niedziela, 17 marca 2013

MŚ 2013 - program dowolny solistek

Yu-Na Queen powraca
Yu-Na KIM (KOR) - 218.31

Niezawodna technika, trudne elementy wykonane na najwyższym poziomie, zachwycające elementy poza skokowe, naturalny wdzięk, dojrzałość interpretacji, ponad przeciętne umiejętności i dopracowana choreografia to tylko kilka cech obecnej Mistrzyni Świata. Technicznie nie poszła na łatwiznę i wykonała kombinacje 3Lz+3T, 3S+2T oraz 2A+2T+2Lo i dodatkowo jeszcze skoczyła 3F, 3S, 3Lz i 2Axla solo. A wszystko jak z bajki. Ponad to w komponentach za swój pokaz do ścieżki dźwiękowej z filmu "Nędznicy" otrzymała kilka dziesiątek. Aż dech zapiera od podziwu i pochwał. Technika na 73.73 oraz komponenty na 73.16 pkt przyniosły jej wynik 148.34 pkt. WIDEO

Carolina KOSTNER (ITA) - 197.89

Wicemistrzyni Świata rozpoczęła bezbłędnie. 3Lz, 2A oraz kombinacja 3F+3T świadczyła o dobrej formie Włoszki i jej niezwykłej waleczności. Bowiem rozpoczynała z krwawiącym nosem. Kłopoty przyszły przy Loopie, gdzie Carolina skoczyła go tylko z jednym obrotem. Ale zaraz po tym pozbierała się czysto wykonała dwie kombinacje (3T+2T, 3S+2T+2Lo). Elementy poza-skokowe owocowały w same poziomy 4, a tylko ten upadek na zakończenie jej tegorocznego Bolera, był zupełnie niepotrzebny acz rozczulający. 61.34 i  70.69 dały jej 131.03 za program dowolny. WIDEO

Mao ASADA (JPN) - 196.47

Brązowa medalistka rozpoczęła ambitnie od 3Axla, choć zładowanego na dwie nogi. Jeszcze kilka zachwiań na początku pozbawiło ją kilka punktów. W miarę rozwoju sytuacji Mao wydawała się być rozluźniona i pewna swoich umiejętności co przełożyło się na lepszą jakość wykonania. Jezioro Łabędzie wykonane na mistrzowskim poziomie dało jej notę 134.47 pkt. W tym segmencie jest to druga ocena wieczoru. Japonka przełamała złą passę szóstego miejsca i awansowała na miejsce 3. WIDEO


Chociaż straciła miejsce na podium to nota 189.73  pozwoliła Kanako MURAKAMI (JPN) utrzymać się bardzo wysoko. Program ogólnie bez większych zastrzeżeń. W elementach, które wykonała dobrze uzyskała kilka dobrych ocen za ich jakość wykonania. 

Kolejne miejsca należą do Amerykanek. Piąte do  Ashley WAGNER (USA /187.34 ), która w programie dowolnym była słabsza od szóstej Gracie GOLD (USA / 184.25 ). Wagner zaliczyła upadek, a sędziowie tylko za piruet z odchyleniem tułowia przyznali poziom 4. W przeciwieństwie do Gold, która poziom 4 uzyskała za wszystkie piruety.

Z.Li
Wspaniała Zijun LI (CHN) zapewniła sobie awans na miejsce siódme. Jej program dowolny z piruetami na poziomie 4 i solidną jakością skoków był czwartym programem zawodów.

Na kolejnych miejscach także trzy debiutantki. 8. Kaetlyn OSMOND (CAN), 9. Adelina SOTNIKOVA (RUS) oraz zamykająca dziesiątkę Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS). Dla Osmond i Sotnikowej jest to spadek w stosunku do programu krótkiego, natomiast Tutktamisheva awansowała z miejsca 12, prezentując przyzwoity program, choć daleki od jej najlepszych startów.

Mae Berenice MEITE (FRA) zachowała miejsce 11, natomiast ubiegłoroczna brązowa medalistka Akiko SUZUKI (JPN)  zawody kończy na pozycji 12. Podobnie nisko jest wicemistrzyni świata 2012 Alena LEONOVA (RUS) i na Mistrzostwach w Kanadzie plasuje się na miejscu 13.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.