Jest kolejną debiutantką na MŚ.

Kaetlyn OSMOND (CAN)
Nadzieja Kanady. Najlepsza w swoim kraju i najlepsza na Skate Canada. Słabiej wypadła na Mistrzostwach 4 Kontynentów, gdzie zajęła miejsce 7.
 
Gracie GOLD (USA)
Druga w Ameryce. Siódma na Skate America i ponownie druga na Rostelecom w Rosji. Na Mistrzostwach 4 Kontynentów uplasowala się na miejscu 6.
 
Zijun LI (CHN)
Najlepsza w swoim kraju i piąta na Mistrzostwach 4 Kontynentów. W cyklu Grand Prix zajmowała miejsca poza czołówką czyli 4 i 5 (Chiny, Japonia).

M.Asada

Biorące udział w Mistrzostwach Świata 2012

Kanako MURAKAMI (JPN)
Druga w Japonii, trzecia na Mistrzostwach 4 Kontynentów. Na Skate Canada i na Rostelecom zajmowała odpowiednio miejsca 3 i 4. A na Mistrzostwach Świata 2012 była 5.

Kexin ZHANG (CHN)
Siódma na MŚ 2012 i 10 na Mistrzostwach 4 Kontynentów 2013.

Jaką odpowiedź da wicemistrzyni świata 2012 Alena LEONOVA (RUS)? Albo podopieczna Briana Orsera Elene GEDEVANISHVILI (GEO)? A czy Mae Berenice MEITE (FRA) lub Victoria HELGESSEN (SWE) pokusi się na pierwszą dziesiątkę? Do tego jeszcze pozostaje Valentina MARCHEI (ITA), która może namieszać w tej stawce.

Na te inne pytanie odpowiedź poznamy już wkrótce ;)
Panie startują 14 i 16 marca.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.